Jump to content



Windows Tablet


FANISTELROOY

Recommended Posts

Eπειδη φαινεται καλη φαση το συγκεκριμενο ταμπλετ/λαπτοπ, θελω μερικες ερωτησεις.

1. Μπαταρια λεει μεχρι 11 ωρες. Εννοει να το λειτουργεις συνεχεια για 11 ωρες; ή αν πχ το αφησεις και λιγο στην ησυχια του μπορει να σου βγαλει και ολοκληρη μερα οπως πχ τα android tablet/κινητα;

2. full desktop application compatibility? κατεβαζεις δλδ το exe και το εγκαθιστας; αν θες καποια εφαρμογη φυσικα που δεν υπαρχει στο store...

3. Γενικα απο θεμα αποκρισης;

4. δεξι κλικ με touch στην οθονη πως κανεις οταν εισαι στο desktop mode?

Ευχαριστω!!

1. Δε νομίζω να σου βγάλει ολόκληρη μέρα με ΑΝΟΙΧΤΗ την οθόνη. Σε αναμονή δεν καίει σχεδόν τίποτα, το χω αφήσει και βδομάδα σε αναμονή με πολύ μικρή απώλεια.

2. Ναι τρέχει τα ΠΑΝΤΑ

3. Είναι γρήγορο μηχανάκι, καμία σχέση με τους πρώτους ΑΤΟΜ στα νετβοοκ. Φοράει μεν και eMMC (όχι ssd) που δεν πιάνει τις ταχύτητες του σσδ, αλλα ειναι καλύτερος απ τους hdd.

4. Πατημένο το δάχτυλο και βγαίνει το δεξι κλικ.

Προσωπικά με τον ΙΕ δεν έχω κανένα πρόβλημα. και με το update 1 που βγήκε πριν λίγες μέρες (επίσημα σε κανά μήνα) έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του ΙΕ .

Σε desktop mode και έχοντας μεγαλώσει τα DPI στα 120% , δουλευω αρκετά ανετα με το δάχτυλο. Μην ξεχνάς ειναι και 10αρι 1366 χ 768 ενω τα αλλα ειναι 8αρια αναλυσης 1280 x 800 αν θυμαμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

1. Δε νομίζω να σου βγάλει ολόκληρη μέρα με ΑΝΟΙΧΤΗ την οθόνη. Σε αναμονή δεν καίει σχεδόν τίποτα, το χω αφήσει και βδομάδα σε αναμονή με πολύ μικρή απώλεια.

2. Ναι τρέχει τα ΠΑΝΤΑ

3. Είναι γρήγορο μηχανάκι, καμία σχέση με τους πρώτους ΑΤΟΜ στα νετβοοκ. Φοράει μεν και eMMC (όχι ssd) που δεν πιάνει τις ταχύτητες του σσδ, αλλα ειναι καλύτερος απ τους hdd.

4. Πατημένο το δάχτυλο και βγαίνει το δεξι κλικ.

Προσωπικά με τον ΙΕ δεν έχω κανένα πρόβλημα. και με το update 1 που βγήκε πριν λίγες μέρες (επίσημα σε κανά μήνα) έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του ΙΕ .

Σε desktop mode και έχοντας μεγαλώσει τα DPI στα 120% , δουλευω αρκετά ανετα με το δάχτυλο. Μην ξεχνάς ειναι και 10αρι 1366 χ 768 ενω τα αλλα ειναι 8αρια αναλυσης 1280 x 800 αν θυμαμαι καλά.

Για την μπαταρια εννοω αναμονη, σβηστη οθονη δλδ.

Αρα, εισαι ευχαριστημενος; το προτινεις;

Για την αδερφη μου το θελω που εχει ενα P4 για βασικο μηχανημα. Αλλα επειδη θα την βολεψει καλυτερα ενα ταμπλετ απο λαπτοπ/pc, ειπα οτι ενα windows tablet ειναι η μεση λυση, γιατι και φορητοτητα θα εχει, αλλα και φουλ συμβατοτητα/λειτουργιες pc.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή μπορείς να το αφήσεις ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ και να έχει μπαταρία.

Προσωπικά το προτείνω, στην τελική εχει και ΗDMI , κοτσαρεις μια οθόνη και keyb-mouse και έχεις κανονικό PC. και USB 3.0 επίσης κανονική.

τα 32GB είναι λίγο περιοριστικά.. αλλά παίρνει και microSD

Άμα ειναι να το δουλέυει και σαν 'κανονικο' pc παραπάνω από περιστασιακά τότε ασυζητητί 10άρι ( μη σου πω 11αρι το dell 11 venue pro αλλα ξεφεύγει η τιμή του).

και το Toshiba Encore με 8αρα οθόνη, ωραίο, αλλα μου φάνηκε αρκετά μικρό για δουλειές πέραν του τάμπλετ...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με τον ΙΕ δεν έχω κανένα πρόβλημα. και με το update 1 που βγήκε πριν λίγες μέρες (επίσημα σε κανά μήνα) έχει βελτιωθεί η ταχύτητα του ΙΕ .

Σε desktop mode και έχοντας μεγαλώσει τα DPI στα 120% , δουλευω αρκετά ανετα με το δάχτυλο. Μην ξεχνάς ειναι και 10αρι 1366 χ 768 ενω τα αλλα ειναι 8αρια αναλυσης 1280 x 800 αν θυμαμαι καλά.

Γενικα browsing experience?

1. χρηση ως ταμπλετ

2. χρηση ως λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και το είδα σε ένα κατάστημα. Δεν το έψαξα πολύ, αλλά είναι τελείως διαφορετική φιλοσοφία από τα android και φαντάζομαι δεν θα την βολέψει. Αν ήταν για μένα θα το έπαιρνα για να είχα απόλυτη συμβατότητα λόγω Windows. Αλλά τώρα μάλλον το android είναι καλύτερη λύση. Οπότε LG G Pad 8.3.

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.