Jump to content



βουητο στο analog της καρτας


sapounos

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω τα logitech z5500 και την creative soundblaster xfi titanium champion. Στο αναλογικο της καρτας ακουγεται απ τα ηχεια ενα βουητο σαν φυσιγμα κ λιγα παρασιτα ενω απο το οπτικο ολα δουλευουν ρολοι. Τι μπορει να φταει?

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο σηματος-προενισχυσης ειναι της προκοπης ? Shielded ?

Εννοεις το καλωδιο που συνδεεται απο την καρτα στα ηχεια? Δεν το εχω φθειρει ουτε στο ελαχιστο.. ειναι αυτο που ειχαν τα ηχεια στο κουτι τους.. αυτο που παρατηρησα ειναι οτι στην υποδοχη του μικροφωνου οταν συνεδεσα το καλωδιο απο το headset στην καρτα εκανε ακομα μεγαλυτερο θορυβο.. το headset ειναι το razer chimaera 5.1. Πιστευω πως φταιει η καρτα μου γι αυτο.. δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε απο το control panel της καρτας μηπως ειναι ενεργοποιημενη η line in.

Στη παλια μου x-fi μου το εκανε αυτο οταν ηταν ενεργοποιημενη.

Αλλιως δοκιμασε με αλλο καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε απο το control panel της καρτας μηπως ειναι ενεργοποιημενη η line in.

Στη παλια μου x-fi μου το εκανε αυτο οταν ηταν ενεργοποιημενη.

Αλλιως δοκιμασε με αλλο καλωδιο

Με αλλο καλωδιο για μικροφωνο η και αλλο καλωδιο ηχειων? Του μικροφωνου παντως χθες το αγορασα. Απο mini jack σε mini jack. Αρσενικα.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησα τα παντα στις συσκευες αναπαραγωγης και εγγραφης εκτος του μικροφωνου και των ηχειων και παλι εκανε θορυβο και μαλιστα όταν κουνουσα το βισμα εκανε χαλασμο! εβαλα τα ηχεια στην onboard και όλα μελι γαλα! δεν ακούγεται τιποτα παρα μονο ένα μικρο φυσηγμα που θεωρω φυσιολογικο μιας και εβαλα τα ηχεια στο level boost 11 το πιο δυνατο τους δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.