Jump to content



Samsung Galaxy Note 3 περιπετεια


xkabamarux

Recommended Posts

Πριν απο μερικες ημερες πηγα στο γνωστο καταστημα της Μεταμορφωσης (δεν λεμε ονοματα, οποιος καταλαβε...καταλαβε) και ρωτησα ποσο το εχουν. Η απαντηση ηταν (και ειναι ακομα στο σαιτ τους) 799 !!!

Τους λεω οτι το εχω βρει σε ενα σκρουτζομαγαζο στα 448 και μου λενε το κορυφαιο....ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ κτλπ...

Πηγα στο σκρουτζοκαταστημα, το ειδα, μου τα ανοιξαν (πριν το πληρωσω), διαβασα το ΙΜΕΙ της συσκευης, πηρα απο το εκει την SAMSUNG ΕΛΛΑΣ, τους ειπα τα στοιχεια του κινητου και οτι αλλο με ρωτησαν, μου ειπαν οτι εχω 2 ΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ απο αυτους και πως απλα το κινητο εχει ερθει απο Αυστρια. Μου ανοιξαν και καρτελα πελατη για οτι χρειαστω, μου εδωσαν τον κωδικο...και αυτο ηταν ολο.

Αυτη ηταν η ιστορια μου, ελπιζω να βοηθησει οποιον θελει να γλυτωσει αρκετα χρηματα για το ιδιο ακριβως προιον.

Καλη συνεχεια.

ΥΓ: Το κινητο απλα τα σπαει. Δεν υπαρχει ανταγωνισμος. Εχω sony, iphone κτλπ...σαν αυτο δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

ειναι χρονια αυτη η ιστορια

τα μεγαλα μαγαζια (κωτσοβολος,ηλεκτρονικη,πλαισιο)προτιμουν να τα παιρνουν με τιμες ελληνικες αντιπροσωπειας

ενω τα μικρα τα φερνουν συνηθως απο ξω δλδ ρουμανια,γερμανια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την ενημερωση.

Πραγματικα δεν ηξερα οτι υπαρχουν πιο φτηνα μαγαζια σε μηχανες αναζητησης, εκτος των μεγαλων, που να εχουν εγγυηση αντιπροσωπιας.

ΥΓ

Εχει και αλλες μηχανες εκτος απο το Skroutz, καλο ειναι να τις χρησιμοποιουμε γιατι το skroutz ειναι ληστρικο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες παίζω με ένα iPad Air.

Πήγα πρώτα μεταμόρφωση :D για να ακούσω την τιμή στα 639 ευρώ και ότι τα σκρουτζομαγαζα πουλάνε χωρίς εγγύηση.

Την επόμενη μέρα πάω στο κινητομανια παίρνω το ίδιο προϊόν με 511 ευρώ και εγγύηση από infoquest.

Bye bye Γεραρδε ...

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικες ημερες πηγα στο γνωστο καταστημα της Μεταμορφωσης (δεν λεμε ονοματα, οποιος καταλαβε...καταλαβε) και ρωτησα ποσο το εχουν. Η απαντηση ηταν (και ειναι ακομα στο σαιτ τους) 799 !!!

Τους λεω οτι το εχω βρει σε ενα σκρουτζομαγαζο στα 448 και μου λενε το κορυφαιο....ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ κτλπ...

Πηγα στο σκρουτζοκαταστημα, το ειδα, μου τα ανοιξαν (πριν το πληρωσω), διαβασα το ΙΜΕΙ της συσκευης, πηρα απο το εκει την SAMSUNG ΕΛΛΑΣ, τους ειπα τα στοιχεια του κινητου και οτι αλλο με ρωτησαν, μου ειπαν οτι εχω 2 ΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ απο αυτους και πως απλα το κινητο εχει ερθει απο Αυστρια. Μου ανοιξαν και καρτελα πελατη για οτι χρειαστω, μου εδωσαν τον κωδικο...και αυτο ηταν ολο.

Αυτη ηταν η ιστορια μου, ελπιζω να βοηθησει οποιον θελει να γλυτωσει αρκετα χρηματα για το ιδιο ακριβως προιον.

Καλη συνεχεια.

ΥΓ: Το κινητο απλα τα σπαει. Δεν υπαρχει ανταγωνισμος. Εχω sony, iphone κτλπ...σαν αυτο δεν υπαρχει.

Μόλις ανακάλυψες την Αμερική και είσαι πολύ χαρούμενος γι αυτό.

Αυτή την δουλειά την κάνουμε χρόνια φίλε. Δεν είσαι μόνος... Πάντως μου αρέσει ο ενθουσιασμός σου..

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ακριβείς η κάλυψη της ελληνικής αντιπροσωπείας εναπόκειται στην σύμβαση που έχει υπογράψει με την μητρική εταιρία. Αυτό που ισχύει για την samsung hellas, όπως το ανέφερε ο φίλος, είναι πιθανό να μην ισχύει για την Sony hellas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.