Jump to content



To link wdr3600 με zte σε bridge mode


avpap

Recommended Posts

Έχω ενα zte 931 που δίνει η wind σε συνδέσεις vdsl και θέλω να το συνδεσω στην wan port του to link. Επιλέγω απο το μενού του την επιλογή ppoe Russia, μιας και είναι η μόνη που μου αφήνει να βάλω username password, τα βάζω αυτά αλλά μετα μένει στο connecting. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tplink εννοουσα. Για να περασω σε bridge mode ακολουθησα τις οδηγιες απο εδω

Άλλο OTE vDSL - Port forwarding με ZTE ZXDSL 931VII ως modem & Linksys E4200 (v1) ως router

Την συνδεση bridge που δημιουργησα, την εκανα bind στη θυρα lan1 και απο αυτη τη θυρα φευγει καλωδιο που παει στη θυρα wan του ρουτερ.

και στο ρουτερ (tplink) εκανα αυτα post-29160-1416078236,7228_thumb.jpg

Βλεπεις κατι που ειναι οφθαλμοφανως λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Όχι σωστά τα έχεις. Τα logs του tplink δείχνουν τίποτα περίεργο;

Για να βεβαιωθείς ότι δεν είναι πρόβλημα του tplink σύνδεσε στη θύρα lan1 το pc σου απ' ευθείας και ακολούθησε τον οδηγό για να σηκώσεις το pppoe από τα windows. Αν δεν παίξει ούτε έτσι κάτι πάει στραβά με το zte. Δοκίμασε reboot, reset και κάνε και κανά ευχέλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.