Jump to content



προβλημα με τροφοδοτικο


kuza

Recommended Posts

παιδεια καλημερα, εχω ενα Η/Υ σταθερο, και εδω και καιρο εσβηνε μονος μετα απο λιγα λεπτα λειτουργειας, αλλα οχι παντα. Τις περισσοτερες φορες. Πλεον δεν αναβει καθολου το πισι. Κοιταξα απο πισω στο PSU και ειδα οτι το λαμπακι του ON/OFF τρεμοπαιζει. Φταιει αυτο?

Να αρχισω με αυτο και να δω?

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/testarete-to-trofodotiko-sas-ean-einai-kammeno-67035.html

edit το εκανα και τζιφος δεν περνει μπροστα, να δοκιμασω με τασεις τιποτα?και πως?

Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλημερα, εχω ενα Η/Υ σταθερο, και εδω και καιρο εσβηνε μονος μετα απο λιγα λεπτα λειτουργειας, αλλα οχι παντα. Τις περισσοτερες φορες. Πλεον δεν αναβει καθολου το πισι. Κοιταξα απο πισω στο PSU και ειδα οτι το λαμπακι του ON/OFF τρεμοπαιζει. Φταιει αυτο?

Να αρχισω με αυτο και να δω?

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/testarete-to-trofodotiko-sas-ean-einai-kammeno-67035.html

edit το εκανα και τζιφος δεν περνει μπροστα, να δοκιμασω με τασεις τιποτα?και πως?

Τι τροφοδοτικό έχεις και πόσα χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Hiper Type R κάτι, μήπως; Εντάξει, στην εποχή τους δεν ήταν άσχημα τροφοδοτικά, αλλά τα 7-8 χρόνια χρήσης είναι πολλά και πιστεύω ότι από εκεί έχεις τα προβλήματα. Μη το παλεύεις άλλο κατά την γνώμη μου. Κάνει μια αναβάθμιση για να μη πάρεις και το υπόλοιπο σύστημα μαζί στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

ηταν ενα hyper(καπως ετσι λεγεται) , επωνυμο, περιπου 7-8 χροννια, 650 w.

Φίλε kuza, όπως πολύ σωστά σου λέει και ο pnick, ξέχνα το Hiper και πήγαινε παρακάτω. Ένα τέτοιο 750άρι Hiper παρατρίχα να μου βάλει φωτιά στο σπίτι πέρυσι το καλοκαίρι! :tomato:

Εάν δεν βαριέσαι να διαβάζεις, δες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.