Jump to content



δουλεια σε καταστημα ηλεκτρονικων τυπου multirama-πλαισιο αλλα σε ελληνικο κατ.


Prodromos

Recommended Posts

εχετε καμια τετοια δουλεια στα υποψην σας ? γραφω αυτο το θεμα απο προσωπικο ενδιαφερων αλλα μπορει να να επεκταθει και για αλλους ! οποτε αν ξερετε κατι πειτε το και βοηθηστε ;) επισης το καταστημα να ειναι ελληνικο ωστε να βοηθησουμε κανενα φιλο ελληνα και οχι πολυεθνικες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχετε καμια τετοια δουλεια στα υποψην σας ? γραφω αυτο το θεμα απο προσωπικο ενδιαφερων αλλα μπορει να να επεκταθει και για αλλους ! οποτε αν ξερετε κατι πειτε το και βοηθηστε ;) επισης το καταστημα να ειναι ελληνικο ωστε να βοηθησουμε κανενα φιλο ελληνα και οχι πολυεθνικες

Το Πλαισιο παντως εχει ανοιχτες αγγελίες στο site του για πωλητές...

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαισιο παντως εχει ανοιχτες αγγελίες στο site του για πωλητές...

Οι αγγελίες στο Πλαίσιο πάντα ανοιχτές είναι και ας μην παίρνουν άτομα. Εγώ έχω κάνει αίτηση εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω λάβει κάποια απάντηση, ενώ ξέρω ότι από τότες έχουν προσλάβει άτομα. Μάλλον παίρνουν όποιους τους βολεύει και όχι αξιοκρατικά.

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες στο Πλαίσιο πάντα ανοιχτές είναι και ας μην παίρνουν άτομα. Εγώ έχω κάνει αίτηση εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω λάβει κάποια απάντηση, ενώ ξέρω ότι από τότες έχουν προσλάβει άτομα. Μάλλον παίρνουν όποιους τους βολεύει και όχι αξιοκρατικά.

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ αξίζεις κάποια θέση πολύ παραπάνω από άλλους που στέλνουν βιογραφικά τα οποία δε ξέρεις; Επίσης δε ξέρεις με τι κριτήρια ψάχνει η κάθε εταιρεία. Εσύ μπορεί να έχεις 5 πτυχία αλλά να προτιμήσει αυτόν που έχει 3 χρόνια προϋπηρεσία. Άσε που δεν χάνεις και ΤΗΝ δουλειά. Ειδικά αν είσαι πολίτης στο πλαίσιο

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι εσύ αξίζεις κάποια θέση πολύ παραπάνω από άλλους που στέλνουν βιογραφικά τα οποία δε ξέρεις; Επίσης δε ξέρεις με τι κριτήρια ψάχνει η κάθε εταιρεία. Εσύ μπορεί να έχεις 5 πτυχία αλλά να προτιμήσει αυτόν που έχει 3 χρόνια προϋπηρεσία. Άσε που δεν χάνεις και ΤΗΝ δουλειά. Ειδικά αν είσαι πολίτης στο πλαίσιο

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν πάρει το αγόρι της αδερφής μου που είμαστε πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο. Φυσικά μετά το παιδί έφυγε, δεν του άρεσε καθόλου στο Πλαίσιο, δεν είχε καλή αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που είχε πάει πρόσφατα για συνέντευξη, σε θέση που είναι ακόμα ακάλυπτη εδώ και 7-8 μήνες, μου είπε ότι έδιναν πολύ μεγάλη έμφαση στο "αντέχεις την πίεση;". Αυτό για όσους έχουν εμπειρία σημαίνει ότι θα δουλεύεις 10-12 ώρες χωρίς να κάνεις διάλειμμα ούτε για κατούρημα. Αν κάποιος έχει σημαντικό οικονομικό πρόβλημα, σαφώς και του παρέχει την επιλογή, αφού είναι μεγάλη και σοβαρή εταιρία και κερδοφόρα, που σημαίνει ότι το να μείνει χωρίς δουλειά επειδή θα βαρέσει κανόνι, είναι απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα για πωλητες στο Πλαισιο εχω ακουσει αρκετες φορες οτι δεν ξερουν ουτε τα στοιχειωδη απο υπολογιστες κλπ. Ισως βεβαια προτιμουν ατομα που εχουν σχεση με τον χωρο των πωλησεων και οχι των υπολογιστων.

Εχω φιλο που εχει δουλεψει και ηξερε ελαχιστα πραγματα και αλλον που εχει φαει ακυρο και ειχε πτυχιο ΑΕΙ Πληροφορικης, προυπηρεσια, γνωσεις κλπ κλπ. Ισως παιζει ρολο και ο μισθος που αναλογει στον καθενα βαση των γνωσεων κλπ:secret:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδες αφου το πλαισιο ασκει καποιες κερδοσκοπικες τακτικες εντος νομοθετικου πλαισιου. Εταιρεια με χιλιαδες υπαλληλους ειναι, τι περιμενετε ?

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μιας και η αγορά ξεχειλίζει από προσφορά εργασίας, αν σε πάρουνε στο Πλαίσιο ριξ' τους άκυρο :big_boss:

Αυτή είναι λογική. Πάμε όλοι στο δρόμο που χάραξε η Κίνα. Εξευτελισμός του ανθρώπου για ένα κομμάτι ψωμί (τρόπος του λέγειν). Για δες ρε φίλε εποχές. Φτάσαμε να είναι το δικαίωμα στην εργασία προνόμιο. Και να σε πατάνε όλη μέρα για να μην χάσεις τη δουλειά. Και τι δουλειά ε; Πωλητής.

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι λογική. Πάμε όλοι στο δρόμο που χάραξε η Κίνα. Εξευτελισμός του ανθρώπου για ένα κομμάτι ψωμί (τρόπος του λέγειν). Για δες ρε φίλε εποχές. Φτάσαμε να είναι το δικαίωμα στην εργασία προνόμιο. Και να σε πατάνε όλη μέρα για να μην χάσεις τη δουλειά. Και τι δουλειά ε; Πωλητής.

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρεξήγησες το ύφος μου, και γω μαζί σου είμαι απλά αυτή τη στιγμή ο μέσος Έλληνας με μικρομεσαία επιχείρηση δεν μπορεί να σου προσφέρει εργασία και μισθό καλύτερα από οποιοδήποτε πλαίσιο. Τραγικό και λάθος αλλά έτσι είναι δυστυχώς και δε φταίνε μόνο οι πολυεθνικές γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγησες το ύφος μου, και γω μαζί σου είμαι απλά αυτή τη στιγμή ο μέσος Έλληνας με μικρομεσαία επιχείρηση δεν μπορεί να σου προσφέρει εργασία και μισθό καλύτερα από οποιοδήποτε πλαίσιο. Τραγικό και λάθος αλλά έτσι είναι δυστυχώς και δε φταίνε μόνο οι πολυεθνικές γιαυτό.

Ειμαι σε μικρομεσαια επιχειρηση (αυτη τη στιγμη ειμαστε 5 ατομα)

Βγαζω περισσοτερα (κατα πολυ) απο εναν μεσο τεχνικο πλαισιου η public.

Βεβαια κι οι μικρομεσαιες εχουν τα θεματα τους πχ "δεν εχω τωρα 1000 παρε 500 κι τα υπολοιπα τη αλλη εβδομαδα."

Στο πλαισιο φυσικα δεν εχεις τον φοβο να κλεισει το μαγαζι αλλα εχεις φοβο να απολυθεις για αλλο λογο.

Στη μικρομεσαια εχεις το πλεονεκτημα αμεσης επαφης με τον εργοδοτη "φερε τα λεφτα μη στο καψω το τσαντιρι"

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε μικρομεσαια επιχειρηση (αυτη τη στιγμη ειμαστε 5 ατομα)

Βγαζω περισσοτερα (κατα πολυ) απο εναν μεσο τεχνικο πλαισιου η public.

Βεβαια κι οι μικρομεσαιες εχουν τα θεματα τους πχ "δεν εχω τωρα 1000 παρε 500 κι τα υπολοιπα τη αλλη εβδομαδα."

Στο πλαισιο φυσικα δεν εχεις τον φοβο να κλεισει το μαγαζι αλλα εχεις φοβο να απολυθεις για αλλο λογο.

Στη μικρομεσαια εχεις το πλεονεκτημα αμεσης επαφης με τον εργοδοτη "φερε τα λεφτα μη στο καψω το τσαντιρι"

Μακάρι να ήσουνα ο κανόνας και όχι η εξαίρεση φίλε μου, υγιείς μικρομεσαίες επιχειρήσεις υπάρχουν λίγες πλέον και μειώνονται καθημερινά, έχω μικρή επιχείρηση και το βλέπω στους προμηθευτές μου και στους μεγαλύτερους πελάτες τους. Και όταν λέω προμηθευτές δεν εννοώ τους μεγάλους, έχω σταματήσει καιρό να συνεργάζομαι με αυτούς.

Ελπίζω να κάτσεις πολλά χρόνια ακόμα εκεί που είσαι λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήσουνα ο κανόνας και όχι η εξαίρεση φίλε μου, υγιείς μικρομεσαίες επιχειρήσεις υπάρχουν λίγες πλέον και μειώνονται καθημερινά, έχω μικρή επιχείρηση και το βλέπω στους προμηθευτές μου και στους μεγαλύτερους πελάτες τους. Και όταν λέω προμηθευτές δεν εννοώ τους μεγάλους, έχω σταματήσει καιρό να συνεργάζομαι με αυτούς.

Ελπίζω να κάτσεις πολλά χρόνια ακόμα εκεί που είσαι λοιπόν :)

Καλα αυτο που ειπα και πριν ειναι οτι και οι μικρομεσαιες εχουν τα μειον τους.

Εχω να παρω αδεια απο το 2011 και φυσικα δεν θα τα πληρωθω (παραδειγμα)

Πραγμα που στη intracom πχ δεν υφισταται.

Ζυγιζεις τα υπερ και τα κατα και επιλεγεις.

Κατα τα αλλα εχουμε κοψει κι εμεις συνεργασιες με oktabit μακεδονικα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.