Jump to content



SSD sata 3 στο acer 5742g


kuza

Recommended Posts

To sata 3 είναι backwards compatible με το sata2. Δεν θα έχεις θέμα. Ο sata2 σκληρός που έχεις υποθέτω είναι μηχανικός γιατί αν είναι ήδη SSD δεν αξίζει η αλλαγή.

ναι φυσικα, ουτε στην τοποθετηση θα εχει θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ο SSD έχει τις ίδιες διαστάσεις με τον μηχανικό αν δεν είναι και πιο λεπτός.

Οι υπόλοιπες διαστάσεις είναι ακριβώς ίδιες (μήκος-πλάτος). Υπήρχε μια περίοδος (πριν 2-2.5χρόνια) που είχε βγει μια παρτίδα OCZ Vertex 2 που ήταν ελαφρώς πιο μεγάλοι (για χιλιοστά μιλάμε) και φυσικά γυρίσανε όλοι rma. Ότι άλλο έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής είναι απολύτως συμβατό και μπαίνει και σε hdd usb case 2.5'.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβως το ίδιο λάπτοπ και εγώ και η κοπελα μου, και οι δυο έχουμε ssd πανω χωρίς πρόβλημα. 830 εγώ εδώ και σχεδόν δυο χρόνια 840η κοπελα μου κάνα εξάμηνο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβως το ίδιο λάπτοπ και εγώ και η κοπελα μου, και οι δυο έχουμε ssd πανω χωρίς πρόβλημα. 830 εγώ εδώ και σχεδόν δυο χρόνια 840η κοπελα μου κάνα εξάμηνο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαφορα μεγαλη να φανταστω?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.