Jump to content



Moto X, Nexus 5, Galaxy S4 ή κάτι άλλο στα 300€


tragikos

Recommended Posts

Όντως το S4 είναι πολύ δυνατό σε αυτή τη τιμή. Με λίγο παραπάνω όντως πας στο G2 που δεν ξεφεύγει σε μέγεθος αλλά δεν ξέρω αν αξίζει όλο το παίδεμα, εφόσον αφορά χρήση κοριτσιού πρωτάρα σε android και selfies oriented :p(ίσως και κάνα βαμμένο νυχι σε μάκρο :p

S4 από εμένα. Δυνατό, τα κάνει όλα και συμφέρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 2η μπαταρία είναι σχετικό.

1. Το g2 έχει πολύ καλύτερη από το s4, ακόμα και το HTC One που έχει μικρότερη κρατάει παραπάνω....

2. Για μένα 2η μπαταρία χωρίς έξτρα επιτραπέζιο φορτιστή δεν λέει, συνέχεια άνοιξε κλείσε και για να αλλάξεις μπαταρία και για τις φορτίσεις είναι "κουραστικό" , εμένα τουλάχιστον που είμαι και ψείρας με την μπαταρία μετά την πρώτη βδομάδα σταμάτησα να χρησιμοποιώ την 2η και την άφησα φορτισμένη για περίπτωση ανάγκης.

Η SD πριν το 4.4 ήταν μεγάλο + αλλά τώρα χωρίς root έχει περιορισμούς.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...

Εσείς τι θα προτείνατε και γιατί;

...

Όταν χαϊδεύεις την οθόνη του iPhone, παρατηρείς πως η κίνηση του δαχτύλου ακολουθείται ακαριαία κι από την κίνηση της εικόνας της οθόνης. Δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση. Σε πολλά Android, ακόμα και στα τελευταία, που κουνάνε την οθόνη τους εξίσου γρήγορα με του iPhone, υπάρχει μια μικρούτσικη υστέρηση στην απόκριση της οθόνης στο δάχτυλο. Σπρώχνεις δηλαδή το δάχτυλο δυο εκατοστά στ' αριστερά, κι εικόνα τρέχει λίγο να σε προλάβει, λιγάκι, πολύ γρήγορα, αλλά όχι ακαριαία. Στο iPhone (και όχι μόνο στο 5S), η οθόνη κουνιέται ακαριαία. Δεν είναι θέμα ταχύτητας, είναι περισσότερο θέμα απόκρισης. Στα άλλα μοντέρνα κινητά όπως το Galaxy Note III και το LG G2 το software "κλέβει" με το να είναι πάρα πολύ γρήγορο, αλλά η απόκριση δεν είναι ακριβώς ακαριαία. Στο Nexus 5, είναι.

Nexus 5: To Review | θοδωρής γεωργακόπουλος

Link to comment
Share on other sites

Στην αγορα υπαρχουν 2 ειδη κινητων: samsung, και τα υπολοιπα που θα θελαν να ειναι samsung (μηλα πορτοκαλια μπανανες και λοιπα i-ζαρζαβατικα δεν τα λαβαινω καν υπ οψη μου για να τα θεωρησω κατηγορια οποτε μιλαω για κανονικα android-η κινητα ).

Δεν ειναι θεμα φανατισμου (σιγα μη σκιζομαι για μια πολυεθνικη δισεκατομμυριων), απλως οι τεχνολογιες που εχουν ενταξει στα galaxy sX και τα note βρισκονται πολυ μπροστα, και αν υπερτερουν καποια αλλα σε καποια σημεια τα samsung εχουν αριστο ολοκληρο το συνολικο πακετο, οποτε...

Σιγα τις τεχνολογιες, αχρηστο bloat ειναι που ενδιαφερει ελαχιστους.

Samsung δεν θα προτεινα ουτε στο χειροτερο εχθρο μου.

Nexus ειναι just perfect για geek, αλλα ψιλοαδιαφορο για τους αλλους, μιας και δεν εχει wow factor, και εχει και αδυναμιες (μπαταρια/καμερα)

Θα παλευα ασχημα μεταξυ Moto X και G2.

Το Moto X ειναι ακριβο για τα specs αλλα ειναι υπεροχο στο χερι.

Τα specs δεν ενδιαφερουν κανεναν βασικα, το κινητο δουλευει οπως πρεπει.

Tο G2 πρεπει να το παρουν οι της samsung και να μαθουν πως μπορεις να βγαλεις ναυαρχιδα με features χωρις να βιαζεις (πολυ) το UI του Android και χωρις lag.

Eιδικα μετα το ΚΚ update,το κινητο δεν παιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζουμε όμως και ανεβαίνουμε πολύ σε διαστάσεις. Ήδη τα Nexus 5 και S4 είναι μια υπέρβαση για αυτήν :p

Samsung Galaxy S4 vs LG G2 - Visual phone size compare

To G2 ειναι απο τα ελαχιστα κινητα που δεν το αλλαξα στο 3μηνο και σκοπευω να το κρατησω περισσοτερο ακομα. Μπαταρια, οθονη σε μαζεμενες συνολικες διαστασεις και με την 4.4 πεταει. Τα πληκτρα απαξ και τα συνηθίσεις ειναι λειτουργικα στο επακρο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.