Jump to content



Vantec NXP-201 face mod...


DMylonas

Recommended Posts

Μόλις τελείωσε και στέγνωσε το χρώμα...

Πήρα από τον φίλτατο RootX (διαμέσο του Vag), έναν Fan Controller και συγκεκριμένα της Vantec τον NXP-201NXP-201. Αυτό που με προβλημάτισε (για περίπου 10 λεπτά) ήταν ότι ο controller είχε χρώμα ασημένιο και μπλέ led.... Κάτι 1000% δυσανάλογο με το όλο design του κουτιού μου...

Έτσι πήρα την μεγάλη απόφαση!!! Βάψημο μαύρος και αλλαγή των led... Το αποτέλεσμα παρακάτω.... Όλα γίνανε με 100% επιτυχία....

ΠΡΙΝ

nexusfc01b.jpg

ΜΕΤΑ

nexusfc01a.jpg

ΠΡΙΝ

nexusfc02b.jpg

ΜΕΤΑ

nexusfc02a.jpg

ΠΡΙΝ

nexusfc03b.jpg

ΜΕΤΑ

nexusfc03a.jpg

Οι εικόνες αδικούνε το τελικό αποτέλεσμα.....

mycase02_03b.jpg

Αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Μου αρέσουν τα κόκκινα leds, στο μάυρο δεν πάνε τα μπλε... θα έπρεπε όμως να σχεδιάσεις κατιτίς πάνω, να μην είναι σκέτο μαύρο, κάτι σαν volume bar :)

Θα δω μήπως βρώ κάποιο έτοιμο αυτοκόλλητο ή θα πάρω κόκκινο μαρκαδόρο λεπτό (λαδομπογιάς νομίζω λέγετε) και θα ξαναπεράσω το μανίσιο volume bar.....

Link to comment
Share on other sites

Παρε Dry transfer decals απο κανα Πλαισιο...

ειναι αυτα τα αυτοκολλητατ ων οποιων η κοινη ονομασια μου διαφευγει αυτη τη στιγμη..

αυτα που τα "ξαναγραφεις" με ενα μολυβι πανω απο την προστατευτικη τους ζελατινα και αποτυπωνονται αψογα σχεδον σε οποιαδηποτε επιφανεια

Decadry ειναι η μαρκα

εχει πολλες γραμματοσειρες και συμβολα γραμμες κτλ...

σε λευκο ή μαυρο χρωμα...

με ενα χερακι ματ βερνικακι απο πανω για να ασφαλισουν ....θα ειναι αψογα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

στο μάυρο δεν πάνε τα μπλε...

Σχετικο ειναι αυτο. Για αλλους πανε για αλλους δεν πανε.

Π.χ μπορεις να φορεσεις μπλουτζιν με μαυρο πουκαμισο αλλα δεν νομιζω να εκανες ποτε το αναποδο.

Κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ το κοκκινο με το μαυρο αλλα δυστυχως οι κοκκινες λαμπες πρεπει να ειναι περισσοτερες στον αριθμο για να φωτισουν ενα midi case σε σχεση παντα με τις αντιστοιχες μπλε. Οποτε....money rulez...και βαζω παλι μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.