Jump to content



ssd Update


sr10rs1416003261

Recommended Posts

καλησπέρα παίδες ότι λέει ο τίτλος μετά από 5+ χρονάκια με τον intel 80gb μιας και έχουν παίσει οι τιμές και έχουν ανέβει τα gb λέω να αναβαθμίσω σε ssd 180 η 240 η 250 gb θα πήγαινα πάλι σε ιντελ απλά κάπως δεν μου κάθεται καλά ο SANDFORCE SF-2281 αν το λέω καλά! το όριο που βάζω είναι τα 130 ευροπουλα και σε αυτά τα χρήματα βρίσκω τα παρακάτω μοντέλα όπου και θα ήθελα την γνώμη σας. ο δίσκος θα παίξει με την REX III

INTEL 530 SERIES SSDSC2BW180A4K5 180GB SSD 2.5'' SATA3 RETAIL -

INTEL 530 SERIES SSDSC2BW180A401 180GB SSD 2.5'' SATA3 BROWN BOX -

μια μικρή υπέρβαση στην τιμή INTEL 520 SERIES SSDSC2CW240A310 240GB SSD 2.5'' SATA 3 MLC -

SAMSUNG MZ-7TE250BW 840 EVO SERIES SSD 250GB 2.5'' SATA3 -

Link to comment
Share on other sites

Samsung 840 EVO, 840 PRO, Intel 730, OCZ Vector 150, SanDisk Extreme II, Plextor M5Pro και ο αγαπημένος μου Crucial M550.

Αυτές είναι οι επιλογές του σήμερα.

Ότι από τα παραπάνω βρεις, στα GB που θέλεις και στα λεφτά που σε ενδιαφέρει το αγοράζεις.

Οι Intel που κοιτάς, τους αφήνεις. Παλιά μοντέλα με χαμηλότερες επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τον EVO και από μένα. Πάρε και από e-shop, δεν θα έχεις πρόβλημα. Ssd παίρνεις.

Nα ευχεται να μην χρειαστει RMA.

Το οτι παιρνει ssd δεν παει να πει πως δεν χαλαει.

Ανταγωνιστικες τιμες και με πολυ καλυτερη υποστηριξη εχουν και αλλα μαγαζια.

Τεσπα, φορουμ ειναι εδω ο καθενας εχει την αποψη του.

Αυτα για να μην βγαινουμε off topic.

Link to comment
Share on other sites

Nα ευχεται να μην χρειαστει RMA.

Το οτι παιρνει ssd δεν παει να πει πως δεν χαλαει.

Ανταγωνιστικες τιμες και με πολυ καλυτερη υποστηριξη εχουν και αλλα μαγαζια.

Τεσπα, φορουμ ειναι εδω ο καθενας εχει την αποψη του.

Αυτα για να μην βγαινουμε off topic.

Να εύχεται να μη χρειαστεί RMA και για οτιδήποτε άλλο. Και στα καλύτερα μαγαζιά μπορεί να ταλαιπωρηθείς. Εξαρτάται από το κομμάτι που αγοράζεις πολλές φορές, και όχι τόσο από το κατάστημα. Αυτό που λέω εγώ είναι ότι συγκεκριμένα κομμάτια του συστήματος είναι περισσότερο αξιόπιστα από άλλα. Πιό σπάνια χαλάει επεξεργαστής, μνήμες και ssd από ό,τι μητρικές, τροφοδοτικά, κάρτες γραφικών. Έχουν πολλοί άσχημες εμπειρίες από e-shop, αλλά ο ρεβανσισμός εναντίον του δεν είναι πάντα η έξυπνη λύση.

Φυσικά και έχει ο καθένας την άποψή του.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση τελικά την έδωσα την παραγγελία δαγκωτό Crucial M550! τα κουσούρια του e-shop τα ξέρω καθώς είμαι ένας από τους παθόντες. δεν με απασχολεί γιατί αν θα στραβώσει ξανά ξέρω πως θα τους χορέψω αυτό ισχυη για οτιδήποτε έχει να κάνει με μαγαζιά του είδους. ούτε καβγάδες ούτε τίποτα παίρνεις την απόδειξη και κάνεις μια βόλτα από το εμπορικό επιμελητήριο καθώς υπάρχουν κι άλλοι δρόμοι που λίγο πολύ τους γνωρίζουν οι περισσότεροι εδώ μέσα (γενική γραμματεία καταναλωτών) κ.α. 2 φορές στο παρελθόν που χρειάστηκε να απευθυνθώ εκεί δικαιώθηκα όχι μετά από ένα μήνα αλλά αυθημερόν!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση τελικά την έδωσα την παραγγελία δαγκωτό Crucial M550! τα κουσούρια του e-shop τα ξέρω καθώς είμαι ένας από τους παθόντες. δεν με απασχολεί γιατί αν θα στραβώσει ξανά ξέρω πως θα τους χορέψω αυτό ισχυη για οτιδήποτε έχει να κάνει με μαγαζιά του είδους. ούτε καβγάδες ούτε τίποτα παίρνεις την απόδειξη και κάνεις μια βόλτα από το εμπορικό επιμελητήριο καθώς υπάρχουν κι άλλοι δρόμοι που λίγο πολύ τους γνωρίζουν οι περισσότεροι εδώ μέσα (γενική γραμματεία καταναλωτών) κ.α. 2 φορές στο παρελθόν που χρειάστηκε να απευθυνθώ εκεί δικαιώθηκα όχι μετά από ένα μήνα αλλά αυθημερόν!

To θεμα ειναι πως αγοραζοντας απο εκει, συνεχιζεις να στηριζεις ενα καταστημα που εχει τετοιες πολιτικες, ποσο μαλλον απο τη στιγμη που την εχεις πατησει και ο ιδιος.

Τεσπα καλοριζικος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.