Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Κανονικά είναι ίδια ΜΟΝΟ αν το στέλνεις στην ίδια διεύθυνση που έχεις κάνει register την πιστωτική κάρτα που το αγοράζεις, εγώ έβαλα δηλαδή 2 διαφορετικές διεύθυνσεις στα παιδία αυτά.

Αν δεν σε αφήνει να βάλεις άλλη, αφού πληρώνεις με πειπαλ, ΙΣΩΣ να μην το πειράζει γιατί η διεύθυνση σου θα γίνει verified από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Και είναι λογικό δλδ να παραμένει συνδεδεμένο με το (πεσμενο) ρουτερ, να κάνει τι; Δεν θα έπρεπε να γυρίσει στο 3g; Αν όντως δεν είναι bug, είναι παράλειψη/αδυναμία του λειτουργικού.

Η Google φαίνεται να συμφωνεί μαζί σου, και το διορθώνει στο γλειφιτζούρι.

[Lollipop Feature Spotlight] Android Now Defaults To Mobile Data When Wi-Fi Has No Internet Access, Signal Icon Adds A '!' For No Connection

edit: Μοιάζει να άκουσε και τις κραυγές αγωνίας του [MENTION=173]Wizard![/MENTION]: http://www.androidpolice.com/2014/10/17/lollipop-feature-spotlight-new-device-setup-process-finally-lets-users-copy-data-from-specific-devices/

Στο περίπου. Είναι σε καλό δρόμο πάντως :p

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

:) Τελικά οι απαιτήσεις μας δεν είναι κ τόσο παράλογες.

Edit: Και ναι, απαντώ τέτοια ώρα γιατί είχαμε το πρώτο εγερτήριο από τον μπόμπιρα.

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το 38R που το εβαλα απο πανω, μου το φηφηξε το κινητο.

Μου καταργησε το root (μοιαζει ηλιθιο, αλλα απο ενα cyanogen κινητο, το θεωρω αυτονοητο και θα επρεπε να ερχεται απο τη μαμα ετσι.) κρασαρισματα, artifacts κλπ κλπ

Μολις βρω λιγο χρονο θα παιξει "φορματ"...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι κατηργησαν το root. Λες και δεν ξερουμε να το κανουμε.

Κατα τα άλλα, το κινητο εδω φυσαει.

Περιμενω με αγωνια την theme engine της CM, στο lollipop.

Link to comment
Share on other sites

edit: Μοιάζει να άκουσε και τις κραυγές αγωνίας του @Wizard! : [Lollipop Feature Spotlight] New Device Setup Process Finally Lets Users Copy Data From Specific Devices

Στο περίπου. Είναι σε καλό δρόμο πάντως :p

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην το κάνει κάποιος με μια από τις πληθώρες εφαρμογές που υπάρχουν ήδη όπως tb,rom toolbox,nandroid manager και και και και η λίστα συνεχίζεται. Και μην μου πείτε ότι αυτά θέλουν root και ότι δεν θέλετε να το κάνετε root.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην το κάνει κάποιος με μια από τις πληθώρες εφαρμογές που υπάρχουν ήδη όπως tb,rom toolbox,nandroid manager και και και και η λίστα συνεχίζεται. Και μην μου πείτε ότι αυτά θέλουν root και ότι δεν θέλετε να το κάνετε root.

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να προτιμας εσυ 3d party app, και να μην παρακαλας να αγκαλιασουν αυτη τη δυνατοτητα ολοι οι dev.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ ΠΩΣ περιμένετε να παραμένει το root, όταν περνάτε από πάνω, νέα rom.. ή τουλάχιστον μέρος αυτής με φλασάρισμα.

Δηλαδή, όταν παλιά κάποιος είχε σπασμένα ή έστω βαριά πειραγμένα windows και έβαζε κάποια updates, θα έπρεπε να γκρινιάζει αν του κλείδωνε το λειτουργικό ή αν είχε κάποια θέματα στο boot;;

Στην τελική κυκλοφόρησε κι έτοιμη ρουταρισμένη η 38R, γιατί δεν βάλατε αυτή βρε;;

Και για να πω κάτι επί του θέματος.. είδα κάποιον με nexus που πέρασε ήδη την έκδοση 5. Hats off στην Οneplus/Cyanogen που θα μας την παραδώσει σε 90 μέρες. Κάποιο θέμα με το να την πάρω άμεσα, δεν έχω, οπότε μου φαίνεται πολύ γρήγορα η μεταφορά στη νέα έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

κι όμως... υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν, ούτε θέλουν να (μάθουν να) κάνουν ρουτ. Απευθύνεται και σε αυτούς η google.

Ναι αλλά νόμιζα ότι είμαστε σε τεχνολογικό forum και όχι στην παρέα μου.

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι να προτιμας εσυ 3d party app, και να μην παρακαλας να αγκαλιασουν αυτη τη δυνατοτητα ολοι οι dev.

Πρώτον έχει περιορισμούς αυτό . Δεύτερον μακάρι να το αγκαλιασουν όπως λες οι developers αλλά έχουμε ακόμα δρόμο μπροστά μας. Ενώ αυτό υπάρχει ήδη λέω! Γιατί να περιμένω για κάτι που υπάρχει ήδη; Όπως και να έχει ότι καινούριο έρχεται καλοδεχουμενο είναι!

Link to comment
Share on other sites

Eγω πχ εχω συναντησει πολλες φορες προβλημα στην μεταφορα εφαρμογων σε αλλο τηλεφωνο ή ακομα και στο ιδιο, επειδη η καθε ρομ κανει mount διαφορετικα τα storages.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, αλλά ξαναλέω ότι η Google απευθύνεται και σε αυτούς που δεν είναι σε τεχνολογικά φόρα. Ή μήπως δεν πρέπει να αναφέρουμε ειδήσεις για πράγματα που κάνουν πιο εύκολη τη ζωή όσων δεν το έχουν με την τεχνολογία, επειδή είμαστε τεχνολογικό φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites

Eγω πχ εχω συναντησει πολλες φορες προβλημα στην μεταφορα εφαρμογων σε αλλο τηλεφωνο ή ακομα και στο ιδιο, επειδη η καθε ρομ κανει mount διαφορετικα τα storages.

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο. Η γκουκλ με την κιτ κατ μας τα γ*****ε εκεί με τους αποθηκευτικούς χώρους σαν να σου λέει όχι δεν θα έχεις sd θες δεν θες.. Πάλι καλά που υπάρχει και το Oneplus One χωρίς να τσιγκουνεύεται να δίνει μεγάλη χωρητικότητα σε λογική τιμή

Ναι, είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, αλλά ξαναλέω ότι η Google απευθύνεται και σε αυτούς που δεν είναι σε τεχνολογικά φόρα. Ή μήπως δεν πρέπει να αναφέρουμε ειδήσεις για πράγματα που κάνουν πιο εύκολη τη ζωή όσων δεν το έχουν με την τεχνολογία, επειδή είμαστε τεχνολογικό φόρουμ;

Προφανώς και όχι. Και καλά έκανες και το πόσταρες γιατί δεν το ήξερα ότι έχει σκοπό να κάνει επιτέλους κάτι με αυτό. Είναι και τσάμπα και μπορεί να βολεύει και περισσότερο.Δεν υπάρχει διαχωρισμός μεταξύ ψαγμένου χρήστη και μη για μένα,αλλά ποιος έχει όρεξη να μάθει και να ακούσει νέα πράγματα.

Μέχρι να το δούμε από κοντά στην πράξη ελπίζουμε για ένα καλό αποτέλεσμα. Εγώ είπα, μακάρι να υπάρχουν εναλλακτικές για όλα τα γούστα και ότι βολεύει στον καθένα να το επιλέγει. Απλά το ανέφερα γιατί είμαστε και στο thread με rom από developer team. Όλοι την αγαπήσαμε από πριν βγάλει τα κινητά. Αυτά από εμένα για το συγκεκριμένο feature.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τώρα, ποιες θηκες (1 κανονικη και μια flip) και ποιο tempered αγοράζουμε απο το amazon.co.uk ?

Eπίσης ποσα χρήματα περιπου να φορτωσω στο mailbox.de ?

ΥΓ.Παρασκευη παραγγειλα, ακομα pending shipment λέει :(

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω απο οταν εβαλα την 38R (OTA) εχω αρκετα θεματακια (artifacts, crashes, reboots etc...). και κατι γινεται και με το sync σε διαφορες εφαρμογες, σαν να απενεργοποειται. Δε μ'αρεσουν αυτα.:hm:

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει κι εγώ ένα random reboot με τη 38R. Κι έχω άλλο ένα περίεργο, παρόλο που η διαχείριση μπαταρίας έγινε πολύ καλύτερη μετά το update, εχθές όταν έφτασε στο 12% έκλεισε :eek: Όταν το έβαλα για φόρτιση μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν έχει ζουμί και πρέπει να φορτίσει λίγο πριν ξεκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.