Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Αυτη τη στιγμη για να φαινεται η παραγγελια οπως την θελει η mailbox.de δηλαδή ετσι

Mailboxde.com e.K.

Ονομα ,Επ'ωνυμο , ID χχχχχ

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

Τ: +49 3583 8355148

Εχω βαλει name :mailbox.de , surname : e.K. και το ονοματεπώνυμο με το id σαν street 1 , και την κανονικη γερμανικη διευθυνση σαν street 2 .

Eτσι τα προτείνει η mailbox.de στο email της.

Βλέπω ομως αρκετους που εχουν παραγγειλει σαν

Mailboxde.com e.K. Ονομα ,Επ'ωνυμο , ID χχχχχ

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

Τ: +49 3583 8355148

Επειδη βαζουν το mailbox.de e.K. σαν ονομα και το ονοματεπωνυμο ID σαν επιθετο.

Να υποθέσω και τα δύο ειναι σωστά ?

Το εχω αφήσει στο πρώτο "προφιλ".Να το αλλάξω ?

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνα δυο reboot στην 33 + 35, αλλά τώρα με την 38 τίποτα! Λίγο καλύτερη μπαταρία κι όλα κομπλέ. Btw, ακόμη και για τα iPhone λένε για προβληματικό OTA update. Εγώ το πέρασα μέσω recovery, πέρασε και το root άμεσα και όλα παν καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω απο οταν εβαλα την 38R (OTA) εχω αρκετα θεματακια (artifacts, crashes, reboots etc...). και κατι γινεται και με το sync σε διαφορες εφαρμογες, σαν να απενεργοποειται. Δε μ'αρεσουν αυτα.:hm:
Έχω φάει κι εγώ ένα random reboot με τη 38R. Κι έχω άλλο ένα περίεργο, παρόλο που η διαχείριση μπαταρίας έγινε πολύ καλύτερη μετά το update, εχθές όταν έφτασε στο 12% έκλεισε :eek: Όταν το έβαλα για φόρτιση μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν έχει ζουμί και πρέπει να φορτίσει λίγο πριν ξεκινήσει.

Την 38 την πεταξατε σε "καθαρη" εγκατασταση ή την βαλατε πανω απο την 33 που την δουλευατε οσο ειχατε το τηλεφωνο με τις εφαρμογες κλπ κλπ

Ρωταω γιατι αν ειναι το 2ο, οταν θα το φορμαρω, να περασω την 38 σε καθαρη. Αλλιως αν εχει θεματακια και σε καθαρο, να μεινω με την 33. Αλλωστε κανενα προβλημα δεν ειχα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

META το flashάρισμα θέλει clear cache

Στη διεύθυνση που θα σταλεί το κινητό, αρκεί να υπάρχει στην πρώτη γραμμή το mailboxde και το ID.. τα υπόλοιπα στη δεύτερη.. ΜΕΤΑ και ΑΦΟΥ φτάσει στο mailboxde το πακέτο, θα σου έρθει mail που θα σου λέει μπες και πες μας πώς να το στείλουμε. Τότε βλέπεις τις επιλογές, διαλέγεις όποια σε βολεύει και ΤΟΤΕ πας και φορτώνεις από την κάρτα σου ή το paypal το ανάλογο ποσό. Γίνεται εκείνη τη στιγμή. Μετά επιλέγεις τον τρόπο αποστολής και τους λες στείλτε το.

Link to comment
Share on other sites

PRE-ORDERS HAVE LANDED

Dear friends,

The wait is finally over. Introducing the brand new OnePlus Pre-order System, our highly anticipated new process for bringing the OnePlus One to more people. Starting now you can go ahead and fill your shopping cart with what you want to purchase.

When pre-orders kick off on October 27 at 15:00 GMT (08:00 PST, 11:00 EST) for one hour only, your One will just be a click away.

Μόλις τώρα μέιλ.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ενταξει δεν αλλάζει κάτι.

Παλι δεν θα στο στέλνουν απευθείας.

Οποιος ηθελε πραγματικα να το πάρει θα εβρισκε free πρόσκληση.

Τουλάχιστον θα παψουν οι μαυραγορίτες των προσκλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, εδώ πόσα παιδιά είχαν ζητήσει και μπορεί να μην βρήκαν.

Σίγουρα αν το έψαχνες απο 12 μεριές και παρά εισαγωγείς, και μέσω Γουατεμάλας θα έπαιρνες, αλλά τώρα είναι όσο απλό όσο πάει ατ λιστ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μέιλ.

I second that

Οπότε άνοιξε ο δρόμος να ψωνισει όποιος γουστερνει απο την opo απευθείας και νσ περιοριστούν οι περιπτώσεις με τα λάθος φλασαρισμενα "κινέζικα"

Link to comment
Share on other sites

Την 38 την πεταξατε σε "καθαρη" εγκατασταση ή την βαλατε πανω απο την 33 που την δουλευατε οσο ειχατε το τηλεφωνο με τις εφαρμογες κλπ κλπ

Ρωταω γιατι αν ειναι το 2ο, οταν θα το φορμαρω, να περασω την 38 σε καθαρη. Αλλιως αν εχει θεματακια και σε καθαρο, να μεινω με την 33. Αλλωστε κανενα προβλημα δεν ειχα τοτε.

Όλα από πάνω έχουν μπει, μόνο wipe cache κάνω μετά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, εδώ πόσα παιδιά είχαν ζητήσει και μπορεί να μην βρήκαν.

Σίγουρα αν το έψαχνες απο 12 μεριές και παρά εισαγωγείς, και μέσω Γουατεμάλας θα έπαιρνες, αλλά τώρα είναι όσο απλό όσο πάει ατ λιστ.

Aπο οσα διαβαζω , θα ισχυει μονο για 1 ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εκανα και μετα την εγκατασταση, αλλα μου βγαζει προβληματα. Αξιζει να ξαναπερασω την 38R ?

edit: Απο σημερα το πρωι δε μου δειχνει το ποσοστο της μπαταριας, ενω το εκανα μια on/off.

edit2: ισως δικο μου λαθος. οταν ειναι 100% δε το δειχνει!

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον ψηνομαι για ολικο format και εχω πριζωθει να αλλαξω την CM.

Απο τα λιγα που διαβασα παω για Paranoid android 4.4.5 (stable οχι τις 4.6 που εχουνε φτασει αυτοι) ή καμια MAHDI. Εχει δοκιμασει κανεις κατι αλλο απο CM να πει εντυπωσεις. Δουλευουν ολα? κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εκανα και μετα την εγκατασταση, αλλα μου βγαζει προβληματα. Αξιζει να ξαναπερασω την 38R ?

edit: Απο σημερα το πρωι δε μου δειχνει το ποσοστο της μπαταριας, ενω το εκανα μια on/off.

edit2: ισως δικο μου λαθος. οταν ειναι 100% δε το δειχνει!

Με ΟΤΑ να την ξαναπεράσεις ή από recovery;

Για το άλλο θέμα, πάντα έτσι ήταν. Όταν είναι στο 100% δεν το εμφανίζει.

Εγω μαλλον ψηνομαι για ολικο format και εχω πριζωθει να αλλαξω την CM.

Απο τα λιγα που διαβασα παω για Paranoid android 4.4.5 (stable οχι τις 4.6 που εχουνε φτασει αυτοι) ή καμια MAHDI. Εχει δοκιμασει κανεις κατι αλλο απο CM να πει εντυπωσεις. Δουλευουν ολα? κλπ κλπ

Paranoid Android έχει πολύ καλή ιστορία και στις άλλες συσκευές που την έβαζα. Την Mahdi έχει λίγο καιρό που την είδα και είναι πολύ καλή, λέω να την περάσω κι εγώ για πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

το μικροβιο της αλλαγης με χτυπησε, και τελικα εδωσα σημερα το Lumia 1020 (χωρις να ειμαι δυσαρεστημενος) για να γυρισω σε android με το O+O επ'ευκαιριας του pre-order.

Θα ηθελα τη βοηθεια σας απο θηκες και screen protector/tempered glass τι αξιζει?

Γενικα δε μου αρεσει να δινει πολυ ογκο η θηκη, και ας μην παρεχει πολλη προστασια, ουτως η αλλως για τις γρατζουνιες τη βαζω οχι για να σωσει το κινητο σε μεγαλη πτωση...

Tempered glass δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, αλλα ακουγεται πολυ καλο σαν ιδεα σε σχεση με τις ζελατινες...απλα σε αλλα κινητα εχω ακουσει αμφιλεγομενα σχολια ος προς την αισθηση αλλα και την εφαρμογη... Αυτο που δινει η ιδια η OPO αξιζει α 10 ευρω του? Γιατι ειναι αρκετα φτηνο...

Γενικα με νοιαζει τι αξιζει να παρω μαζι με τη συσκευη κατα τη παραγγελια για να μη πληρωνω ξανα τα μεταφορικα αργοτερα...αλλιως για θηκες απο ebay/amazon κλπ εχουμε καιρο... Οποτε απο αυτα που δινει το δικο τους store αξιζει κατι? (ακουστικα δε θελω εχω μπολικα "καλα" οπως και τα pistons)

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass ειναι πολύ καλύτερο από ζελατίνες, έχει καλύτερη αίσθηση στην αφή κι είναι απείρως ευκολότερο στην τοποθέτηση και σίγουρα θα προστατέψει την οθόνη καλύτερα από μια απλή ζελατίνα. Αυτό έχω: Nillkin 9H Hardness Tempered Glass Anti Scratch Screen Protector for Oneplus One | eBay και για θήκη αυτή: 0.5mm clear crystal high transparent hard PC back case cover for phones | eBay . Λεπτή και κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχτές το 1+1 ενός φίλου, και νατουραλι έφαγα μερικές ώρες να αυνανίζομαι με την πάρτη του.

Να πω 2-3 πράγματα γιατί είμαι σίγουρος πως παίζει να είναι σοβαρό δέλεαρ για αρκετό κόσμο and rightfully so.

Το κινητό είναι ΜΕΓΑΛΟ. Μεγάλο as in, Note 3/4, iPhone 6+, etc.

Η οθόνη του ******, σούπερ φωτεινή, και ρεαλιστικά στις 5.5 ίντσες μετά το S4 μου φαινόταν κουράδα.

Είναι λεπτό... το περίμενα πιο χοντρό, πολύ μεγάλο + αυτό

Το sandstone black, είναι IRL ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΑΜΑΤΟ απο το σαιτ, και ότι εγώ περίμενα (προσωπικά πχ θα διάλεγα το άσπρο, αλλά τώρα που το είδα ξερά μαύρο).

Το υλικό του back cover είναι ότι πιο premium έχω δει this side of titanium. Έχει μια φοβερή υφή και γενικά αίσθηση το πίσω και το κινητό.

Είναι ΣΦΑΙΡΑ. Μιλάμε για φάση, "is this a train. is this a bullet, is this superman" σφαίρα... Ενδεικτικά δίπλα στο S4 μου, πριν καν κάνει shut down το δικό μου το 1+1 έχει κάνει πληρες reset και είναι up and running.

Πολύ καλή η cyanogen και γρήγορη (δεν την είχα δουλέψει ποτέ).

Πάρα πολύ snapy μέσα στα μενού, ίσως και πιο πολύ απο το s4 μου με Nova launcher, αν και νομίζω πως η cyanogen έχει ένα ανάλογο launcher embeded.

Κάμερα καλή ακόμα και σε low light.

Μπαταρία χωρίς να έχω τίποτα conclusive φυσικά δείχνει να είναι όπως λένε, δηλαδή να κρατάει γερά, (έχασε ψίχουλα 3-4 ώρες που μαλακιζόμουν με την εργοστασιακή φόρτηση, και restoring απο το account Μου).

Το packaging πρέπει να το δει η apple και να πάρει μαθήματα. Ναι δεν έχει σημασία άπαξ και το ανοίξεις αλλά απλά είναι ότι πιο premium έχω δει έβερ.

Τα κουμπιά για παλάμη στο μέγεθος της δικής μου, θα έλεγα average joe, είναι τέλεια στο placement.

Βασικά το ΜΟΝΟ πράγμα που ίσως αποτρέψει κάποιον μελλοντικό αγοραστή είναι το μέγεθος. Και το σέβομαι γιατί και εμένα αυτό με προβληματίζει, για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, στα 300€ all in, απλά γελάω, το κινητό μαμάει και δέρνει με τρόπο που ζηλεύουν οι ομαδικές συνουσιάσεις του Ροκο & και του Νάτσο μαζί.

Έγινε επεξεργασία από Dolly
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα παω ενα σκαλί παραπέρα, και θα πω πως αν δεν θες την γραφίδα του Note 3/4 δεν ξέρω γιατί να ΜΗΝ πάρεις το 1+1... σε αίσθηση μου φάνηκε πιο premium απο το Νοτε 4 που έπαιζα το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.