Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.Βρίσκω το oneplusone σε κινεζομάγαζα.Ποιος ο λόγος να έχω invitation;Ευχαριστώ.

 

Στα EU ερχεται εξαρχής με την cyanogen.Στα κινεζικα σου ερχεται με την color os εκτος αν στην περάσουν του καταστήματος χειροκίνητα (οτι και αν σημαινει αυτο για την αξιοπιστία της διαδικασίας + οτι παραλαμβανεις ανοιχτή συσκευασία).

Το σημαντικότερο ολων ειναι οτι τα EU καλύπτονται απο 2ετή εγγυηση και τα κινέζικα απο μονοετή.

Δεν θα το σκεφτόμουν ιδιαιτερα , καρφί στην ευρωπαική έκδοση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μάαστα.

 

 

Κάτι άλλο.. Τώρα με τον μπούλη, άρχισα να τραβάω αρκετά βίντεο. Παρατήρησα όμως οτι αρκετά από αυτά, μετά το σώσιμο είναι corrupted. Παίζει μόνο ήχος και στην οθόνη βγαίνουν πρασινοπολύχρωμες γραμμές. Άλλαξα codec από h.264 σε mpeg-4. 

 

Θα κάνω δουλειά; Αξίζει; Ή να τραβήξω κάνα factory reset;

 

 

 

 

ps. Η κάμερα εντός είναι επιεικώς απαράδεκτη :( Επίσης τώρα το διαπίστωσα με τον μπούλη. Είδα σε ίδιες συνθήκες μερικές από G3 και έπαθα πλάκα. Θα δοκιμάσω την στοκ εφαρμογή της google.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτήν την εφαρμογή  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jessdev.hdcameras

 

Σε όλα τα κινητά που το έχω δοκιμάσει βγάζει πιο καλές φωτογραφίες από τη stock, video δεν τράβηξα σοβαρά μέχρι τώρα οπότε δεν γνωρίζω. Μειονέκτημα είναι η μικρή παραμετροποίηση που σου παρέχει (τα απολύτως βασικά), που προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί απλά θέλω οι φωτογραφίες μου να έχουν καλή ευκρίνεια.

 

Σε 1+1 δεν την έχω δοκιμάσει καθώς δεν είμαι κάτοχος σε απλές 13 άρες κάμερες έχει διαφορά όμως αισθητή :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα corrupted video στο pc παίζουν. Ουφ.

 

Άλλο πάλι και τούτο.. τραβάει βίντεο που δεν τα υποστηρίζει το ίδιο :hehe: :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

Στα EU ερχεται εξαρχής με την cyanogen.Στα κινεζικα σου ερχεται με την color os εκτος αν στην περάσουν του καταστήματος χειροκίνητα (οτι και αν σημαινει αυτο για την αξιοπιστία της διαδικασίας + οτι παραλαμβανεις ανοιχτή συσκευασία).

Το σημαντικότερο ολων ειναι οτι τα EU καλύπτονται απο 2ετή εγγυηση και τα κινέζικα απο μονοετή.

Δεν θα το σκεφτόμουν ιδιαιτερα , καρφί στην ευρωπαική έκδοση.

 

Στα φόρουμ τους όμως,λέει πρέπει να είσαι από κάποια από τις υποστηριζόμενες χώρες.Η Ελλάδα δεν είναι μέσα σε αυτές.

 

https://forums.oneplus.net/threads/guide-tutorial-8-steps-to-your-one-plus-one.202969/

Link to comment
Share on other sites

Στα φόρουμ τους όμως,λέει πρέπει να είσαι από κάποια από τις υποστηριζόμενες χώρες.Η Ελλάδα δεν είναι μέσα σε αυτές.

 

https://forums.oneplus.net/threads/guide-tutorial-8-steps-to-your-one-plus-one.202969/

Για να στο στείλει.

Σε καλύπτει κανονικά στην εγγύηση απλά θα πρέπει να τους το στείλεις στην χώρα που το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει στο κινητο, Nighly, unlocked bootloader, Ak kerner, custom recovery ....

 

μου στειλε η oneplus μια ROM modded 44S να δοκιμασω αν μου φτιαχνει κατι θεματα με τον ηχο που έχω.

 

πως το επαναφέρω στην αρχικη κατασταση ;

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επίσημα ότι σε λίγες μέρες θα πάρουμε νέα έκδοση 11s,και μέχρι το τέλος του μήνα επίσημη 12s.

Not bad αν και δεν ξέρω πόσο καλύτερη μπορεί να είναι από την 44s

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει κάπου ότι δεν θα βγει επίσημα;

Έχουν πει ότι θα υποστηρίξουν για 2 χρόνια....

Το παραπάνω link το διάβασες; Εκτός αν εννοείς ότι το blog τους δεν είναι επίσημο και περιμένεις δελτίο τύπου.

Αναφέρεται καθαρά ότι θα πάνε στο OxygenOS για το Android 5.x, εκτός πιά αν υποστηρίξουν δύο διαφορετικές ROMs, πράγμα που θεωρώ απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από εδώ μέσα μέλος στο φόρουμ του oneplus;Γράφτηκα με το ίδιο username που έχω και εδώ.

 

Και κάτι τελευταίο για να μην σας ζαλίζω,τι invite να κυνηγήσω,ποιας χώρας δηλαδή;Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Spyrious
Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω link το διάβασες; Εκτός αν εννοείς ότι το blog τους δεν είναι επίσημο και περιμένεις δελτίο τύπου.

Αναφέρεται καθαρά ότι θα πάνε στο OxygenOS για το Android 5.x, εκτός πιά αν υποστηρίξουν δύο διαφορετικές ROMs, πράγμα που θεωρώ απίθανο.

 

Την oxygen θα την φτιαξει η Oneplus.

Την cm12s θα την φτιαξει η Cyanogen.

 

Η oxygen προοριζεται για Iνδια-Κινα.

H cm12s για ολα τα υπολοιπα.

 

http://www.androidcentral.com/steve-kondik-india-micromax-and-oneplus

 

Με λιγα λογια δηλαδη, θα παιρνουμε cm updates για κανα χρονο ακομα και θα εχουμε και την επιλογη για oxygen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.