Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Νομίζω δεν έχει σχέση. Άλλο να κάνει ένα event και να ανοίξει ένα μαγαζί κ να μεταπουλά σε άλλα ή σε κόσμο κι άλλο το rma center. Θα δείξει...

Αν θες βέβαια, ρίξε μια ερώτηση.

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

To SwiftKey όπως μπήκε βγήκε, μετά από μια εβδομάδα νεύρα και λάθη...

Εχθές μπήκε το Swype και θα μείνει. 0.75€ έχει, αλλά είναι απίστευτο. Δοκιμάστε το.

Γλιτώνεις κι από το σοβαρό "bug" που έχει, που πολλές φορές πατώντας το space, πατάς τo home και σε πετάει στο desktop ενώ γράφεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω, εχοντας περασει απο ολα, στο super swiftkey εχω ξαναγυρισει (αυτο εδω το μοντ) και πολυ κοντα το fleksy.

 

To swype καλο, call me ομως οταν εχει και material themes.

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το Swype αλλά δεν με εξυπηρετεί καθόλου η αλλαγή γλώσσας όπου πρέπει να κρατάς παρατεταμένα το space.

Με το Swiftkey είμαι κομπλέ!!!

 

Τελικά το πούλησα γιατί δεν την πάλευα με το μέγεθος...

Έγινε επεξεργασία από gkatsogr
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το Swype αλλά δεν με εξυπηρετεί καθόλου η αλλαγή γλώσσας όπου πρέπει να κρατάς παρατεταμένα το space.

Με το Swiftkey είμαι κομπλέ!!!

 

Τελικά το πούλησα γιατί δεν την πάλευα με το μέγεθος...

Κάνεις swype από το κουμπί κάτω απο το shift μέχρι το space.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα λεει sorry.Λογικα απο αυριο θα ειναι διαθεσιμα.

Νομιζω οτι οποιος ηθελε single sim κινητο, καταλήγει εδω πλεόν και δεν κοιτάει αλλού.

 

Σχετικο ειναι. Εξαρταται τι ζηταει ο καθενας.

Σημερα, εγω ισως επαιρνα το G2. Αλλος θα προτιμουσε το G3 ή ακομα και το S5 με λιγα παραπανω.

 

Εχει χασει πλεον το τρομερο value for money που ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς.

Δεν ξερω για ποιον λόγο (εκτος ισως του πιο μαζεμενου μεγέθους) καποιος θα διαλεγε το G2.

Ειναι υποδεεστερο σε ολα νομιζω.Επιδοσεις,οθονη,αυτονομια για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια εχει ιδια ή και καλυτερη το G2.

 

Ειναι τι θελει καποιος.

Μπορεις να προτεινεις το Opo σε καποιον που θελει καλη καμερα; Οχι.

To μεγεθος σε καποιους ειναι απαγορευτικο.

 

Επιδοσεις εχουν ολα, το G2 παει γαμι0ντ@ς ακομα και με τη μαμα ρομ. Το g3 εχει στρωσει.

 

Ιδανικα για μενα το 1+2 εχει μικροτερο μεγεθος, OIS στην καμερα και φυσικα ελευθερο unlocking.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιον λόγο (εκτος ισως του πιο μαζεμενου μεγέθους) καποιος θα διαλεγε το G2.

Ειναι υποδεεστερο σε ολα νομιζω.Επιδοσεις,οθονη,αυτονομια για αρχή.

Το μέγεθος από μόνο του φτάνει (το G2 είναι μάλλον στο άνω όριο του ανεκτού για μένα), αλλά και:

-50€ (για "μεταχειρισμένο" 1 μήνα), FM Radio, IR Port και σίγουρα η κάμερα.

 

Από επιδόσεις και χρηστικότητα τα θεωρώ συγκρίσιμα για φυσιολογική χρήση. Προφανώς το 1+1 καλύτερο, αλλά το G2 καλύτερη εμπειρία out of the box.

 

Πάντως, είναι ευχάριστο ότι έχουμε την επιπλέον επιλογή.

Έγινε επεξεργασία από acct
Διευκρίνιση για τιμή
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια εχει ιδια ή και καλυτερη το G2.

 

Ειναι τι θελει καποιος.

Μπορεις να προτεινεις το Opo σε καποιον που θελει καλη καμερα; Οχι.

To μεγεθος σε καποιους ειναι απαγορευτικο.

 

Επιδοσεις εχουν ολα, το G2 παει γαμι0ντ@ς ακομα και με τη μαμα ρομ. Το g3 εχει στρωσει.

 

Ιδανικα για μενα το 1+2 εχει μικροτερο μεγεθος, OIS στην καμερα και φυσικα ελευθερο unlocking.

 

 

Aυτονομια εχει πολύ καλη το g2 , οχι ομως καλύτερη σε καμμια περίπτωση.

Camera phone δεν ειναι το opo οντως οπως λες, αλλα ουτε και το G2.Το opo τραβαει πολύ καλές φωτογραφίες , με λιγο ζόρι στα βραδινα.Φοράει επισης πολύ καλο sony αισθητήρα.

Το opo ειναι συγκρίσιμο μονο με το g3 απο τα LG , και ακομα και εκει δεν χάνει (κατοχος σχεδόν ολων των ναυαρχίδων τα τελευταία χρόνια).Το G3 βεβαια δειχνει πιο πληρες (fm,ir,sd,2k screen) , αλλα η εμπειρια χρήσης ειναι μακράν υπερ του opo.Κατι σαν nexus 6 των φτωχών , αλλα με κορυφαίες επιδόσεις και μηδενικό lag.H υποστήριξη δε στο xda , παιζει ν αείναι μεγαλύτερη και απο το nexus 6...

Οπως και να εχει ,το να στελνει η oneplus απευθείας στην Ελλάδα , ειναι πολύ σημαντικό ,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

επειδη θελω να πάρω το oneplus 2 :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλουκαρια,

Εχει κανεις καμια lollipop ROM που οταν εισαι σε game και σκαει το drop down  παραθυρακι κλησης ή sms, να μην freezαρει την εφαρμογη?

asphalt ειδικα σε multiplayer με εχει πεθανει , να με πεταει εξω σε οποιαδηποτε κληση/sms 

Σε slim4.4 αν θυμαμαι καλα δουλευε ετσι στις κλησεις. Στα sms ετρωγε κολλημα

Immersive mode δεν πιανει...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δούλεψε ποτέ κι από ότι είχα ψάξει, δουλεύει με συγκεκριμένα προγράμματα. Δε θυμάμαι ακριβώς τι πρέπει να υποστηρίζουν/χρησιμοποιούν.

Έτσι κατέληξα και πήρα το RocketPlayer που έχει δικό του EQ 10 περιοχών και παίζει άψογα. Επίσης δύο σημαντικά πλεονεκτήματα είναι πως μπορείς να ορίσεις ανά τραγούδι ξεχωριστό EQ και σαν εταιρία έχουν άμεσο support!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δούλεψε ποτέ κι από ότι είχα ψάξει, δουλεύει με συγκεκριμένα προγράμματα. Δε θυμάμαι ακριβώς τι πρέπει να υποστηρίζουν/χρησιμοποιούν.

Έτσι κατέληξα και πήρα το RocketPlayer που έχει δικό του EQ 10 περιοχών και παίζει άψογα. Επίσης δύο σημαντικά πλεονεκτήματα είναι πως μπορείς να ορίσεις ανά τραγούδι ξεχωριστό EQ και σαν εταιρία έχουν άμεσο support!

Το κακό είναι οτι έχω Spotify. Τι το έβαλαν αμα δε δουλεύει. Κούραση η oneplus μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.