Jump to content



G.Skill TridentX DDR3 2400MHz 8GB ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ!!!


Dj_ALeX

Recommended Posts

Update Αγγελίας! (03-05-2014)

Πωλούνται 2 Kit μνήμες RAM, της G.Skill TridentX F3 GTX 8GB (2x4GB) χρονισμένες στα 2400MHz με timings 10-12-12-31-2T (XMP 1.3). (Παίζουν και με timings 9-11-11-21 1T με λίγο ρεύμα)

Οι μνήμες είναι σφραγισμένες με αποδείξεις αγοράς απο το e-shop. Εγγύηση lifetime!

Η μόνη δοκιμή που τους έγινε είναι η αλλαγή των timings τους σε 9-11-11-21 1Τ με απόλυτη επιτυχία!

Η τιμή είναι στα 75Ε έκαστος ή 130Ε και τα 2Kits μαζί (16GB) διότι οι μνήμες είναι ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ!!!

Τα Kit περισσεύουν για αυτό παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται να δηλώσει ενδιαφέρον!

Άτομα μόνον απο ΑΘΗΝΑ!

Ευχαριστώ! :)

9k8ihg.jpg

3518fb7.jpg

jazb13.jpg

5pq0io.jpg

Παραθέτω και ένα MaxxMEM με το CPU μου Stock!

xfcd9l.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να είναι ΚΑΙ σφραγισμένες αλλά ΚΑΙ δοκιμασμένες???

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Βγήκαν απο το κουτάκι τους, δοκιμάστηκαν οτι είναι 100% ΟΚ και ξανά μπήκαν στο κουτάκι τους.

Λες απο το μπάσε-βγάλε να έπαθαν τπτ??? Στα κουτάκια τους είναι αρακτές και light!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαφορά από αυτές που κοστίζουν λιγότερο ?

TridentX 8GB DDR3 PC19200 CL10 G.Skill F3-2400C10D-8GTX KIT - Easy Buy World

οι ιδιες ειναι απλα θα περιμενεις ενα μηνα να σου ερθουν sorry για την επεμβαση στην αγγελια,απλα επειδη τις εχω παρει απο κει το 16αρι κιτ και περιμενα μεχρι που κλαταρα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν απο το κουτάκι τους, δοκιμάστηκαν οτι είναι 100% ΟΚ και ξανά μπήκαν στο κουτάκι τους.

Λες απο το μπάσε-βγάλε να έπαθαν τπτ??? Στα κουτάκια τους είναι αρακτές και light!

Είσαι Θεός, θέλω και τα δυο κιτ, διαθέτω 120€

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22029]music[/MENTION] βλέπω ξαφνικά ενδιαφέρεσαι...:hehe:

Η τιμή είναι στα 130€ και για τα 2 Kits και πιστεψέ με δεν θα κατέβει άλλο!

Η τιμή είναι χάρισμα... αν δεν φύγουν σε λίγες μέρες.. θα κρατηθούν για ένα ΝΕΟ build που ετοιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12545]Dj_ALeX[/MENTION]

Αν δεν ενδιαφερόμουν δεν θα συμμετείχα στην αγγελία, στην αρχή σου απέδειξα ότι έχεις υπερτιμήσει τις μνήμες και ύστερα έχω δει αρκετές αντιφάσεις στα λεγόμενα σου, είναι σφραγισμένες αλλά βγήκαν από την συσκευασία για να πάρουν αέρα και ξαναμπήκαν, μετά είπες να τις βάλεις και στο Pc, έπειτα αφού βαριόσουν μάλλον είπες να τις κλοκάρεις κιόλας να δεις πόσο καλές είναι αλλά ξαναμπήκαν στο κουτί τους οπότε είναι σφραγισμένες όπως αναφέρεις και ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ!!!

edit: άκυρο τελικά το ενδιαφέρον, προέκυψε κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31753]Ali8inoS[/MENTION]

Κοίτα δεν έχω τσεκάρει προσωπικά να τις κάνω "underclock" αλλά απο το site της G.Skill δίνει τις παρακάτω τιμές:

1600Mhz C9-9-9-27 1T 1.6Vdimm (Φαντάζομαι για τα 1866Mhz πάνω κάτω θα ισχύουν τα ίδια)

2400Mhz C10-12-12-31 2T 1.65Vdimm (XMP)

2600Mhz C10-12-12-31 2T 1.725Vdimm

2800Mhz C11-14-14-35 2T 1.73Vdimm

Απο κεί και πέρα αναλόγως τι CPU έχεις και τι ρεύμα θα δώσεις τα timings σφίγκουν περισσότερο!

Εγώ τις δικές μου τις παίζω full stable στα 2400Mhz 9-11-11-21 1T 1.81Vdimm.

Μπορώ να τις παίξω και 10-11-11-21 1Τ με 1.65Vdimm αλλά θέλω το Maximum στα 2400mhz για αυτό έδωσα λίγο ρεύμα.

Οι συγκεκριμένες μνήμες έχουν μεγάλα περιθώρια για πειραματισμούς... το ρεύμα παραπάνω δεν θα τους δημιουργήσει πρόβλημα μέχρι κάποιο όριο φυσικά!

Στους δικού σου χαμηλούς χρονισμούς δεν τίθεται θέμα ρευμάτων και τα timings θα είναι πολύ σφικτά!

Αυτές οι μνήμες είναι rated στα 2400Mhz και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Hidden

οι μνήμες σου είναι ταυτόχρονα ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΕΣ, ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΕΣ, ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ, ΚΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΕΣ

ειλικρινά

ΠΟΣΑ ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ?:giveup::hang3::happy2::tw::patsak::toomuchne:wall::jump1::suicide2::upside:

Link to comment

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.