Jump to content



Modem/router Cooling


Mastoras

Recommended Posts

Μήπως υπερβάλουμε πάλι όπως πάντα;

Δηλαδή οι κατασκευαστές δεν γνωρίζουν για την θέρμανση των modem;

Και γω τις άπειρες αποσυνδέσεις τις πάθαινα όταν το router ζεμάταγε αλλά και όταν ήταν πάγος. Το άλλαξα και γεια σας.

Αυτοί που έχετε modems που σαν παρείχαν οι ISPs, απλά αλλάξτε τα.

Όσοι πληρώσατε κάτι παραπάνω για να αγοράσετε ακριβό ρούτερ το οποίο χρειάζεται και έξτρα fans για να κάνει αυτό για το οποίο κατασκευάστηκε, μάλλον δεν κάνατε καλή αγορά.

Τι να πώ..όταν ακούω για xtra fans απο δώ , xtra fans απο κεί, κάτι παθαίνω.

248657_10151482039070817_1644595345_n.jpg

Και δεν το βάζεις στο ψυγείο ρε φίλε....αφού ασύρματο είναι. Φρίκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι έχει κανείς όρεξη να κάνει πατέντες, να προσθέτει ρεύματα και θόρυβο αλλά βλέπω ακόμα και ακριβά after market router ζεσταίνονται. Τώρα αν αυτό παίζει ρόλο στα μπουκώματα και γενικά στη λειτουργία είναι όντως αμφιλεγόμενο. Δεν έχω λόγω να αμφισβητήσω αυτούς που ισχυρίζονται οτι είδανε διαφορές προς το καλύτερο πάντως...

Να ρωτήσω κάτι το φίλο nezoski μιας και μου άρεσε αρκετά η πατέντα του. Με το χέρι στην καρδιά απο θόρυβο σε ενοχλεί ? Είναι η ευσθησία μου βλέπεις :/

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως απο θορυβο το ενα φανακι που εβαλα κανει λες και απογειωνετε ενα απατσι!!!(για αυτο και το ον οφ για να μην μας περνει τα αυτια)το αλλο ανεμιστιρι ειναι noiseblocker και ειναι σχετικα ησυχο!!καποια στιγμη θα βαλω αλλο ενα noiseblocker και πιστευω πως θα ειναι σε υποφερτα επιπεδα θορυβου

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.