Jump to content



Aerocool QX-2000


Μπουρμπουλας

Recommended Posts

Καλημέρα.

Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί εάν το συγκεκριμένο κουτί δέχεται μητρικές ΑΤΧ.

Στα specs λέει micro atx αλλά σε ένα βιντεάκι

που είδα φένεται ότι έχει αρκετό χώρο πίσω απο την μητρική και αναρωτιέμαι μήπως χωράει η δικιά μου με διαστάσεις 305χ210χιλ.

Τώρα έχω το Thermaltake bach και λόγω αλλαγής επίπλου (το χρησιμοποιώ σαν HTPC στο σαλόνι)δεν χωράει,χωράνε μόνο κυβοειδές και εώς 290 χιλ ύψος.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

micro

μπορεις ευκολα να βλεπεις τι μεγεθος φορανε , απο τις σχησμες για pci που εχει πισω το κουτι

330_aerocool_qx-2000_moboinplace_big.jpg

Ναι αυτό το γνωρίζω,εξάλου αναφέρει στα specs micro atx.

Αλλά σε εικόνες που δίνει Aerocool PGS Qx-2000 αναφέρει ότι στο χώρο της μητρικής είναι 330χιλ,η δικιά μου είναι 305χιλ.

Δεν με πειράζει αν καλυφθούν οι κάτω pci εγω χρησιμοποιώ μόνο μία απλώς θέλω να ξέρω αν μπορώ να βάλω την δικιά μου που είναι atx χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα πχ εκεί που είναι το back plate της μητρικής,έχουν διαφορά στα back plate οι atx με τις micro atx?

Link to comment
Share on other sites

τα backplate, οπως και οι τρυπες ειναι τυποποιημενες

στην φωτο που δινεις , γραφει πως το ΜΗΚΟΣ ειναι 330

οι microATX και οι ATX εχουν ιδιο μηκος ,

305 × 244 mm

244 × 244 mm

διαφορα 6εκατοστα υψος , με βαση την φωτο που σου βαλα παραπανω , αμφιβαλλω να την παρει

Link to comment
Share on other sites

Το 330 το δίνει για τις κάρτες γραφικών. Μέσα στο συγκεκριμένο πάνω απο micro ATX δε παίζει να βάλεις, εκτός αν κόψεις το πλαϊνό να προεξέχει προς τα έξω η μητρική :p

Link to comment
Share on other sites

τα backplate, οπως και οι τρυπες ειναι τυποποιημενες

στην φωτο που δινεις , γραφει πως το ΜΗΚΟΣ ειναι 330

οι microATX και οι ATX εχουν ιδιο μηκος ,

305 × 244 mm

244 × 244 mm

διαφορα 6εκατοστα υψος , με βαση την φωτο που σου βαλα παραπανω , αμφιβαλλω να την παρει

Ναι έχετε δίκιο δεν την παίρνει στα σίγουρα.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.