Jump to content



Recommended Posts

Εχεις να μου προτεινεις καποια καλη μητρικη συμβατη με τον 3770 με 1155 soc?Και μια ψυκτρα επισης.Θα διαλεξω τον 3770 επειδη θελω το μηχανημα να με παει χρονια και μπορω να τον ανεχτω οικονομικα...οσον αφορα τα κουτια ποιο θα διαλεγες μεταξυ coolermaster haf και corsair 450D?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελικα την χωραει ανετα.Εχεις να μου προτεινεις καποια καλη μητρικη συμβατη με τον 3770 με 1155 soc?Και μια ψυκτρα επισης.

Αυτη μου φαινεται ιδανικη με μια γρηγορη αναζητηση.

Για ψυκτρα επεξεργαστη αυτη ειναι φθηνη, αθορυβη και αποδοτικη, νομιζω πως ειναι η καλυτερη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Μητρικη πιο φθηνη δεν παιζει ε? Και επισης θα εχω μεγαλο θεμα αν δε βαλω ssd?Και αν ναι ποιον να βαλω?Ο δευτερευων να ειναι 2,5 ή 3,5 ιντσων?κουτια ποιο θα διαλεγες μεταξυ coolermaster haf και corsair 450D?

Έγινε επεξεργασία από pantelis20
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτες, ισαξιες ειναι.

Ο ssd απλα θα σου κανει τη ζωη πιο ευκολη, θα φορτωνουν αμεσως τα windows, δεν θα κανει ωρα το loading σε παιχνιδια, θα εγκαθειστα πολυ πιο γρηγορα προγραμματα κλπ κλπ. Στο gaming δεν θα δεις καμια διαφορα παντως, περα απο το loading. Νομιζω ειναι κριμα να δωσεις 1000+ ευρω για καινουριο pc και να μη βαλεις ssd.

Αν τελικα παρεις ssd, προτεινω αυτον. Για 60Gb ουτε να το σκεφτεσε, δε φτανουν ουτε για ζητω!

Για τους hdd δεν ξερω τι διαφορες εχουν οι 2,5" απο τους 3,5" περα απο το μεγεθος. Ισως καλυτερα να σου πει καποιος αλλος σε αυτο το θεμα μη σου λεω βλακειες...

Link to comment
Share on other sites

O 3770 είναι πιό παλιός από τον 4770 και έχουν την ίδια τιμή. Ο 4770 είναι περίπου 5% πιό γρήγορος. Άρα η επιλογή του 3770 δεν είναι και πολύ συνετή (αν και έχω τον 3770κ, παρ' όλα αυτά το βλέπω ρεαλιστικά).

Η καλύτερη επιλογή για gaming είναι ο 4670. 3770 και 4770 μόνο αν γίνονται δουλειές με βαριά προγράμματα επεξεργασίας που χρησιμοποιούν το Hyper Threading.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό socket ειναι αυτό ,εξακολουθώ να μην κατανοώ που επηρεάζει αυτο τις απόλυτες μετρήσεις.

Anyway ,ας μην το κουράζουμε ,δεν πρόκειται να προσπαθήσω να σε πεισω οτι αυτο ειναι μαλλον απίθανο ,ο καθένας εχει τη γνώμη του.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι σαν να παιρνεις ενα off-road 4x4 για να κανεις βολτες στο κεντρο της Αθηνας.

Θα παρεις κατι πολυ καλο μεν, αλλα με το gaming δεν θα χρεισιμοποιησεις ποτε το 100% των δυνατοτητων του. Ενας i5 θα κανει το ιδιο καλα τη δουλεια που θες εσυ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια το καταννοω αυτο αλλα αφου ο 4770 καλυπτει τον 4670 γιατι να μην δωσω κατι παραπανω για μια μελλοντικη χρηση και να αρκεστω στο λιγοτερο?? Και δε μιλαμε για τρελη διαφορα τιμης.Με την ιδια λογικη να μην αγορασω την R9 290 επειδη ποτε δε θα βαρεσει φουλ...το θεμα ομως ειναι να μπορω να εχω μεγαλες επιδοσεις και τα επομενα χρονια...γιαυτον τον λογο φτιαχνω και δυνατο μηχανημα.

Έγινε επεξεργασία από pantelis20
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την πρόθεση να τα σκασεις,εννοείται πως δεν υπάρχει προβλημα ,απλα τη δουλειά σου την κάνεις και με τον i5 ,αλλα αμα εχεις το κόλλημα να εχεις το πιο τούμπανο ,όπως και το 70% αυτου του φόρουμ (άσχετα αν μπορούμε η οχι) ,βουρ για 4770, εκτος αν εχεις ελάχιστη υπομονή για σκάει ακομα πιο καινούργιος οσονούπω...

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.