Jump to content



Αντικατάσταση ελλατωματικής GPU με καινούργια?


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Έστειλα την προηγούμενη βδομάδα για πιθανή αντικατάσταση την gpu μου R7 260X,αγορασμένη απο ελληνικό κατάστημα, που εμφάνιζε artifacts, όπως με ενημέρωσαν αργότερα.

Το θέμα είναι, απο ότι άκουσα ότι η συγκεκριμένη σειρά τερματίζεται και είναι ότι κομμάτι έχει μείνει στις αποθήκες της ASUS.

Η αντικατάσταση απο ότι ενημερώθηκα έχεις εγκριθεί, το θέμα είναι εφόσον ήταν ελλατωματικό το προιόν, έχω το δικαίωμα να ζητήσω αντικατάσταση με μια άλλη gpu για παράδειγμα την R9 που είναι λίγο πιο ακριβή,να πληρώσω την διαφορά και να την πάρω?

Ένας φίλος που έχει service και προμηθεύεται hardware μου είπε ότι είναι στο χέρι μου να ζητήσω την συγκεκριμένη αντικατάσταση απο τη στιγμή που προμηθεύτηκα ελλατωματικό προιόν.

Έχει κανείς απο προηγούμενη εμπειρία στο συγκεκριμένο θέμα? :flag:

Link to comment
Share on other sites

Λές να χρειαστεί να πληρώσω περισσότερα απο την διαφορά? Μα είναι λίγο κουλό, δε το έχω ξανακούσει για να πώ την αλήθεια.

Όσο για το ποια κάρτα είμαι ανάμεσα σε 2 :

a) Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte Radeon R9 270 2GB

B)Msystems.gr - Προϊόντα - Asus Radeon R9 270X-DC2T-2GD5 2GB

Link to comment
Share on other sites

Λές να χρειαστεί να πληρώσω περισσότερα απο την διαφορά? Μα είναι λίγο κουλό, δε το έχω ξανακούσει για να πώ την αλήθεια.

Όσο για το ποια κάρτα είμαι ανάμεσα σε 2 :

a) Msystems.gr - Προϊόντα - Gigabyte Radeon R9 270 2GB

B)Msystems.gr - Προϊόντα - Asus Radeon R9 270X-DC2T-2GD5 2GB

Από θέμα εγγύησης και οι δύο έχουν 3 έτη.

θα προτειμούσα την Asus, διότι της έχω πιο πολύ εμπιστοσύνη και το σύστημα ψυξης το θεωρώ πιο αξιόλογο από της Gigabyte .

Σχετικά πάνω κάτω είναι ίδιες, για nvidia δεν σκέφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Με την msystems γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα.

Θα στην αλλάξουν με ίδιας κατηγορίας.

Μπορείς αν θέλεις να τους προτείνεις να πάρεις καλύτερη, πληρώνοντας μια διαφορά.

Αν το δεχθούν, απλά δώσε έμφαση στο πόσο θα σου τιμολογήσουν την παλιά. Δε λέω να στην πιστώσουν όσο την πήρες, αν έχει πέσει η τιμή, αλλά έστω όσο θα είχε τώρα, όχι όμως παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.