Jump to content



Αγορά κινητού μέχρι 250 ευρώ.


makisko

Recommended Posts

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Θέλω να κάνω δοκιμές κάποιες μέρες και να δω πόση μπαταρία μου απομένει όταν γυρνάω σπίτι με καθημερινή χρήση όπως λες.

Με το S4 πως τα πας? Είσαι ικανοποιημένος από την μπαταρία του? Αντέχει στη δική σου καθημερινή χρήση?

Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένος.

Μέσα στην μέρα θα αυνανιστώ σίγουρα με το κινητό σε whats app / FB / Twitter / Insta , δεν μιλάω πολύ, κανένα 10λεπτο, και το brightness το έχω στο auto -1, δλδ το slider 1 κάτω απο την μέση.

3G ανοιχτό συνέχεια, και απο τις 9.00-5.30 και wifi συνδεδεμένο.

Επίσης θα παίξω και κανένα 30λεπτο epic knight (με μαμήσατε)

Με αυτά γυρνάω σπίτι με ~25% στις 8-9 το βράδυ.

Δηλαδή με καλύπτει πάνω κάτω. Αν έχω όλη την μέρα δική μου έξω (διακοπές / ΣΚ / κλπ) και το λιώσω και χωρις wifi τότε το βράδυ θα θέλει φόρτιση αλλά είναι αναμενόμενο.

Αν απο την άλλη έχω πολύ δουλειά και φύγω 6 και δεν το έχω αγγίξει έχω δει και 80%.

Αν με το G2 γυρνούσα πίσω με +15% θα μου έκανε διαφορά κάτι βράδια πχ που βγαίνω και δεν πάω σπίτι και γυρίζω 4-5 που το S4 παίζει να μου κλείσει στον γυρισμό γιατί όλο και κανένα gps θα έχω ανοίξει έξτρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION] Το συνδέεις καθόλου στο ρεύμα/pc εν ώρα εργασίας?

Ενημερωτικά epic knight, το μόνο feat που μου λείπει είναι εκείνο να μαζέψεις 300 potions από το trinket. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλώδια κλπ αλλά όχι, αν ξέρω πως δεν θα βγω μετά πχ σίγουρα όχι για να κάνει όσο γίνεται proper κύκλο αποφόρτισης / φόρτισης (όσο μπορεί, παλιά κολλήματα), αν έχω έξοδο καπάκι απο την δουλειά τότε ναι ίσως το φορτίσω λίγο γιατί με ξέρω και παίζει να γυρίσω 4 και τότε παίζει να έιμαι με 1%.

Επίσης ξέχασα να πω πριν πως μέσα στην χρίση αυτή έχει και κοντά 1.30 ώρα / μέρα spotify αλλά σε off-line mode.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=18217]sokinsohim[/MENTION] το θέμα είναι ότι εγώ προσωπικά κάποιες μέρες μετακινούμαι αρκετά και δεν θέλω να υποχρεώνομαι να ψάχνω κάθε τρεις και λίγο πρίζα ή να αναγκάζομαι να μην χρησιμοποιώ με άνεση το κινητό για να βγαίνει ίσα ίσα η μπαταρία. Τουλάχιστον αυτήν την απαίτηση την θεωρώ δεδομένη από ακριβό κινητό.

Την καλύτερη αίσθηση στην χρήση μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω? Κάποια παραδείγματα?

Καλά ναι η μπαταρία του G2 μαμαει αλλά λογο του οτι η Ρομ που φοράει το νεξους είναι πιο light το κινητό φαίνεται λίγο πιο smooth γενικά.Διάφορες πάντως είδα οταν αναβαθμίστηκε σε κιτ κατ το G2 αρκετά πιο smooth.

Γενικότερα έχω μια αγάπη στα νεξους πως νά το κάνουμε.:p

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.