Jump to content



Windows 8.1 Alarm , Mission : ξuπνα ρε


kpetros

Recommended Posts

Ποσα μαθηματα εχω χασει αραγε στην σχολη , επιδη δεν ακουσα το ξυπνητηρι του κινητου , η το ακουσα και απλα πατησα snooze διαρκειας 3-4-5 ωρων .... , ασε που το "παρε με τηλεφωνο να σηκωθω" ειναι καπως μη εμπιστευσιμο :p

Ενας θεος ξερει μονο! εγω παντος εχω χασει το μετρημα .

Και ολος τυχαιος , σημερα βαριωμουν και εψαχνα λιγο το μενου των 8.1 , και ΒΙΝΓΚΟ , Αlarm . εφτιαξα ενα δοκιμαστικο , χτυπησε κανονικα μετα απο 2 λεπτα , ΑΥΤΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ σκεφτηκα . Μπορει το κινητο να το κουκουλωσω , ομως 6 ηχεια γυρο γυρο στο δωματιο σιγουρα θα με κανουν να σηκωθω .

Μετα δοκιμαζω να δω αμα το alarm χτυπαει ακομα και με το pc κλειστο .... τζιφος ομως

με λιγο ψαξιμο ειδα πως υπαρχει μια λειτουργια μεονομα InstantGO , η οποια ειναι απο μαμα σε windows 8.1 RT και ορισμενους υπολογιστες με τα απλα 8.1 αλλα με βαση μονο του κατασκευαστη .

Ρε μπαμπη , εγω ομως δεν εχω ετοιμο υπολογιστη ...

how to enable instant go , αυτη η αναζητηση δεν μου βρηκε τιποτα το χρησημο

οποτε καταληγω να γραφω αυτο το ποστ

the end

οποιος ξερει κατι, ας μιλησει :rap:

Link to comment
Share on other sites

οχι το να μεινει ανοιχτο δεν ειναι λυση XD

αυτο το wake up (και κυριος απο το LAN) το εχω δει πολλες φορες , ποτε δεν εμαθα τι κανει ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εάν έχεις τη μητρική της υπογραφής σου μέσα στο BIOS πας Advanced/APM

εκεί κάνεις enabled την επιλογή Power on by RTC και επιλέγεις πότε θέλεις να ανοίγει το pc σου μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

axa! το βρηκα

μου λεει ομως να σετταρω hours/minutes/seconds

αυτο ειναι αντιστροφη μετρηση , η η ωρα που θελω ?

το αλαρμ του υπολογιστη ομως δεν θα "χαθει" μετα απο shut down ?

Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα ξυπνητήρι να είσαι οκ και να μην χρειάζεται filmware update για να λειτουργεί σωστά.

Ναι αλλά έτσι δε μπορείς να βάζεις μουσικούλα από το spotify να σε ξυπνάει :p

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα , παραδοξος δουλευει

ομως για καποιον αγνωστο λογο μου ανοιξε αρκετα πριν χτυπησει το ρολοι

Παραδόξως γιατί το λες.

Έχω την εντύπωση ότι για να δουλέψει το ξυπνητήρι θα πρέπει να είναι ο υπολογιστής σε sleep ή hibernation για να μπορεί να ανοίξει.

sent from my Amstrad CPC6128

Link to comment
Share on other sites

με το sleep μου ανοιξε αρκετα πιο πριν το προγραμματισμενο alarm . hibernate δεν εχω στις επιλογες :S

μηπως υπαρχει κανα pocket που να βγαζει audio out ? XD

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.