Jump to content



Toshiba Qosmio X70-A ή Lenovo Y510p ?


Recommended Posts

Ναι έχει λίγο καλύτερο range από Intel 7260AC, αλλά δεν έχει AC. Έχω dual band wifi αλλά όχι ac και έτσι προτίμησα την killernic.

Ναι το bios "υποβαθμίστηκε" σε 2.07 και πειράχτηκε να μην σκαλώνει (whitelist) εδώ και κάποιες μέρες. Κανένα θέμα με το wifi/sleep που ανέφεραν άλλοι, είναι σαν να μην το πείραξα καθόλου. Σήμερα μάλλον το απόγευμα θα μπεί και η καρτούλα να δώ τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει λίγο καλύτερο range από Intel 7260AC, αλλά δεν έχει AC. Έχω dual band wifi αλλά όχι ac και έτσι προτίμησα την killernic.

Ναι το bios "υποβαθμίστηκε" σε 2.07 και πειράχτηκε να μην σκαλώνει (whitelist) εδώ και κάποιες μέρες. Κανένα θέμα με το wifi/sleep που ανέφεραν άλλοι, είναι σαν να μην το πείραξα καθόλου. Σήμερα μάλλον το απόγευμα θα μπεί και η καρτούλα να δώ τι λέει.

Τελεια, οποτε θα σου πουμε καλοριζικο οταν ετοιμαστει πλήρως.

Δυστηχως για το G510 χρειαζεται USB External flasher και το ψηλοφοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] για δές με τις crucial balistix που πήρα για το G510 - 2x4gb 1600

btw χρησιμοποίσα το καινουργιο y50-10 (αν θυμαμαι καλα) το οποιο φυσικά εχει intel U, αλλα πολυ ελαφρυ και ωραιο keyboard

attachment.php?attachmentid=63608&stc=1&d=1408110993

post-4602-1416078701,9164_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

^ jet !!

για τα ψύχουλα που έχω δώσει για το Lenovo G510 ειναι jet. αλλα είδα το y510 και το καινουργιο λεπτο y50 και ειναι αλλο επιπεδο (παρολο που δε με τρελαινει το κοκκινο).

Και τα 16Gb δίνουν αλλο αερα (και ψυχολογικό). Απο περιεργεια μολις το ανοιγεις ποσο Ram σου πιάνει?

Link to comment
Share on other sites

έχεις δει το repair manual του y50 ? Δεν βάζεις χέρι εύκολα. Στο δικό μου y510p έχω αλλάξει ότι αλλάζεται εύκολα, δισκοι/ssd/μνημες/wifi/keyboard και σε 10 λεπτά το ξανακάνω όπως ήταν όταν το αγόρασα και συνεπώς μέσα στην εγγύηση.

Η 860m που έχει το Υ50 τα σπάει όμως. Σημερα μάλλον Υ50 θα έπαιρνα.

Η μνήμη με το boot είναι στα 6GB ελεύθερα. έχω δώσει πολλά GB σε caching ssd .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.