Jump to content



Recommended Posts

Για σας, κατι περιεργο συμβαινει αλλα δεν ξερω γιατι και πως.

εχω μια καινουργια gtx 760 asus oc edition 2gb

το προβλημα κανει flickering

κατι σαν αυτο εδω αλλα φενετε πολυ πολυ πιο λιγο . μονο σε παιχνιδια μεσα. οταν ομως ειναι ανοιχτο το παιχνιδι και κανο alt+tab μπορω να δω flickering και στον mozzila κατι σαν σκιες(γραμμες οπως ειδατε στο βιντεο) μονο ομως οταν ειναι καπιο παιχνιδι ανοιχτο.

στο ιδιο pc δοκιμασα gtx 480, gtx titan black, amd 290, amd 5850 απο παλιες οπως βλεπεται ως και τις καλυτερες καινουργιες καρτες γραφικων δεν μου εκαναν αυτες τις γραμμες.

το περιεργο περιεργο : σε αλλο pc η gtx 760 δεν κανει αυτες τις γραμμες. ?????? !!!!

tested on mobo pci express 2.0 & 3.0

εχω μια παλιακια οθονη lg e2240s εχω adaptor vga se dvi INLINE DVI-A CONNECTION CABLE TO 15-PIN VGA PLUG 3M -

με αυτο το καλωδιο τεσταρα και τις αλλες. πειτε μου τι μπορει να συμβενει

mobo: gigabyte ud3r x58a rev 2 latest bios FH

psu: akasa 1000w

ram: kingston 1600 mhz ddr3 cl7

cpu: intel i7 960 3,3 turbo boost on

Ευχαριστω .

Έγινε επεξεργασία από kastorasgr
pc components
Link to comment
Share on other sites

Ίδια θέματα είχα εγώ με μια r9 280x της ASUS. Το να κατεβάσεις τα ρολόγια και να το φτιάξει τι θέμα δεν είναι ο τρόπος που είναι φτιαγμένη να λειτουργεί η κάρτα οπότε no need. Το υπόλοιπο σύστημα από τι αποτελείται; Η προηγούμενη κάρτα που είχες πια ήταν;

Link to comment
Share on other sites

PSU problem δεν είναι. Πρόβλημα driver "ίσως" είναι. Κάνε μία δοκιμή να καθαρίσεις τους drivers με DDU. Κάνε clear install τους τελευταίους (όχι τους ΒΕΤΑ) και δες αν συνεχίζει. Αν ναι καρφί για rma.

Όσον αφορά το γεγονός ότι σε άλλο PC δεν στο κάνει, αν και θα έπρεπε να λέει κάτι, εντούτοις δεν λέει. Η r9 280x που είχα εγώ στο PC της υπογραφής έβγαζε flickering και artifacts. Στο PC της γυναίκας, που είναι και overclock, ήταν όλα κομπλέ. Την έδωσα πίσω και αφού την τσέκαραν μου είπαν πως ήταν ελαττωματική. Οπότε ήταν θέμα κάρτας και όχι PC. Φαντάσου ότι εγώ έκανα format και clear install Windows για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει μείνει τίποτα από θέμα drivers. :suicide:

Link to comment
Share on other sites

το περιεργο περιεργο : σε αλλο pc η gtx 760 δεν κανει αυτες τις γραμμες. ?????? !!!!

Μήπως στο άλλο pc συνδέεται κατευθείαν με dvi καλώδιο?

Γιατί νομίζω η 760 έχει πρόβλημα με το adaptor από vga σε dvi.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως το ειπες φιλε mastercommander. πιστευω οτι κατι τετιο ειναι θα το δοκιμασω συντομα.

οτι αλλες ιδεες/γνωμες ειπαρχουν παρακαλω μου λετε :)

ευχαριστω και παλι για τον χρονο ολων.

Έγινε επεξεργασία από kastorasgr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.