Jump to content



Ebay - Προβλημα με πακετο


Recommended Posts

Πηρα απο κινα καπακι πισω για το Nexus 4 ο κινεζος το εστειλε ολα καλα με tracking το θεμα ειναι παρολο που τα ελτα το βγαζουν οτι παραδοθηκε (ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ) εγω δεν βρηκα ουτε δεμα ουτε ειδοποιηση στην οικοδομη σε αυτη την περιπτωση τι γινεται ? εχασα τα λεφτα μου ?

Μπορω να κανω κατι με τα ελτα μηπως?

post-14294-1416078478,2011_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πας στο πρακτορειο της περιοχης σου κ το αναζητας.

Ξεχασα να αναφερω το το εκανα ηδη ο υπευθηνος κοιταξε το tracking και μου λεει οτι παραδοθηκε στη παραπανω διεθυνση

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αριθμό αποστολής δεν το δίνουν χωρίς ταυτότητα και υπογραφή. Πας ταχυδρομείο, βρίσκεις τον προϊστάμενο και του τα αναφέρεις όλα αυτά και ζητάς την υπογραφή παράδοσης πράγμα που δεν θα υπάρχει. Αν είναι καλός θα σε βοηθήσει και θα την ακούσει ο ταχυδρόμος για τα καλά.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αριθμό αποστολής δεν το δίνουν χωρίς ταυτότητα και υπογραφή. Πας ταχυδρομείο, βρίσκεις τον προϊστάμενο και του τα αναφέρεις όλα αυτά και ζητάς την υπογραφή παράδοσης πράγμα που δεν θα υπάρχει. Αν είναι καλός θα σε βοηθήσει και θα την ακούσει ο ταχυδρόμος για τα καλά.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Θα το κανω και αυτο αυριο το πρωι γιατι δεν φταινε οι κινεζοι αλλα τα ελτα στην προκειμενη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

μην νομίζεις και εγώ έχω χάσει πάνω απο 5 δέματα αλλα χωρίς αριθμό αποστολής. μέχρι Ξάνθη φτάνει κανονικά και πάει ο ταχυδρόμος τα αφήνει αλλού (καινούριος με 5μηνη σύμβαση)

Μερικές φορές οι γνωστοί γείτονες μου έφεραν τα δέματα και μερικές φορές απλά χάθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

μην νομίζεις και εγώ έχω χάσει πάνω απο 5 δέματα αλλα χωρίς αριθμό αποστολής. μέχρι Ξάνθη φτάνει κανονικά και πάει ο ταχυδρόμος τα αφήνει αλλού (καινούριος με 5μηνη σύμβαση)

Μερικές φορές οι γνωστοί γείτονες μου έφεραν τα δέματα και μερικές φορές απλά χάθηκαν.

Το θεμα ειναι σε αυτη την περιπτωση βγαινω χαμενος γιατι ουτε λεφτα περνω ουτε αντικιμενο (εγω και ο καθενας )

Link to comment
Share on other sites

Refund φίλε. Package not received. Όσο άδικο να είναι για τον αποστολέα τόσο άδικο είναι και για τον αγοραστή

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Aνοιξα Σημερα νωριτερα το case και σχεδον αμεσως μεσα σε λιγοτερο απο 1 ωρα το ebay εγραψε

Customer Support comments:

We received tracking information from the seller that shows the item was delivered to your address.

Final decision:

A refund won't be issued for this case.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι Κινέζοι δεν στέλνουν δέματα συστημένα, για οικονομικούς λόγους.

Ο ταχυδρόμος έχει την υποχρέωση να το αφήσει στην οικοδομή που λες, χωρίς καν να χτυπήσει κουδούνι.Αν έχει πόρτα και δεν χωράει απο κάτω το αφήνει έξω από την πόρτα.

Από εκεί και έπειτα το ποιός θα το δει και ίσως το πάρει (κλέψει),είναι άλλη υπόθεση.Σε αυτές τις μεταφορές των κινέζων τα πράγματα διστυχώς έτσι είναι.

Εχω λάβει δεκάδες τέτοια μικρά δέματα μέσα σε κίτρινα φακελάκια, (μικρά-μεγάλα)από κίνα.Ολα τα αφήνει έξω από την πόρτα,μιας και δεν χωράνε να περάσουν κάτω από την πόρτα.Και ο θεός βοηθός στο ποιος θα περάσει,τα δει, και τα πάρει.

Δυστυχώς άρχισε να συνηθίζεις την ιδέα ότι έχασες τα λεφτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι Κινέζοι δεν στέλνουν δέματα συστημένα, για οικονομικούς λόγους.

Ο ταχυδρόμος έχει την υποχρέωση να το αφήσει στην οικοδομή που λες, χωρίς καν να χτυπήσει κουδούνι.Αν έχει πόρτα και δεν χωράει απο κάτω το αφήνει έξω από την πόρτα.

Από εκεί και έπειτα το ποιός θα το δει και ίσως το πάρει (κλέψει),είναι άλλη υπόθεση.Σε αυτές τις μεταφορές των κινέζων τα πράγματα διστυχώς έτσι είναι.

Εχω λάβει δεκάδες τέτοια μικρά δέματα μέσα σε κίτρινα φακελάκια, (μικρά-μεγάλα)από κίνα.Ολα τα αφήνει έξω από την πόρτα,μιας και δεν χωράνε να περάσουν κάτω από την πόρτα.Και ο θεός βοηθός στο ποιος θα περάσει,τα δει, και τα πάρει.

Δυστυχώς άρχισε να συνηθίζεις την ιδέα ότι έχασες τα λεφτά σου.

Πρωτη φορα ακουω για μη συστημενο πακετο φακελο η οτιδηποτε μπορει να ειναι με tracking number

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξα Σημερα νωριτερα το case και σχεδον αμεσως μεσα σε λιγοτερο απο 1 ωρα το ebay εγραψε

Λογικότατο!

Από την στιγμή που στο έστειλε με tracking και φαίνεται ξεκάθαρα ότι παραδόθηκε το πρόβλημα σου είναι με τα ΕΛΤΑ και όχι με τον πωλητή ή το Ebay.

Άρα η συνέχεια στο τοπικό σου ταχυδρομικό κατάστημα, όπου και ζητάς εξηγήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω για μη συστημενο πακετο φακελο η οτιδηποτε μπορει να ειναι με tracking number

Μπορείς να μου πεις τι έξοδα αποστολής πλήρωσες για να έρθει από Κίνα??

Μάλλον δωρεάν έξοδα αποστολής ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Κοντα στις 10 λιρες

Δηλαδή θες να πεις ότι πλήρωσες μεταφορικά μόνο 10 λίρες για ένα καπάκι που το κόστος του δεν ξεπερνάει τις 5 ???

και το καπακι ποσο εκανε!!

μπορεις να μου βαλεις το λινκ του σαιτ της αγορας να δω ποσα μεταφορικα σου χρεωσανε??

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να πεις ότι πλήρωσες μεταφορικά μόνο 10 λίρες για ένα καπάκι που το κόστος του δεν ξεπερνάει τις 5 ???

και το καπακι ποσο εκανε!!

Το τζαμπι μονο του nexus 4 να παρω οχι ολο το πισω κοματι εχει 10-15 λιρες ολο το καπακι 1 μηνα πριν που κοιτουσα η καλυτερη τιμη που βρηκα ηταν ~25 λιρες για μαυρο και γυρω στις 30 για ασπρο

Τωρα βλεπω οτι οι τιμες πεσαν ελαφρα

Original Back Battery Cover Rear Glass Door Housing Repair for LG Nexus 4 New | eBay

Housing Battery Back Cover Case Glass For LG E960 Google Nexus 4 Mako | eBay

EDIT

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Back-Battery-Cover-Rear-Glass-Door-Housing-Repair-for-LG-Nexus-4-New-/251355303328?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3a85f18da0

http://www.ebay.co.uk/itm/360896501376?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Στο Checkout ειχε τουλαχιστον επιλογη για express shipping me swiss post (που οσες φορες πηρα μεσα σε λιγοτερο απο μια εβδομαδα ειχα τα πραγματα στα χερια μου)

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση σου το πολυ που θα πληρωνες μεταφορικα ειναι 3.99 αν το επερνες απο Αγγλια.

Σε αυτην την τιμη δεν μπορεις να το παρεις συστημενο ωστε να μην χαθει.

Αν θες συστημενη αποστολη θα πληρωνες και παραπανω εξοδα και θα εκανε και παραπανω μερες να το παρεις.

Στο ενα ομως που εστειλες και οπως λες οτι ειναι απο κινα τα μεταφορικα ειναι δωρεαν.

Αρα καταλυγουμε στο οτι με δωρεαν μεταφορικα δεν γινετε συστημενο.

Δευτερον αν δεν ηταν σε φακελο και με αυτον τον τροπο αποστολης απο Χονκ κονγκ θα πληρωνες τελωνειο

http://prntscr.com/3pxtif

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.