Jump to content



PC Gaming με 700 ευρώ


Recommended Posts

Διαθέτω 700 ευρώ ποιος μπορεί να μου προτείνει καλά εξαρτήματα ωστε να φτιάξω όσο το δυνατόν καλύτερο Η/Υ για gaming?
Δεν παιζω παιχνιδια με πολυ υψηλα γραφικα. Δηλαδη σκεψου κανενα LOL, COD, WOW και τετοια

αδερφε καπου τα μπερδεψες τα πραγματα :p

οταν λες "οσο το δυνατο καλυτερο Η/Υ για gaming" παραπεμπει ακριβως σε αναγκη για καλα και γρηγορα γραφικα, και σε απολυτως τιποτε αλλο.(Και με βαση αυτο πολυ σωστα ο @idonthave στο #10 μυν μιλαει και για δευτερη καρτα γραφικων στο μελλον)

Αυτο που μαλλον θες ειναι ενα πισακι για λιγο απ ολα που να μπορει να τρεξει αξιοπρεπως και μερικα ελαφρα games

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ο φιλος ζηταει το καλυτερο δυνατο για τα λεφτα που διαθετει. Αυτο δε σημαινει απαραιτητα i7 και 780ti.

Φιλε Θαναση εγω στη θεση σου θα επερνα ενα δροσερο και ησυχο συστημα με i5 4440s, nvidia gtx 750ti 2gb, 8gb ram και H87 ή B85 mobo.

Ενδεικτικα ενα τετοιο συστημα:

post-12885-1416078517,1663_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και ο φιλος ζηταει το καλυτερο δυνατο για τα λεφτα που διαθετει. Αυτο δε σημαινει απαραιτητα i7 και 780ti.

Φιλε Θαναση εγω στη θεση σου θα επερνα ενα δροσερο και ησυχο συστημα με i5 4440s, nvidia gtx 750ti 2gb, 8gb ram και H87 ή B85 mobo.

Ενδεικτικα ενα τετοιο συστημα:

Συμφωνώ, αλλα θα έβαζα τα χρηματα του 1TB για πιο μεγάλο SSD.

*Ίσως και chipset 9 series

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

λαθος μου θα εδινα +20Ε

για h97

απλα με αφορμη το ποστ ....τα ζ87 ξεκινανε με 80-90€ πλεον..

Σε περιπτωση που βρεθει μελλοντικα με μεταχειρισμενο 4670Κ στα 100€..η αλλον ξεκλειδωτο επεξεργαστη.

Αντε και στο Η87 να μπορει να κανει oc..αλλα στα φθηνα Η97 δε βλεπω να προσφερει κατι παραπανω αξιολογο.

(νομιζω δυσκολα βρισκεις και μ2 εκει)

Xωρια οτι τα φθηνα ζ97 παιζουν παλι απο 90€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα Η 97 και Ζ ακόμα καλύτερα και να είχα δυνατότητα για broadwell στο μέλλον. Δηλαδή δεν θα έβαζα 8 series....

Θα έβλεπα τι κάνουν οι broadwell

(λογικά θα πετύχαινα επιδόσεις med oc ed 4670K με τον broadwell χωρίς οc με στοκ cooler με τον αντίστοιχο cpu

και λογικα όχι τον ακριβότερο αλλά και έτσι να μην είναι ή βλέπω ότι δεν με βγαίνουν τα $$$ πάλι θα μπορούσα έτσι κι αλλιως

να βάλω έναν οποιοδήποτε μτχ haswell )

και όλα αυτά εφόσον μιλάμε για 20Ε-30Ε παραπάνω, στα 700 budget το αξίζουν.

και σιγουρα 75-80Ε για Β85 ουτε με σφαιρες...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

ο φιλος δε φαινεται να ασχολειται με OC και μαλλον ειναι απο τους τυπους που θα φτιαξουν ενα μηχανημα και θα το κρατησουν 5-7 χρονια... Αυτο το προφιλ εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον αφου δεν απαντησε σε ολες τις ερωτησεις...

Αρα z87 δεν εχει νοημα εκτος και αν λογω πτωσης τιμων ειναι καλες οι υπολοιπες υποστηριξεις....

Επισης και Ζ97 για broadwell support παλι δεν εχει νοημα με βαση τα παραπανω (5-7 χρονια).

Παρόλ'αυτα επειδη βλεπω οτι Ζ87 και Ζ97 εχουν ιδιες τιμες σχεδον, και παιρνεις και Gigabyte Z97P-D3 με ~85 ευρω οκ δεν εχει νοημα να παει σε Ζ87... Δε νομιζω οτι θα χρειαστει κατι παραπανω απο αυτην!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.