Jump to content



Vmod στο Tagan ή DDR booster;[UPDATE]


Spyrious

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

αυτός που είναι μόνος του προφανώς είναι ο κεντρικός (ένδειξη μετακίνησης πάνω στην αντίσταση), oι άλλοι δύο μαζί είναι αυτοί στις άκρες. Απλά χρησιμοποιείς έναν από τους δύο που είναι μαζί και σίγουρα τον ένα μόνο του. Για να δεις που είναι το min πρέπει να το δεις με πολύμετρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nα το κυκλωματάκι το οποίο τελικά θα μπεί πίσω από μια θέση 5,25 με μια τρύπα για την ρύθμιση.Τα καλώδια θα καταλήγουν σε ένα molex το οποίο θα κουμπόνει σε άλλο στο vsense καλώδιο.

post-1039-1416071507,8753_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα το mod επιτέλους και δουλεύει.Το έχω όπως είπα σε μια κενή θέση 5,25 και έχω τέλεια πρόσβαση.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις πολύτιμες συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέβασα πολύ αλλά με πολύ μικρή περιστροφή είδα 3,6v.Είναι πολύ ευαίσθητο και πρέπει να το γυρνάω πολύ αργα για να πετ'υχω την τάση πυ θέλω.Τώρα το έχω 3,4 από BIOS και με 3,2v στην bh5 (2-2-2-6) είναι 250MHZ.Νομίζω καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδες με ενδιαφερει και εμενα να μονταρω την3.3 στο ενερμαξ.

Ανδενκανωλαθοςεδωhttp://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=&threadid=37574 δειχνει τον ιδιο τροπο με αυτον που εδειχνε στην εικονα ο Spyrious.

Θα πιασει ετσι;και αν οχι πως πρεπει να γινει;κολαμε παραληλα στην αντισταση το τριμερ και δεν το γειωνουμε καθολου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε ένα Antec TruePower 480 δεν δουλέυει το vsense mod.Με το πολύμετρο αν μετράω την αντίσταση που δίνει δουλεύει αλλά την 3άρα δεν την μεταβάλλει.

Τι να κάνω;

Να δοκιμάσω τον τρόπο που λέει ο Sakis;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Ο τρόπος με τις αντιστάσεις παράλληλα έχω δει να δουλευει μόνο στο tagan. antec και enermax, σταθερή αντίσταση + γείωση όπως στο link του xs.

Παράληψή μου, στο antec το έκανα με τον τρόπο που μου είπες.Οπότε;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.