Jump to content



Πολλα ζηταω ; 2-3 mhz fsb παραπανω


Recommended Posts

Υπαρχει καποιος τροπος που δεν τον ξερω (εκτος νερο) για να ανεβασω το φσβ 2-3 μεγαχερτζ παραπανω;

εχω κανει vchip mod εχω ψυκτρα στο clockgen και στο southbrige

και καταφερα 248 fsb (rock stable) ομως θελω 2-3 mhz παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από strong [Σήμερα, στις 23:25]

Υπαρχει καποιος τροπος που δεν τον ξερω (εκτος νερο) για να ανεβασω το φσβ 2-3 μεγαχερτζ παραπανω;

εχω κανει vchip mod εχω ψυκτρα στο clockgen και στο southbrige

και καταφερα 248 fsb (rock stable) ομως θελω 2-3 mhz παραπανω

Εχεις δοκιμασει να ανεβασεις λιγακι το agp απο 1.55 πρεπει να εχει default στο 1.60?

Εμενα μου εδωσε σταθεροτητα στη ΜΑΧ3

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jdrogas

Οι καινουργιες μνημες πως πανε μηπως σε σταματανε αυτες?

Αυτες μια χαρα πανε ,παιζουν σε 248 1:1 με 2.5-4-3-5 και εχουν ψωμι να ανεβουν κι αλλο

ομως τα φτυνει η cpu μετα τα 248 δεν ειναι σταθερο το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jdrogas

Απο θερμοκρασιες πως εισαι?

Παντως κι εμενα με αερα εκει σταματουσε ο 3αρης μου.

56 full 44 idle

προσεχως θα δοκιμασω και ενα αλλο τροφοδοτικο herolchi 450 wat για να δω τι παιζεται

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτην την εποχη εχεις 56 full τοτε καλοκαιρι τι θα γινει?

Γι αυτο σου λεω οτι ειναι απαγορευτικη.

Ο δικος μου 3.4 northwood με νερακι παει στα 235fsb 4.0ghz εχει idle 39-40 και full 50 και μεχρι στιγμης δεν παει αλλο.Γενικα αν δεν εχεις exterme ψυξη στα 250 fsb περιπου ειναι καλα που φτανει ο δικος σου.Αν ειναι και καινουργιος και τον δουλεψεις καλα και τον στρωσεις μπορει να σου δωσει και κατι ακομα αργοτερα.Ο δικος μου κατι το στρωσιμο κατι η δροσουλα τωρα πηγε απο 232 που ειχε κολλησει στα 235 και εχει κατσει καλα.

Απο ρευματακι του εχεις δωσει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Στα 248 1.6 απο bios πιο πολυ δεν παιζει αλλα ουτε και πιο λιγο τα 1.6 ειναι αυτα ακριβως που χρειαζεται

επισης δοκιμασα ενα αλλο τροφοδοτικο herolchi 425 wat αλλα καμια διαφορα το δικο μου ειναι swex 400 wat και απο οτι καταλαβα παιζει μια χαρα

οποτε ειμαι καλα εδω που βρισκομαι

δεν το σκαλιζω αλλο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.