Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από phil

Eνα update απο μενα

ενδιαφερον... να φανταστω οτι εισαι χωρις OS-mem tweaks ....

Το δικο μου score ειναι μονο με mem - tweak!

Εχει πολη μεγαλη διαφορα το Dual Channel!!! :hmm: :-O

Link to comment
Share on other sites

Το bench αυτο ετρεξε με παγωμενο νερακι και ηταν δοκιμαστικο για να δω πως ακουει ο επεξεργαστης με λιγη επιπλεων ψυξη.Δε προλαβα να δοκιμασω πολλα γιατι μου τελιοσαν τα παγακια:D

Θα κανω και αλλες δοκιμες συντομα.Παντος τωρα οι μνημες ηταν εκει με 3.1volt χωρις ανεμιστηρα (μονο heatspreaders)οποτε και κοντα στα ορια τους.Με κανονικη θερμοκρασια νερου και χαμηλοτερο πολ/στη παρολη τη χρηση ddr booster το συστημα εκανε reset κοντα στα 250 fsb.Ισως ο memory controler του σιγκεκριμενου επεξεργαστη δεν αντεχε την αυξηση του vdimm.Τι να πω,μερικες δοκιμες ακομα με παγωμενο νερο σε συνδιασμο με το booster ισως βγαλουν καλλιτερα αποτελεσματα:confused:

Link to comment
Share on other sites

:...: αν μπορούσες να modάρεις την 3,3 σου να δεις πως πάει χωρίς το Booster, τα παιδιά που δουλεύουν με 3.3 δεν έχουν τέτοια προβλήματα με τα volts αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [19-12-2004 12:06]

εμεις στην amd-οικογενια δεν πτοουμαστε και πολεμαμε μεχρι την τελευτεα ρανιαδα των mhz μας:p root μου φενετε πρεπει να βαλεις παγακια στο aquarius:D :p

α64 vs EE 1-0:D

Ενα πολυ προχειρο...χωρις ακομα το max απο μνημες και cpu.....

Ετσι απλα να δω τι ψαρια πιανει ετρεξα ενα...

;)

post-42-1416071497,7151_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Ενα πολυ προχειρο...χωρις ακομα το max απο μνημες και cpu.....

Ετσι απλα να δω τι ψαρια πιανει ετρεξα ενα...

!:confused: :confused: Θα κλαψουν μανουλες Γιαννικο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

καλά πάει ο EE, μας έχουν και οι δύο τους στο Pifast (προς το παρών ;) )

μπράβο Shido :T: μεγειά το καινούργιο σου παιχνίδι

Να σαι καλα φιλε...:flower:

Αρχική απάντηση από xrist22

Ναι αλλα τωρα ο Shido δεν θα εχει ζεστουλα στο σπιτι οπως εμεις οι Prescotαδες:p

Ασε ειχα λυπηθει το προμιε...τα βρισκε μπαστουνια.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε John ....... ειμαι σιγουρος οτι εχεις πολλα ακομα να δειξεις.....περιμενουμε.....

Υ.Γ δεν αφηνεις τα o/c ομως να πιασεις ligo το NFS γιατι προχτες μας απογοητευσες.....χαλι μαυρο εισαι ....λολ .λολ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Μπραβο ρε John ....... ειμαι σιγουρος οτι εχεις πολλα ακομα να δειξεις.....περιμενουμε.....

Υ.Γ δεν αφηνεις τα o/c ομως να πιασεις ligo το NFS γιατι προχτες μας απογοητευσες.....χαλι μαυρο εισαι ....λολ .λολ

Lol, ωραίος Shido... βρε πιτζίμη, έπρεπε να του αλλάξετε ταμπλώ, να μην μετράει χιλιόμετρα αλλά frames :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 00:29]

Lol, ωραίος Shido... βρε πιτζίμη, έπρεπε να του αλλάξετε ταμπλώ, να μην μετράει χιλιόμετρα αλλά frames :hehe:

Σαν δεν ντρεπεστε και οι δυο σας:hehe: :hehe:

Αλλα αν θυμαμαι καλα πρωτος εδειξα τον δρομο για την νικη....Σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn

Ασε ειχα λυπηθει το προμιε...τα βρισκε μπαστουνια.....

:T: :drool:

Δεν ξερω αν το παρατηρησατε αυτη τη στιγμη εναι 15 intel και 15 amd στη τοπ λιστα

Το σκορ ειναι 1:1 υπερ της intel :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.