Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από enduracell

ακριβώς από πάνω σου είναι ο Chroma, και έχει τραβήξει το bench στα 248FSB με την ίδια μητρική. Χρησιμοποιείς μανήσιο BIOS?

Το official d22 εχω επανω.Δυστυχως ρε γαμωτο μεχρι τωρα οσα modded δοκιμασα δεν μου εδωσαν πανω απο 219-220 stable, ουτε και ασυχρονα. Κριμα γιατι θα μπορουσε να βγαλει καλυτερα scores ο επεξεργαστης :(

Ποιο bios εχεις chroma?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

@Thx Chroma, δεν το εχω δοκιμασει αυτο το bios, θα το δω και αυτο.

@Enduracell ;)

update:Τελικα το d22a1 μου δινει 10Mhz παραπανω αλλα ειναι πολυ ασταθες.Το ιδιο και με το official d24, τυχαιες επανεκινησεις εκει που το official d22 φενεται να ειναι το πιο σταθερο στην μητρικη μου αλλα μεχρι 217-218 για 24/7.Ολα τα υποσυστηματα τα εχω τσεκαρισμενα για σταθεροτητες ψηλα οποτε μαλλον η Abit μου ειναι μουλαρωμενη.Δεν βαριεσαι, τα 64bits ειναι κοντα με heatspreader επιτελους.:D

Link to comment
Share on other sites

Με το που μου ηρθε το bios savior δεν αντεξα και δκοιμασα μερικα bios ακομα.Το μοναδικο που δουλεψε θετικα ηταν το d23_3d.

Με CPC off ειδα για πρωτη φορα 253FSB, sync DC σε Cas2.5 benchable αλλα με μεγαλες απωλειες ταχυτητας.

Athlon 2500XP-M@Μεγιστο FSB με CPC on, sync DC, Cas 2.0:

(Να ναι καλα ο Chroma & o Enduracell που με μπρηζωσαν):D

post-944-1416071040,4362_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

220 ετρεχε απο παντα, απο κει και πανω μεχρι τα 224 κατα τα γουστα της. με τα σκαλισμενα bios και L12 τρεχει μεχρι τα 240 sandra, αλλα τα διαφορα Pi σταματανε στα 230, αναλογα τον καιρο :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Χωρίς υποσχέσεις, θα προσπαθήσουμε να φτιάξουμε μία ΔΙΚΗ μας database που θα μπορούν και οι ξένοι να ποστάρουν τα αποτελέσματά τους (γιά να προβληθεί και λίγο η Ελλαδίστα)...... :D

Πως παει η database? Θα ηταν καλη ευκαιρια για να δωθει και ενα κινητρο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

DJD .....Πού είσαι βρέέέέέ....... :D

Εδώ εδώ... :o παιδιά ετοιμάζεται κάτι πολύ καλύτερο και πρωτοπόρο για τα ελληνικά και όχι μόνο δεδομένα.. οπότε stay tuned :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.