Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Χθες, στις 18:06]

ελεος , που παει το cpu σου ρε frost....ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Ρε Κωστα μη ψαρωνεις.Με phase ειναι ο FROST εκει.Ετσι και βαλεις το δικο σου CPU πανω σε phase,τοτε να δεις που εχει να παει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από BeetleJuice

ελεος , που παει το cpu σου ρε frost....ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ο FX57 που παιζει επανω τραβαει εκει 32mb spi (3106-3115) με αερα και default Vcore.

σημερα που τα σημαζεψω τα benchια θα postαρω κανενα screenshot για να υπαρχει. μεχρι το βραδυ ομως παρτε ενα teaser

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=76741

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 12:51]

ο FX57 που παιζει επανω τραβαει εκει 32mb spi (3106-3115) με αερα και default Vcore.

σημερα που τα σημαζεψω τα benchια θα postαρω κανενα screenshot για να υπαρχει. μεχρι το βραδυ ομως παρτε ενα teaser

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=76741

Αποτι φαινεται ο OPB εφαγε την ιδια πηκρα :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil

Ρε Κωστα μη ψαρωνεις.Με phase ειναι ο FROST εκει.Ετσι και βαλεις το δικο σου CPU πανω σε phase,τοτε να δεις που εχει να παει ;)

’ντε και πες ότι δεν το κατάλαβε από την συχνότητα...

Το γράφω ο κακόμοιρος...

Αρχική απάντηση από FrOsT

Ρε μην γελάς, ο αέρας μπαίνει μέσα στο phase και το phase πάνω στο cpu. άρα το cpu ουσιαστικά ψήχετε με αέρα ;) έτσι δεν πάει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 20:16]

Βρε πετάξτε τα AMD-άκια και παίξτε με τίποτε πιό σοβαρό που ΔΕΝ έχει και cold bugs......... :D:p

Έτσι πάτε να μας "χτυπήσετε" ?.... :tomato:

Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι στις πρωτες 5 θεσεις της ληστας βλεπω το logo της AMD :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [13-10-2005 04:26]

Με αέρα το έβγαλα το παραπάνω.

τοσο ηλιθιος δεν ειμαι , τον ξερω ποσο καιρο τον φροστ και οτι παιζει με phase

αυτο ομως το ειχε πει οταν τον ρωτησα με τι ψυξη

και τον ρωτησα γιατι εκεινη την περιοδο θυμομουν κατι αλλαγες στα συστηματα ψυξης που εκαναν...

Link to comment
Share on other sites

Τα ξαναβάζω μπας και καταλάβεις....

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

ωραιος φροστ

επιμενω να γραφουμε το ειδος της ψυξης ομως...

Αρχική απάντηση από FrOsT

Με αέρα το έβγαλα το παραπάνω.

Αρχική απάντηση από Arapis

:X: :hehe: :hehe:

Αρχική απάντηση από FrOsT

Ρε μην γελάς, ο αέρας μπαίνει μέσα στο phase και το phase πάνω στο cpu. άρα το cpu ουσιαστικά ψήχετε με αέρα ;) έτσι δεν πάει?

ΕΠΙΜΕΝΩ ότι μου ψήχετε με αέρα και να το γράψετε παντού ότι ο FrOsT το έχει με αέρα γιατί του ζεσταίνετε και πρέπει να το συγκρατήσει.

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

τα δικα σου ποστ κοιτουσα εγω οχι αν γελαει ο αραπης

οταν ποσταρισα εγω ηταν πολυ γρηγορα , μετα ειπες το σλογκαν για τον αερα και το phase

τεσπα τι το συνεχιζεις , εχει τοση σημασια? νομιζα κατι λαθος πιασμενος απο μια κουβεντα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Χθες, στις 20:52]

Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι στις πρωτες 5 θεσεις της ληστας βλεπω το logo της AMD :p

Σας ΑΦΗΝΟΥΜΕ να χαρείτε λίγο βρε κουτά........ :D

Ήμασταν στην κορυφή γιά πάνω από ένα χρόνο........κάναμε ένα διαλειματάκι και τσούπ........θα ξαναπεταχτούμε πάλι....... ;)

Το δε γέλιο της αρκούδας θα γίνει στα 3D.......που θα σκάσει κάνας DOTHAN σε ΠΑΛΙΑ μητρική ASUS P4GD1 με Dual PCI-E SLI 7800 ;):)

Link to comment
Share on other sites

καλα , ας παω εγω μεχρι τον phil με κανα κανιστρο και dry ice και τα λεμε μετα για ποσους αιωνες θα σας αφησουμε να παρετε καμια θεση στην 3αδα

θαχουμε και backup για κανα χρονο

xaxaxa:p

kidding :p

Link to comment
Share on other sites

Που μπορούν να φτάσουν οι Διπηρυνοι AMD στα benchs?

Πρέπει να βγεί ένα διπλό bench PiFast για πραγματικό τεστ, επειδή με αυτό το PiFast χρησιμοποιείται μόνο το 40-50 % της ισχύος του επεξεργαστή.

post-3354-1416072263,1781_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlackPeeT

Που μπορούν να φτάσουν οι Διπηρυνοι AMD στα benchs?

Πρέπει να βγεί ένα διπλό bench PiFast για πραγματικό τεστ, επειδή με αυτό το PiFast χρησιμοποιείται μόνο το 40-50 % της ισχύος του επεξεργαστή.

καλως ηρθες στο thelab!

στο screenshot σου δεν φαινονται τα MHz!!!

οσο για τους διπυρηνους χρησιμοποιειτε μαλλον το 100% του ενος επεξεργαστη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Χθες, στις 12:07]

καλως ηρθες στο thelab!

στο screenshot σου δεν φαινονται τα MHz!!!

οσο για τους διπυρηνους χρησιμοποιειτε μαλλον το 100% του ενος επεξεργαστη ομως.

Sorry esdee, για το screenshot, (σωστό screenshot σε αυτό το post).

Εχεις περίπου δικιο για τους διπύρηνους. Χρησιμοποιείται 60-80% από το πρώτο CPU και 10-20% από το δεύτερο CPU.

Αν τρέχουν ταυτόχρονα 2 piFast, τερματίζουν σε 33 δευτερόλεπτα και τα 2 και χρησιμοποιείται 80-90% και από τους δύο πυρήνες.

post-3354-1416072264,1183_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.