Jump to content



TheLab Pi-fast V.4.3 Database :: TOP30 List


Recommended Posts

bird τα ρεστα μου φιλε

τα καταφερες και με το παραπανω

χαιρομαι για οσο σε βοηθησα

δεν περιμενα να παει τοσο καλα παντως γιατι σε ειχα δει απελπισμενο

ελπιζω να εβαλα και εγω το γουρικο χερι μου

ρε φιλε να σου πω , κατι ειδα σε αλλα ποστ , δεν εχει 3500+ venice?

τι cpu εχεις , εχω ξεχασει εντελως μετα απο τοσες συζητησεις με τα UTT

να πω εδω οτι εγω καταθετω τα οπλα

ειναι αδυνατον να βγαλω καλιτερο σκορ

το μηχανημα εχει τρελαθει εντελως

ειμαι ενα κλικ πανω αποτι ειχα ποσταρει και βγαζω τα ιδια σκορ

παρα πανω ουτε λογος

σημερα εδωσα 3,7 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στα UTT και 1,81 και κατι στον πυρηνα

και διαιρετες και ολα , αλλα τζιφος

μονο μουλτι δεν δοκιμασα

εχω κουραστει πολυ και νομιζο οτι στα 2900 τερματιζουν ολα και τα UTT του shido δεν πανε πανω απο 263 , πανω απο 3,7 δεν δινω...ελεος

αρα εδω εγω σταματαω μεχρι την μερα του DI

αυτα απο το σκαθαρι παιδακια

καλα bench

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Και 3.7 που έδωσες για ένα bench πολλά είναι ενω απο την sig σου που βλέπω τα 3.6volt το μονο σίγουρο είναι οτι θα σου τα δώσουν στο χέρι τα stickakia[1-1 η και τα 2 μαζι ] κάποια μέρα

Μακάρι να κάνω λάθος και να μην πάθουν τπτ οι rams σου αλλά ειναι πολλά εκει για UTT .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 06:10]

bird τα ρεστα μου φιλε

τα καταφερες και με το παραπανω

χαιρομαι για οσο σε βοηθησα

δεν περιμενα να παει τοσο καλα παντως γιατι σε ειχα δει απελπισμενο

ελπιζω να εβαλα και εγω το γουρικο χερι μου

ρε φιλε να σου πω , κατι ειδα σε αλλα ποστ , δεν εχει 3500+ venice?

τι cpu εχεις , εχω ξεχασει εντελως μετα απο τοσες συζητησεις με τα UTT

να πω εδω οτι εγω καταθετω τα οπλα

ειναι αδυνατον να βγαλω καλιτερο σκορ

το μηχανημα εχει τρελαθει εντελως

ειμαι ενα κλικ πανω αποτι ειχα ποσταρει και βγαζω τα ιδια σκορ

παρα πανω ουτε λογος

σημερα εδωσα 3,7 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στα UTT και 1,81 και κατι στον πυρηνα

και διαιρετες και ολα , αλλα τζιφος

μονο μουλτι δεν δοκιμασα

εχω κουραστει πολυ και νομιζο οτι στα 2900 τερματιζουν ολα και τα UTT του shido δεν πανε πανω απο 263 , πανω απο 3,7 δεν δινω...ελεος

αρα εδω εγω σταματαω μεχρι την μερα του DI

αυτα απο το σκαθαρι παιδακια

καλα bench

Σκαθαρι ευχαριστω για τη βοηθεια με τα Utt:daisy:

Eιχα Venice, o oποιος πουληθηκε.(αν και υπαρχει ενας ακομα ιδιο stepping προς πωληση)

Ετυχε και αγορασα απο φιλο εδω στην Κοζανη εναν χ2 3800+ καινουριο αχρησιμοποιητο.

Εχω ενα ζευγαρι UTT και ενα Ocz platinum Rev2 μe ΤCCD.Δοκιμασα και τα δυο αλλα με τα UTT δεν πηγαινε πανω απο 240 με 3,4 ενω με τον Venice πηγαιναν 255 με 3,3V .Τα TCCD σταματουσαν στα 253 ενω με τον Venice πηγαιναν 314 με 3V.Oποτε κατι συνεβαινε,αφου και στις τρεις περιπτωσεις δηλ.Venice, TCCD, UTT,χρησιμοποιουσα τnν ιδια μητρικη και το ιδιο Bios.Για να μην τα πολυλογουμε το προβλημα ηταν στους διαιρετες δηλ δεν τους δεχοταν η μητρικη. http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=12307&perpage=20&pagenumber=12

και μετα πειραματιστηκα με τα timmings και με τον επεξεργαστη και αυτο ηταν.

Για να φτασουν οι μνημες στα 265 αναγκαστηκα εφαγαν 3,6V και ο επεξεργαστης μεχρι 1,6 οπου εφτασε στα 3013 και benchable στα 2940.Για καθε μερα το μηχανημα ειναι στα 2830 με 1,475 απο bios και οι μνημες 3,3+0,3 παλι απο bios

Aυτο ηταν ολο και εχει δικιο ο Athens2004. 3.7 ειναι παρα πολλα για UTT

:)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας τα UTT αυτα δεν ειναι τα δικα μου

ειναι του shidoknjohn και τρωνε 3,7 απο το τελος του 2004 αφου ειναι απο τις πρωτες παρτιδες

οταν μου τα εδωσε μου τοπε οτι τοσο ετρωγαν και μαλιστα απο μονταρισμενο Booster

να σας πω επισης οτι τα 3,7 ειναι μετρημενα με καλο πολυμετρο πανω στις μνημες ενω το φτελι το smartguardian δινει 3,6 σαν μετρηση

θυμιζω οτι το bios Και το SM τα λενε οπως θελουν

το +0,03 στην πραγματικοτητα ειναι +0,05 με +0,06 και η ταση ετσικαι αλλιως ειναι +0,02 αποτι δειχνει , αρα οταν βαζετε 3,6 +0,03 εχετε το λιγοτερο 3,68

εγω παντως για καθε μερα ειμαι 250χ11 με 1,50 και 3,3 στα UTT 1:1 παντα

πολυ ωραια δουλεια bird , πολυ καλο ψαξιμο , επιασε ο κοπος σου τοπο , ωραια ποσταρισματα αναλυτικα , μακαρι να τα βλεπουμε καθε μερα αυτα...

LARRY BIRD RULES

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 04:10]

σημερα εδωσα 3,7 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στα UTT και 1,81 και κατι στον πυρηνα

και διαιρετες και ολα , αλλα τζιφος

μονο μουλτι δεν δοκιμασα

εχω κουραστει πολυ και νομιζο οτι στα 2900 τερματιζουν ολα και τα UTT του shido δεν πανε πανω απο 263 , πανω απο 3,7 δεν δινω...ελεος

αρα εδω εγω σταματαω μεχρι την μερα του DI

αυτα απο το σκαθαρι παιδακια

καλα bench

η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα με αυτή σου την δήλωση-εξομολόγηση.Κρίμα και είχα αρχίσει να παίρνω φόρα....

:getlost:

edit : Venice 3000+,muskin bh-6 2x512

post-398-1416072237,0163_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor [Χθες, στις 20:06]

καμιά ανανέωση θα παίξει........?

Τι να πω και εγω γιατρε μου,που εχω την πρωτη θεση και περιμενω αυτη την ανανεωση 2 εβδομαδες τωρα ?????

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο σκάθαρος......... :D :clap:

Ορίστε βρε!........Τι θέλετε και του τη μπαίνετε..?.......’μα το βάλει πείσμα, από κάτω θα είστε....... :p

Κάντε βρε παιδιά και μια ανανέωση στη λίστα να χαρεί και λίγο ο phil.........τώρα........γιατί σε λίγο καιρό ΔΕ θα χρειάζεται άλλη αννανέωση......... :p:)

EDIT: Τώρα το είδα....... "Τελευταία ενημέρωση: 9/10/2005 - 4:13 καλή λευτεριά endu :-) " :D

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κωστα,και στο ελεγα βαλε τις δικες σου μνημες επανω που ξερεις οτι πανε καλα;)

Επιτελους,το ονοματακι μου στη πρωτη θεση :flex:

Γιωργο δε σε φοβαμαι(πολυ)σε αυτο το bench:p

Tα ΒΗ μου εχουν ακομα λιγο ψωμι να δωσουν(εχουν τρεξει labpifast μεχρι και τα 275,5Mhz,με χαμιλοτερο multi βεβαια,σε δοκιμες)φτανει να δουλεψει καλα το phase και να μη μπουκωσει ο IMC.Απο κει και περα αν παιξω με διαιρετη θα πρεπει να ανεβω πολυ σε corespeed.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Κάντε βρε παιδιά και μια ανανέωση στη λίστα να χαρεί και λίγο ο phil.........τώρα........γιατί σε λίγο καιρό ΔΕ θα χρειάζεται άλλη αννανέωση......... :p:)

μονο με AMD μπορει να παρει καποιος την κορυφη :shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μιλαω , αλλα παντως θα κανουν πολλα μηχανηματα για να μειινει amd on top

αυτη τη θεση δεν θα την χασουμε με τιποτα

μολις εκοικειωθω με DI παω στον phil για το "backup μας " , ξερεις εσυ Hipro...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 14:39]

εγω δεν μιλαω , αλλα παντως θα κανουν πολλα μηχανηματα για να μειινει amd on top

αυτη τη θεση δεν θα την χασουμε με τιποτα

μολις εκοικειωθω με DI παω στον phil για το "backup μας " , ξερεις εσυ Hipro...

Μόλις "σπάσει" κι αυτό με Intel, ΔΥΣΤΗΧΩΣ δε θα υπάρξει ούτε τώρα αλλά ούτε και στο μέλλον, AMD-άς να το ξανασπάσει.......Να είσαι σίγουρος γι'αυτό........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.