Jump to content



Recommended Posts

Μετά από 6-7 χρόνια και βάλε νομίζω ότι ήρθε η ώρα για νέο τρωκτικό (καθώς το Logitech άρχισε να κάνει χαζά - όπως αργή κίνηση του κέρσορα και τέτοια).

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι στα 40 άντε 50 ευρώ.

Θέλω να έχει τα 2 πλαινά κουμπιά καθώς με έχουν βολέψει πολύ στο browsing και να πω την αμαρτία μου έχω μία προτίμηση στη logitech (κυρίως λόγω aftersale).

Αυτό ας πούμε με καλύπτει λέτε; Ή αυτό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

το G400 ειναι EOL, υπαρχει μονο G400s με 20 ευρω καπελο και smoothing, παρε το cm storm alcor αμα εισαι φαν του παλιου καλου intellimouse explorer 3.0 ( μακρια απο laser, μυριζ κουπρια :p )

ερχεται και G402 συντομα(?) After some digging around web, the Logitech G402 'Hyperion Fury' mouse

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τσέκαρε αν θες το Sharkoon Drakonia.

Εχει αισθητήρα Avango 9500, άριστη ποιότητα κατασκευής και πάρα πολλά features.

Υπάρχει και το Black Edition που έχει αισθητήρα Avango 9800 και είναι σε μαυρο χρώμα.

Έχω το πρώτο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Logitech G500s | Skroutz.gr

Στο συνιστω ανεπιφυλακτα, αν μπορεις να δωσεις τα φραγκα (για 10-20€ παραπανω αξιζει imho). Εχω περασει απο MX510, G5 και G500s και το τελευταιο με αφησε ιδιετερα ικανοποιημενο - ιδιετερα στα FPS games.

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Είμαι σε διαπραγματεύσεις (λιγότεροι καφέδες - ταβέρνες κλπ για κανένα μήνα :stop: ) για να πάρω τελικά το G500s. Αν δε κάνω λάθος frostbyte έχει και μαλακό (εύκαμπτο) καλώδιο απ' ότι βλέπω στις φώτο ε;

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο laser λεμε (avago 9800 και ειδικα 9500 ), αμα χαμηλωσεις sensitivity στα FPS θα απογοητευτεις μετα απο την αποκριση

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WEexB1Cjroc]Mousepad Demonstration with SteelSeries Xai - YouTube[/ame]

δες και αυτο το guide Steam Community :: Guide :: Proper gaming hardware- don't get scammed

Προσωπικα δεν δινω πανω απο 40 ευρω σε mouse δεν πα να κανει headshot μονο του( εκτος αμα βγαλει τιποτα η Zowie :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν δινω πανω απο 40 ευρω σε mouse δεν πα να κανει headshot μονο του( εκτος αμα βγαλει τιποτα η Zowie :hehe: )

Με τα 60€ που ζητάει η zowie, θα έπρεπε να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο laser λεμε (avago 9800 και ειδικα 9500 ), αμα χαμηλωσεις sensitivity στα FPS θα απογοητευτεις μετα απο την αποκριση

δες και αυτο το guide Steam Community :: Guide :: Proper gaming hardware- don't get scammed

Προσωπικα δεν δινω πανω απο 40 ευρω σε mouse δεν πα να κανει headshot μονο του( εκτος αμα βγαλει τιποτα η Zowie :hehe: )

Εγω μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι με το G500s σε οτι sensitivity και να το εχω, και ξερεις τι fps παιζω..

Μαλλων πρεπει να παρουν αξιοπρεπες mousepad, αντι για πετσετα, αντι να παραπονεθουν οτι τους φταιει το laser. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους forumίτες για τη βοήθεια ακόμα μια φορά.

Τελικά βρήκα σε προσφορά και παράγγειλλα το g500s.

Δεν μπόρεσα να αποφύγω τον fanboyσμο τελικά (αν και ξέφυγα λίγο στην τιμή χεχε).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για τον DrFred. Επειδή πριν είχα το logitech mx620 (ασύρματο) η διαφορά με το καινούριο είναι τεράστια. Το μόνο που έπαιξα (ό,τι πιο κοντινό σε FPS θα με ακούσεις να έχω παίξει) είναι το Mass Effect 3. Και μάλιστα είναι το παιχνίδι που έγινε η μετάβαση. Το G500s απλά τα σπάει να χρησιμοποιήσω μια τρέντυ έκφραση. Στιβαρό ακριβές και τα dpi αλλάζουν στη στιγμή.

Α κι ένα χαζοπρόβλημα... Ενώ έχω βάλει το software του ποντικιού να ανοίγει με την έναρξη δεν το κάνει. Πιθανόν να φταίει ότι έχω φτιάξει χρήστες για να μην μπαίνει ο μικρός στο pc και τα κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.