Jump to content



Ξερει κανεις αν υπαρχει μητρικη s939...


Chosen

Recommended Posts

... mATX με στοιχειωδη settings για OC: τουλαχιστον κανα 1.65V cpu, "λογικο" fsb adjustment και στοιχειωδη mem timings?

Παραλληλα και εναλλακτικα, μπορουν να ακουστουν προτασεις και για s754?

Ενσωματωμενη καρτα γραφικων ειναι απο μη απαραιτητη εως ανεπιθυμητη.

SATA, Gbit προαιρετικα. Aπλο (100αρι) lan και στοιχειωδη ηχο φανταζομαι οτι εχουν ολες οι mATX onboard.

(αν καπακι με το λινκ του προϊοντος παιζει και ελληνικο κατεστημα που την διαθετει καθως και καποια τιμη, θα ειστε αρχοντες...)

[EDIT]

λογικο fsb adjustment για τις δικες μου βλεψεις, θεωρω 200-250MHz σε υποδιαιρεσεις του 1MHz

Link to comment
Share on other sites

Για 754 υπαρχει σιγουρα μια MSI. MSI K8NM FISRB Τωρα μην ζητησεις να ξερω αν εχει στοιχειωδεις ρυθμισεις oc. Απλα υποθετω οτι θα εχει το ιδιο bios με την μεγαλη Κ8Ν plat. Α ναι για να γινω αρχοντας, την ειχα δει στο mgmanager κατω απο 90 euro.

για 939 τωρα, η Shuttle δεν εχει βγαλει ενα μοντελο?? Δεν μπορω να το βρω πουθενα τωρα για να τσεκαρω αν ειναι μικροΑΤΧ. Σορρυ...δεν ειμαι τοσο αρχοντας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

για 939 τωρα, η Shuttle δεν εχει βγαλει ενα μοντελο?? Δεν μπορω να το βρω πουθενα τωρα για να τσεκαρω αν ειναι μικροΑΤΧ. Σορρυ...δεν ειμαι τοσο αρχοντας...

Οντως εχει ενα, αυτο που εχει στο αντιστοιχο XPC 939 της, ειναι ωραιο (flexATX, ακομα πιο μικρο) αλλα δεν πωλειται χωριστα (afaik) και την ολη ερευνα την κανω γιατι δεν θελω να δωσω τα 400 για το συγκεκριμενο XPC. Εχω βαλει στο ματι το Antec Aria το οποιο ειναι και ελαχιστα μεγαλυτερο απο τα cubeοειδη (παιρνει 3Χ3.5" + 1Χ5.25") και πολυ φτηνοτερο (~105+ΦΠΑ απο Ελλαδα) και ερχεται με Antec Truepower 300W (τροποποιημενο/μικροτερο). Σκεφτομουν λοιπον να το ζευγαρωσω με καμια mATX 939 ή στην χειροτερη με καμια 754. Αλλο 120 + 100κατι κι αλλο 400...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX

ASRock K8 Upgrade-760G, microATX, SiS760GX, Socket 754 upgradeable to 939, 2xDDR 400, AGP 8x, 2xPCI, VGA on board, 2xSATA Raid, 2xATA 133, 8xUSB 2.0, LAN, Audio

τωρα τι σημαινει upgradeable to 939.....

Δεν εχει ερθει ακομα στην ελλαδα....η Ιντερσετ ακομα περιμενει....

Link to comment
Share on other sites

βρε συ Πέτρο δε μπορώ να βρω πως λέγεται αυτή η Aopen 939 mTX σίγουρα υπάρχει τέτοια? Γενικά λίγο που έψαξα δε βρήκα τίποτα σε 939 MTX μόνο αυτή η Asrock 754+939

η MSI και η FIC φαίνονται πολύ εντάξει παιδιά αν και δεν έχουν εκδόση BIOS ακόμα για αυτές για να ξέρουμε τι έχουν μέσα. Εγώ θα πήγαινα για την MSI έτσι για αλλαγή :D (η ATI έχει και καλύτερα cheats ;) )

Link to comment
Share on other sites

Γιαννικο μαλλον εκανα λαθος στο socket...

Ευχαριστω για το ψαξιμο JohnnyX, ομολογω οτι τις FIC ουτε καν τις ειχα ψιλλιαστει...

Οι FIC φαινονται καλουλες, οι Assrock φαινονται αναπηρια, η MSI αν μιλαμε για μελλοντικο μοντελο, τοτε μαλλον ειναι nf4 (για να εχει PCIxpress...)

Η ελκυστικοτερη λυση μεχρι στιγμης ειναι η μικρουλα MSI που (δυστυχως) ειναι S754 αλλα (ευτυχως) nf3 ultra ή 250Gb (παιζει 2 μοντελα) και ειναι αυτη:

7034.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η MSI RS480M2-IL είναι ATI!!!!!! (πολλά cheats) εγώ θα έλεγα να πας σε αυτό και θα είσαι comple για πολύ καιρό αν δεν έχεις δει reviews για το RS480 πάνε κοίτα στου Anand :) Περίμενε λίγο βρε και συ...

Link to comment
Share on other sites

το νεο chipset της ATI φαινεται απιστευτο! ελπιζω σε κανενα μηνα να δουμε και κοντρα με το NF4 και το K8T890 σε τελικο επιπεδο βεβαια και οχι σε beta bios και προτοτυπα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 13:45]

Thnx dude, οπως ομως θα προσεξες ειμαι κατα της VIAς στα γηπεδα.

Αμα ειναι να ΜΗΝ παρω nForce3, καλυτερα να παω για SiS και την Asus

με το PCI-Express, που εφερε ο Πλαισιος

k8s-mx_l.jpg

Ωραία μητρική και σε καλή τιμή. (Πότε έβγαλε η SIS καινούριο τσιπάκι?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 13:50]

... Που με μια 22η ματια ανακαλυψα οτι εχει AGP8X & PCI-X 1X (και οχι PCIExpress... :( )

Έχει όμως Dual-Channel, SATA, LAN, RAID, Vga και audio on-board.... Τι άλλο θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.