Jump to content



αγορά από Κίνα - ερώτηση


Recommended Posts

Συνηθίζεται να ζητάνε οι Κινέζοι (https://dealsprime.com/) φωτό

της πιστωτικής με καλυμένο τον αριθμό και διαβατηρίου ή άδειας

οδήγησης για να επαληθεύσουν ότι δεν είναι κλεμμένη η κάρτα?

Μου το ζητάει το παραπάνω e-shop.

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει απο κίνα, συμπεριλαμβανομένων για τα φιλαράκια, 4 κινητά, όλα με paypal. Ο λόγος που το έκανα, είναι η ασφάλεια, καθώς οι Κινέζοι φοβούνται πολύ να τους κάνεις dispute αν κάτι πάει στραβά και λύνουν το πρόβλημα στο λεπτό. Στην δικιά μου περίπτωση, δεν μου έστειλε δεύτερη μπαταρία που είχα παραγγείλει, ζήτημα που λύθηκε αφού ανέφερα το πρόβλημα στην paypal. Από ότι θυμάμαι, έχει ένα μικρο fee,(που νομίζω ότι είναι για την εταιρία, όχι για εσένα) να σου πω και την αλήθεια δεν το κοίταξα και ποτέ. Βασικά μπορείς να το googlαρεις.

Το συγκεκριμένο μαγαζί πάντως, που θες να αγοράσεις, δεν το έχω ξαναδεί. Αν επιτρέπεται, τι θες να πάρεις;

Έγινε επεξεργασία από constandinos
Link to comment
Share on other sites

tablet - εχω ξανα αγοράσει από κίνα (από το gadgetgreats.com) (το ίδιο tablet) αλλά δεν ζητούσαν τέτοια. Η κινεζούλα στο Chat πάντως ήταν εξυπηρετική πριν λίγο. Η εταιρία είναι ΟΚ λένε σε αμερικάνικα site και σε κάτι reputation sites.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά αυτά που χρησιμοποίησα ήταν το Minideals και το merrymobiles, αλλά έχουν περάσει και κάτι μήνες από την τελευταία φορά που ασχολήθηκα, οπότε, δεν ξέρω τι καινούριο παίζει. Κατά την άποψή μου, πήγαινε με paypal, για να είσαι καλυμμένος....

Link to comment
Share on other sites

Συνηθίζεται να ζητάνε οι Κινέζοι (https://dealsprime.com/) φωτό

της πιστωτικής με καλυμένο τον αριθμό και διαβατηρίου ή άδειας

οδήγησης για να επαληθεύσουν ότι δεν είναι κλεμμένη η κάρτα?

Μου το ζητάει το παραπάνω e-shop.

Γιαυτό υπάρχει το paypal...ακριβώς αυτή την ανάγκη καλυπτει...;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.