Jump to content



Unboxious Project


Recommended Posts

Μιας και τα τελευταία χρόνια παρακολουθώ πολύ στενά τα pc case mods ήθελα και εγώ με την σειρά μου να δημιουργήσω κάτι. Κάτι ξεχωριστώ μοναδικό κάτι που και χώρο να μην πιάνει και να χρησιμεύει και σαν κάτι άλλο εκτός από υπολογιστής. Έτσι και έβαλα το μυαλό μου κάτω και άρχισα να σκέφτομαι. αυτό που θα μπορούσα να κάνω πολύ και να μην με πιάνει και χώρο μιας και θα το χρησιμοποιώ και για άλλες δουλειές είναι ένα γραφείο .... ένα γραφείο μικρού μεγέθους αλλά τεράστιων προσδοκιών. οι διαστάσεις που έχω δυνατότητα να χρησιμοποιήσω είναι σίγουρα

περίπου στα 122εκατοστά μήκος το πλάτος δεν θα το ήθελα τόσο μεγάλο όσο είναι το τωρινό μου γραφείο απλά πήρα μια ιδέα από το φίλο [MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] όπου τοποθέτησε μέσα κάποια εχτρα πράγματα όπως έναν ενισχυτή ήχου .ετσι με την σειρά μου θα ήθελα να τοποθετήσω μέσα και εγώ έναν ενισχυτή που έχω ένα πρόχειρο σχεδιάκι ίσως θα ήταν καλό αλλά δεν είμαι και καλυτέχνεις φυσικά μπορώ να σας τα κάνω κομμάτια κομμάτια που είναι πιο εύκολο για μένα από το να το στείλω τρισδιάστατα..... Ως εδώ θα ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα ήθελα να σας παρουσιάσω το hardware του project που θέλω να φτιάξω. Είναι κάτι εξωλοκρίρου στρατιωτικό και θα ήθελα επίσης από αυτό να εμπνευστώ και να κατασκευάσω όλα τα υπόλοιπά... Πάμε να δούμε τι θα χρησιμοποιήσουμε.

samsung_840_evo_ssd_0.jpg

Samsung 840 Series Evo 250GB

11107305-91.jpg

2x Seagate Barracuda 1TB SATA HDD

da7b_5.jpg

Gigabyte GeForce GTX780 3GB OC

14853319_2420.jpg

Asus SaberTooth 990FX R2.0

noctua_nf_a14_pwm_5.jpg

4x Noctua NF-A14 PWM

noctua_nh_d15_1.jpg

Noctua NH-D15

14984246-7530.jpg

Aerocool Touch 2100 (Εδώ θα ήθελα σίγουρα κάποια πρόταση σε touch )

KINGSTON_HyperX_Beast_DDR3_DIMM.jpg

Kingston HyperX Beast 16GB DDR3-1866MHz

15591516-2896.jpg

AMD FX-8350 Box

rm750_sideview_a.png

Corsair Power Supply 750W

21001422-2889.jpg

Pioneer Blu-Ray BDR-209DBK

15956525-8265.jpg

Creative Sound Blaster ZX

Νομίζω δεν έχω ξεχάσει κάτι. επίσης να αναφέρω ότι μέσα στο συγκεκριμένο κουτί θα μπει και ένας ενισχυτής της Yamaha ο Natural Sound Stereo Amplifier ax-592 όπου θα βρίσκεται στο μπροστινό μέρος του κουτιού μαζί με το blueray τα κουμπιά του i/o θα βρίσκονται από πάνω και για να σας δώσω να καταλάβεται μιλάμε για ένα γραφείο όπου θα έχει ύψος 70εκατοστά μήκος όπως είπαμε 120εκατοστά και πλάτος 50 εκατοστά και βάθος 15 εκατοστά ....

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστάσεις πως προέκυψαν; Λες βάθος 15 εκατοστά. Η ψύκτρα έχει ύψος 165 mm Noctua.at - sound-optimised premium components "Designed in Austria"! και ο Yamaha 151 AX-592 - Amplifiers - Hi-Fi Components - Audio & Visual - Products - Yamaha United States .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.