Jump to content



ΑΔΕΛΦΙΑ INTEL-άδες ενωθείτε.....Μας φάγανε λάχανο......


hipro5

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Chris2004

Ακρίβώς.....τον 1 και μοναδικό άνθρωπο με AMD να δείς....

Όσο για το Multitasking η AMD είναι Αιώνες πίσω, και δεν είναι τακτική, είναι πραγματικότητα.

Εντάξει, δεν ήξερα ότι αν δεν έχεις promie σε Α64 αυτόματα έχεις υποδεέστερο επεξεργαστή.... Ok, HT rulez, αλλά ξέρεις κάτι? τα νούμερα στο superpi και στα λοιπά bench βγαίνουν με απενεργοποιημένο το HT αλλιώς ζορίζεται λίγο το σύστημα....

Τέλως πάντων, με "κολλημένους" αποφεύγω να συζητώ διότι δεν βγάζει πουθενά, από την άλλη δεν θα επιτρέψω να σκίσετε το thread με ανύπαρκτα επιχειρήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Κατάλαβα, όταν δεν μπορείτε να αντικρούσετε ένα επιχείρημα προβάλετε το ξεκόλλα....καταρχήν το θέμα είναι Intelάδες ενωθείτε....οι AMDάδες απο που και ως πού ποστάρετε; για να το παίξετε μούρη; Όλα αυτά τα πιό πάνω έχουν σχέση με το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Τέλως πάντων, με "κολλημένους" αποφεύγω να συζητώ διότι δεν βγάζει πουθενά, από την άλλη δεν θα επιτρέψω να σκίσετε το thread με ανύπαρκτα επιχειρήματα.

Κλασικές τακτικές, τώρα αρχίσαμε και τις προσωπικές προσβολές και επιθέσεις. Και εντάξει θα το καταλάβαινα απο οποιονδήποτε...αλλά απο τον Admin είναι απαράδεκτο.

Όσο για επιχειρήματα αυτά ήταν τεκμηριωμένα. Το Thread άλλοι το σκίσανε άλλοι προτρέποντας τον Hipro να αγοράσει AMD και λέγοντας δεν μπορούν να καταλάβουν τι βλάκες είμαστε που αγοράζουμε Intel κτλ... Oυδεμία σχέση με το Thread δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ρε σ Γιωργο αν θες να εισαι μεσα στις εξελιξεις και "αγαπας" την ΙΝτελ δεν παιρνεις κανα 775 και 3.8J,με 5-5.5 γιγα μπορει κατι να γινει αλλιως βαλε Pentium M που θα σου ερθει και πιο οικονομικα

Αυτη την εποχη παντως η ΑΜΔ ειναι στα πανω της!Ποτε ομως δεν θα ειναι οπως στην εποχη 1400 tbird vs P4 1.7..μιση τιμη ειχε τοτε ο ΑΜΔ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Κλασικές τακτικές, τώρα αρχίσαμε και τις προσωπικές προσβολές και επιθέσεις. Και εντάξει θα το καταλάβαινα απο οποιονδήποτε...αλλά απο τον Admin είναι απαράδεκτο.

Χαχα, οκ, sorry... δεν είσαι κολλημένος, lol.

Link to comment
Share on other sites

Και να πω και κατι αλλο....Να μην ξεχναμε το παρελθον!Εγω χαιρομαι για τους Αμδαδες που τωρα πια εχουν κατι χειροπιαστο για να πουν και δεν λενε τις κλασσικες τους ατακες που δεν ειχαν καμια λογικη

Πρωσοπικα δεν εχω προβλημα με καμια απο τις δυο εταιριες...αν ηταν ισαξιες αυτη την στιγμη μαλλον ΑΜδ θα επαιρνα γιατι εχω βαρεθει το σηματακι του Pentium στον υπολογιστη μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Το thread είναι μέν ανοικτό για όλους, δε όσοι AMDάδες πόσταραν, γράψανε άσχετα πράγματα.

Θα τιμωρηθούν. Θα τρέχουν το pi με ειδικό script που θα προσθέτει 2 δεύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Ρε σ Γιωργο αν θες να εισαι μεσα στις εξελιξεις και "αγαπας" την ΙΝτελ δεν παιρνεις κανα 775 και 3.8J,με 5-5.5 γιγα μπορει κατι να γινει αλλιως βαλε Pentium M που θα σου ερθει και πιο οικονομικα.

Αυτός ο 3.8F τί έγινε θα βγεί καμιά φορά....επίσης βλέπω την Fatality της Abit να γίνεται No1 για overclocking σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο μην βλεπεις intelαδες και AMDακηδες παντου.

Εχω αλλαξει αρκετους intel και amd και ποτε δεν με ενδιεφερε το ονομα

που θα γραφει πανω ενα κ@λοτσιπακι... αυτο που σου προσφερει μετραει.

Απλως καποιοι ζητανε καποια πραγματα και καποιοι αλλοι καποια αλλα απο εναν επεξεργαστη.

Ενιοτε και η Intel και η AMD παρουσιασαν καλυτερα μοντελα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Αυτο το καιρο φαινεται να ειναι μπροστα η AMD, αυριο θα γινει το αναποδο και παει λεγοντας.

Απο τους ανθρωπους που ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ελαχιστοι ειναι οι "κολλημενοι" και απο τις 2 πλευρες.

Βεβαια υπαρχει και η αλλη πλευρα με αυτους που νομιζουν οτι ξερουν, και εκει δυστηχως υπαρχουν και οι πολλοι κολληματιες.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Βρε αδερφέ γιατί τόσο φανατισμός; Κι εγώ Intel cpu έχω εδώ και χρόνια στο βασικό μηχάνημα αλλά τώρα δε μπορώ να βρω ένα λόγο να ξαναπάρω intel ΑΥΤΗ τη στιγμή. 939 + FX55 είναι η απόλυτη δύναμη αυτό το καιρό, είτε θέλεις είτε δε θέλεις να το καταλάβεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν άν η AMD έκανε τη δουλειά που θέλω καλύτερα θα έπαιρνα AMD, αλλά μιας και το multitasking με ενδιαφέρει πάνω απ΄όλα και δέν έχω λεφτά να πάω σε Dual συστήματα,

προτιμό P4 . Εξάλλου το Laptop μου είναι XP 2600+(και με έχει ξενερώσει πολλές φορές).

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι o Hipro άνοιξε ένα Thread που λέει Intelάδες ενωθείτε, προφανώς για να συζητούσουμε τη παρούσα κατάσταση με την Intel, και τις εξελίξεις...

Και βλέπω, ένας λέει Μετανοιείτε Intelάδες ήρθε η ώρα της κρίσης, ο κάθε πικραμένος εδώ και ένα χρόνο μπαίνει και λέει ότι άλλαξαν οι καιροί, άλλος έμπαινε και έλεγε για να μας φτάσετε πρέπει να βάλετε μνήμες με timings 9999-99999-9999-9999.

Οπότε Rootx είχες δίκιο το Thread δεν λέει πετάχτε εξυπνάδες....

Προσπάθησα να επαναφέρω το Thread συζητώντας για τον 3.8F αλλά πέρα βρέχει πάλι τα ίδια. Θα σας άρεσε δηλαδή να μπούμε σε ένα thread που μιλάνε για o/c overclocking και να αρχίσω να λέω ότι δεν έχετε ΗΤ;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχεις ογκοχρέωση και να τα πλήρωσες κιόλας....

Αν έκανες τον κόπο μια φορά να διάβαζες το 10% απο κάτι που γράφει ό άλλος η το θέμα του thread αντί να κοπανάς πλήκτρα θα ήταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο αν σε ενδιαφερει ειληκρινα το multitasking παρε ενα πολυ επεξεργαστικο συστημα!δεν θα εχει σχεση με αυτο που εχεις τωρα,απλα αντι να χαλας λεφτα να πουσαρεις τον πρεσκοτ θα τα δωσεις εκει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.