Jump to content



ΑΔΕΛΦΙΑ INTEL-άδες ενωθείτε.....Μας φάγανε λάχανο......


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 342
  • Created
  • Last Reply

Τελικά με τα ποδοσφαιρικά "έχουμε/έχετε ΗΤ" και τα ρέστα, δε κατάλαβα ποιός έχει όντως πρόβλημα, το pc ή ο χρήστης. Διαπιστώνω πως το pc μου δεν έχει κολλήματα σε multitasking παρά τον Α64, τότε μάλλον εγώ έχω πρόβλημα; :rant:

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κρήνει σύμφονα με τα βιώματα και τις ανάγκες του.

Το AMDαδες και Intelαδες πάντοτε το έπερνα στην πλάκα.

Προσοπικά πέρνω ότι συμφέρει την τσέπη μου και αξίζει πραγματικά τα λευτά που δήνω...

Έχω πάρει και Intel και AΜD και έχω απογοητευτεί κατα διαστήματα και από τις 2.

Μην κολάτε στα ονόματα...

Hipro5 να τα χηλιάσεις...:flex:

Και να δήξεις στους έξω πως το κάνουμε στην Ελλάδα ότι και να χρησιμοποιείς...

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε και ο DJD, ότι και να πούμε ξέρουμε ποια είναι η απόλυτη δύναμη αυτό τον καιρό. Είναι περιττό να πούμε οτιδήποτε άλλο. Όλα τα άλλα είναι κολλήματα.

BTW Τώρα θα χαίρεται ο Endu με αυτά που γράφω.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάτε πώς η ολοκαίνουργια πλατφόρμα της AMD είναι σε άλλα Benchmarks πιο γρήγορη και σε άλλα πιο αργή απο τον τον προπερσινό P4, και επίσης είναι χειρότερη στο Multitasking απο τον προπερσινό P4. Οπότε απόλυτη δύναμη δεν θα την έλεγα ειδικά όταν υστερεί στο Multitasking. Εγώ περιμένω πάντως να δώ τον P4EE 1066FSB σε δράση...

Ειλικρινά αναρωτιέμαι τι απέγινε το σλόγκαν Λεφτά/ Επιδόσεις,

Κάποτε άκουγα, "Είναι κοροιδία να δώσεις πάνω απο 150 για CPU", "Εγώ δίνω 100 και κάνω τον 2500+ 3200+". Τώρα βλέπω λεφτά για FX (710 έχει ο 53 χωρίς ΦΠΑ), λεφτά για 939 και 3500+(250 χωρίς ΦΠΑ) και 3800+, Prommie.

Που πήγε ρε παιδιά το σλόγκαν κόστος/επιδόσεις. Γιατί μή μου πείς ότι τα 1000+ για τον FX-55 και τα λεφτά για τη μητρική είναι μικρό ποσό. Τώρα μάλλον δέν είναι κοροιδία να δώσεις τόσα λεφτά και πρίν απο ένα χρόνο ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Chris, εμείς με τους A64 τόσο καιρό τραβάμε τα πάνδεινα. Ενώ αυτός κάνει ripping dvd, αποσυμπιέζει 40 αρχεία, συμπιέζει άλλα 50, ταυτόχρονα παίζει Need for Speed undergorund 2 και Halflife 2 και δεν κολλάει τίποτα. Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση. Όσοι κάνετε όσα κάνει ο Chris μην πάρετε Amd. ΚΟΛΛΑΕΙ!!

Όσοι κάνετε μόνο ένα πράγμα από τα παραπάνω μπορείτε άφοβα να μεταβείτε σε AMD64.

’ντε με τα παλιομπρίκια της AMD και ειδικά τη σειρά FX που δε φτουράει μία απέναντι στον προπέρσινο Prescott, ειδικά στο multitasking.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Μη ξεχνάτε πώς η ολοκαίνουργια πλατφόρμα της AMD είναι σε άλλα Benchmarks πιο γρήγορη και σε άλλα πιο αργή απο τον τον προπερσινό P4, και επίσης είναι χειρότερη στο Multitasking απο τον προπερσινό P4. Οπότε απόλυτη δύναμη δεν θα την έλεγα ειδικά όταν υστερεί στο Multitasking. Εγώ περιμένω πάντως να δώ τον P4EE 1066FSB σε δράση...

Ειλικρινά αναρωτιέμαι τι απέγινε το σλόγκαν Λεφτά/ Επιδόσεις,

Κάποτε άκουγα, "Είναι κοροιδία να δώσεις πάνω απο 150 για CPU", "Εγώ δίνω 100 και κάνω τον 2500+ 3200+". Τώρα βλέπω λεφτά για FX (710 έχει ο 53 χωρίς ΦΠΑ), λεφτά για 939 και 3500+(250 χωρίς ΦΠΑ) και 3800+, Prommie.

Που πήγε ρε παιδιά το σλόγκαν κόστος/επιδόσεις. Γιατί μή μου πείς ότι τα 1000+ για τον FX-55 και τα λεφτά για τη μητρική είναι μικρό ποσό. Τώρα μάλλον δέν είναι κοροιδία να δώσεις τόσα λεφτά και πρίν απο ένα χρόνο ήταν.

μα αναφέρεσαι σε περίπτωση ατόμου που κινηγάει την κορυφή και όχι απλά ένα καλό οc/bench. η κορυφή είναι πανάκριβη, ότι χρώμα σηματάκι κι αν έχεις...

΄πάντως σόρυ αλλά καταντάς εκνευριστικός, ακόμα και σε ιντελάδες, μπορεί να έχεις κάτι να πεις αλλά 15 φορές είπες για μουλτιτάσκινγκ, το πιάσαμε, δεν είμαστε χαζοί...

ο καθένας παίρνει ότι τον εξυπηρετεί, είτε τον φτιάχνει... κι εγώ παρόλο που παίζω στα 4.5g θα ήθελα να παίξω με 939 μόνο και μόνο για το ψάξιμο... όχι ότι δεν μπορώ να τρέξω κάτι τώρα...

έχεις δίκιο ότι σε άλλα μπεντσες ο ένας είναι μπροστά και σε άλλα ο άλλος... πάντως βλέπω πως στα πιο τρανταχτά (spi + 3d) ένας 939 ακόμα και με αέρα νικάει αρκετούς νερουλάδες με π4... άρα μην ορκίζεσαι ότι το κόστος σαν επιχείρημα έχει καταργηθεί. απλά τώρα παίζουν στα ίσια και όχι στην μισή τιμή... άσε που η νέα πλατφόρμα για π4 με 925 και ddr2 θα ξεφεύγει πλέον σε κόστος... όπου σε συμφέρει κάνεις σύγκριση με τον προπέρσινο π4...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν Chris2004 κάνε το εξής και άν πετύχει...

Λοιπόν βάλε nfs underground 2 και τρέξε fraps να γράψεις video την ώρα που πάιζεις....

Αν καταφέρεις και γράψεις video με 25 fps θα αλλάξω avatar, συστημα και θα βάψω τα μαλλιά μου μπλε....

Να δούμε το πραγματικό multitasking

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, έχω την υποψία ότι ο Chris είναι πληρωμένος εγκάθετος της AMD με σκοπό να αποπροσανατολίσει την κουβέντα και να αποτρέψει το σχέδιο του hipro5 για intelική συμμαχία.:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 20:21]

Βασικά, έχω την υποψία ότι ο Chris είναι πληρωμένος εγκάθετος της AMD με σκοπό να αποπροσανατολίσει την κουβέντα και να αποτρέψει το σχέδιο του hipro5 για intelική συμμαχία.:devil:

Εγραψες.... :D:T:

Χαχαχαχα .... Βρε Chris αμάν ποιά με το Hyperthread βγάλαμε καντίλες..... :( :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.