Jump to content



μολις εχτες παρελαβα την lg 1915 s


zyx

Recommended Posts

να ρωτήσω κι εγώ κάτι??

1) η 1915 έχει 3χρόνια 0 pixel ή όχι?

2) τώρα δουλεύω σε 15άρα crt 1024*768 large fonts.

η 19άρα tft 1280*1024 πώς είναι? μικρότερα ή μεγαλύτερα τα δείχνει? (σε normal fonts).

3) η 20.1 1600*1200 είναι πολύ μικρή?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 11:07]

να ρωτήσω κι εγώ κάτι??

1) η 1915 έχει 3χρόνια 0 pixel ή όχι?

2) τώρα δουλεύω σε 15άρα crt 1024*768 large fonts.

η 19άρα tft 1280*1024 πώς είναι? μικρότερα ή μεγαλύτερα τα δείχνει? (σε normal fonts).

3) η 20.1 1600*1200 είναι πολύ μικρή?

Θα απαντήσω μόνο στο 1: Aν άκουσα καλά απο γνωστή "πηγή" ξεκίνησε να ισχύει μόνο για τους 2 πρώτους μήνες.Μέχρι να το σιγουρέψω πάντως ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ 0 PIXEL.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, κατάλαβα, 19@1280*1024. thanks.

η τιμή της 1915 είναι κορυφή.

προβλέπεται κάποια με το ίδιο πάνελ αλλά με dvi + σχεδίαση της 1920?

αλλιώς 1915 χαλαρά και άμεσα.

η τιμή της εδώ είναι κοντά στα ευρωπαικά επίπεδα

http://www.geizhals.co.uk/eu/a117749.html

Link to comment
Share on other sites

ναι, η 1920 δεν αξίζει, απλά σκέφτομαι μήπως βγει κάποια με το πάνελ της 1915 και

τον εξοπλισμό της 1920 και καλή τιμή, αν και η 1915 είναι σε κορυφαία τιμή για 19άρα.

βασικά είμαι σχεδόν αποφασισμένος για τη 1915 γιατί από χαρακτηριστικά είναι αυτό που θέλω (μεγάλη και γρήγορη).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

ευχαριστο.

παντος πιστευο οτι για 20 ιντσες στα 1600 ολα θα ειναι πολυ μικρα. πανω απο 21 χρειαζετε πιστευο

γιατι zyx στην 19αρα δεν ειναι τελεια (εμενα που φαινονται και λιιιιιιγο μεγαλα) τα 1280x1024?

σε 18αρα θα ηταν just right! για μενα οποτε και τα 1600x1200 της 20αρας καλα μου ακουγονται

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

γιατι zyx στην 19αρα δεν ειναι τελεια (εμενα που φαινονται και λιιιιιιγο μεγαλα) τα 1280x1024?

σε 18αρα θα ηταν just right! για μενα οποτε και τα 1600x1200 της 20αρας καλα μου ακουγονται

επειδή έχω πρόσφατη εμπειρία από αυτά ακριβώς τα setup:

τα 1280 είναι ιδανικά στις 18'' (οι οποίες όμως δεν υπάρχουν πλέον - οπότε πάμε στις 19'')

τα 1600 στις 21,3'' είναι ιδανικά - περίπου όπως τα 1280 στις 18'' ---> στις 20'' θα είναι μάλλον αρκετά μικρά

Link to comment
Share on other sites

Kοιταχτε και την Sony SDΜ-HS94P εχει πολυ καλη ποιοτητα εικονας κ ειναι ιδανικη για gaming(12ms). Η τιμη της επεσε προχτες απο 699 σε 549! http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=892&Nav_Section_Id=5&Catalog_Id=1&Product_Id=223468&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

παντος η μονη TFT για την οποια θα αλαζα την LG μου ειναι καποια SONY με χαμηλα responce time και με αυτην την τεχνολογια που εχει πολυυυυ καλο μαυρο (κατι black λεγετε)ειδα κατι laptop sony στην COMDEX με τετοιες οθονες και επαθα πλακα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

παντος η μονη TFT για την οποια θα αλαζα την LG μου ειναι καποια SONY με χαμηλα responce time και με αυτην την τεχνολογια που εχει πολυυυυ καλο μαυρο (κατι black λεγετε)ειδα κατι laptop sony στην COMDEX με τετοιες οθονες και επαθα πλακα

μη λες μεγάλα λόγια.....

αν ήξερες........

αν έχεις όρεξη τα λέμε και τηλεφωνικά κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

παντος η μονη TFT για την οποια θα αλαζα την LG μου ειναι καποια SONY με χαμηλα responce time και με αυτην την τεχνολογια που εχει πολυυυυ καλο μαυρο (κατι black λεγετε)ειδα κατι laptop sony στην COMDEX με τετοιες οθονες και επαθα πλακα

Tις εχει κ το Πλαισιο αυτες,το κακο ειναι οτι γυαλιζουν τοσο που βλεπεις κ τη φατσα σου μεσα!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα διαφωνισω για SONY και αυτο το μαυρο..............την αιοσθηση αυτη την δινει μια γυαλινη επιστρωση επανω στο πανελ.αυτη η επιστρωση εαν εχεις εστω και ενα μικρο φωτακι μεσα στο χωρο γυαλιζει και ειναι πολυ ενοχλητικο..........δημιουργει μια αισθηση ιλουστρε χαρτιου.

εαν προκειται να χρησιμοποιησετε αυτες τις SONY θα πρεπει να εισαστε βαμπιρια με ολα τα φωτα σβηστα......:devil: :hehe: :devil:

εχω δει τα συγκεκριμενα μοντελα και στις 2 περιπτωσεις........το σοβαρο πλεονεκτημα που τους δινω ειναι για ταινιες σε συνθηκες απολυτου σκοταδιου(home cinema style)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.