Jump to content



Αξίζει η αγορά της GTX 770 τώρα;


Recommended Posts

Από άποψη τιμής αλλά πιο πολύ απόδοσης λόγω 2GB μνήμης. Δλδ θα φθουρίσει ή σε κανένα πεντάμηνο θα είμαστε off.

Βέβαια μέχρι τώρα δεν μπορώ να πω το παραμικρό για την μικρή μου και απαρχαιομένη Gtx 470 που έχω, μια χαρα παίζει FHD & 3D.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη επικρατει μια συγχηση σχετικα με τη VRAM που θα απαιτουν τα παιχνιδια στο αμεσο μελλον, κυριως λογω watchdogs. Πιστευω πως στα 1080p θα εισαι κατι παραπανω απο καλυμμενος για 2-3 χρονια.

Απο τιμη δε το συζηταω, super deal!

Link to comment
Share on other sites

:p έκει την βρήκα και σκεφτόμουν για την HD 7970 αλλα επειδή παίζει Nvidia 3D Vision θα προτιμήσω την πρώτη.

Συγκεκριμένα μιλάω για την Msi Gtx770 Lightning.

Μα καλά δεν έχει ανάλυση 4096x2160@24 Hz ;

Έγινε επεξεργασία από kazaboy
Link to comment
Share on other sites

:p έκει την βρήκα και σκεφτόμουν για την HD 7970 αλλα επειδή παίζει Nvidia 3D Vision θα προτιμήσω την πρώτη.

Συγκεκριμένα μιλάω για την Msi Gtx770 Lightning.

Μα καλά δεν έχει ανάλυση 4096x2160@24 Hz ;

για 1080p είναι τούμπανο η καρτούλα. 4Κ ακόμα μην το σκέφτεσαι.

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

η 770 νομιζω ειναι ιδια με την 680 που εχω... χμμμ κοιτα, οσο ημουν σε 1080p η καρτα ηταν ΤΟ τουμπανακι (σε πολλα games εβλεπα ως και τριψηφια fps σε καποιες φασεις -οχι απλα peaks- και μαλιστα με ολα στο max), αλλα στα 1440 βλεπω την αδυναμια της, οχι πως δε μπορει να ανταπεξελθει στην αναλυση, αλλα και lags εχει και 100% βαραει και -λογικη- μειωση fps ...δεν ειναι για να παιζει με ολα max σε τετοια αναλυση, οποτε για 4k απλα ΞΕΧΝΑ ΤΗΝ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.