Jump to content



PSU Voltage


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά στα ρεύματα του τροφοδοτικού μου?

Η αριστερή φωτογραφία είναι από everest και η δεξιά από occt .

Όταν τράβηξα τις φωτογραφίες έτρεχα και το furmark. Το τροφοδοτικό είναι το Corsair cx500m.

Ευχαριστώ

post-1530-1416078610,8015_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι μιας και από όλα τα προγράμματα που έχω βάλει μόνο το occt,speedfan και speccy μετράνε "λάθος" ενώ aida64,gigabyte utilities,b85-hd3 bios,intel extreme tuning utility,furmark,msi afterburner,msi kombustor,intel processor diagnostic tool κτλπ δείχνουν ότι και το aida.

Απλά μου μπήκαν υποψίες γιατί έχω και κάτι θεματάκια με μαύρες οθόνες (όχι μπλε :/ )

Link to comment
Share on other sites

Αμα η 5αρα γραμμή σου δούλευε στα 3,3 που λέει το OCCT δε θα έβλεπες καν OCCT στην οθόνη σου :p

Λάθος του προγράμματος είναι, αλλά όπως και να έχει τάσεις μέσω προγραμμάτων δεν παρακολουθείς.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν τα ρεύματα δούλευαν όπως στο occt δεν θα δούλευε και ο υπολογιστής αλλά μπας και οι μαύρες οθόνες οφείλονται σε αυτήν την "αστάθεια"?

Link to comment
Share on other sites

Ποια αστάθεια; Εγώ δεν είδα καμία αστάθεια απολύτως απο τα παραπάνω.

Οι μαύρες οθόνες που λες μπορεί να είναι από drivers μέχρι θέμα hardware. Επίσης το μαύρη οθόνη είναι πολύ γενικό που λες και δε μπορεί κάποιος να μαντέψει εύκολα και να σε βοηθήσει. Πότε στο κάνει; Σε παιχνίδι; Στο τυχαίο; Επανέρχεται μόνος του ή θέλει επανεκκίνηση; Γενικά το σύστημά σου είναι αυτό της υπογραφής;

βοήθα για να πάρεις βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σύστημα μου είναι αυτό της υπογραφής, οι μαύρες οθόνες είναι πολυ random (1 κάθε εβδομάδα και αν) και θέλει επανεκκίνηση. Έχω προσέξει βέβαια πως γινονται περισσότερες, όταν βάζω οδηγούς της amd με το mantle, 14.4 και πάνω .(τώρα είμαι με τους 13.20 και είμαι κομπλέ)

Έχω φάει και 2 μπλε οθόνες με κωδικούς : 0x00000124 "cpu error"[όταν τρώω αυτό το error το mantle είναι ενεργό] και 0xa0000001 "atikmdag.sys"[οδηγοί κάρτας γραφικών R7 260Χ].

Τόσο περίεργα που πλέoν σταμάτησα να ασχολούμε :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.