Jump to content



Recommended Posts

Η κάρτα μου ειναι η Gigabyte GeForce GTX760 2GB WindForce 3X OC (Rev 2.0) και θέλω να αγοράσω άλλη μία για SLI . Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :

1) Προφανώς η 760 μπαίνει σε SLI μόνο με άλλη 760 και όχι με μία 770 ας πούμε. Έτσι ;

2) Μπορώ να βάλω άλλης μάρκας (υλοποίησης) κάρτα 760 (π.χ.ASUS) με διαφορετικά ρολόγια γιατί η ήδη υπάρχουσα είναι μαμά OC ;

3) Μπορώ να βάλω μία με 4GB και την δικιά μου που είναι 2GB και αν ναι ,το σύνολο θα είναι 6GB ;

4) Θα μπορούν οι 2Χ760 να μου τρέξουν το BF4 σε 144hz monitor 1920x1080 ;

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, σωστος.

2) Μπορεις, απλα θα εχουν και οι 2 πυρηνες τον χρονισμο του χαμηλοτερου, οπως και οι μνημες

3) Αυτο δε μπορω να στο απαντησω με σιγουρια

4) Λογικα θα μπορεις. Βεβαια ειδικα για το bf4 εχω διαβασει διαφορα στο φορουμ για περιπτωσεις οπου 780ti sli εβγαζε λιγοτερα fps απο μια 780ti. Αυτο βεβαια ισως και να ηταν θεμα drivers ή κακου σχεδιασμου του παιχνιδιου και παιζει να εχει διορθωθει τωρα. Μπες στο θρεντ του παιχνιδου και ρωτα και εκει.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το 3 . Δεν εχω κανει ποτε SLI/CF αλλα καπου ειχε δει το ματι μου πως η ΡΑΜ δεν παει αρθροιστηκα αλλα αντιθετα δουλευει μονο της μιας , αρα θα εχεις 4 αντι για 6 .

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μου ειναι η Gigabyte GeForce GTX760 2GB WindForce 3X OC (Rev 2.0) και θέλω να αγοράσω άλλη μία για SLI . Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής :

1) Προφανώς η 760 μπαίνει σε SLI μόνο με άλλη 760 και όχι με μία 770 ας πούμε. Έτσι ;

2) Μπορώ να βάλω άλλης μάρκας (υλοποίησης) κάρτα 760 (π.χ.ASUS) με διαφορετικά ρολόγια γιατί η ήδη υπάρχουσα είναι μαμά OC ;

3) Μπορώ να βάλω μία με 4GB και την δικιά μου που είναι 2GB και αν ναι ,το σύνολο θα είναι 6GB ;

4) Θα μπορούν οι 2Χ760 να μου τρέξουν το BF4 σε 144hz monitor 1920x1080 ;

3)

Όχι. Επειδή είμαι από ξενύχτι και δε μπορώ να εκφραστώ:

2x SLI με 2GB κάρτα και 2GB κάρτα = SLI με 2GB (ΟΧΙ 4).

2x SLI με 2GB κάρτα και 4GB κάρτα = SLI με 2GB (το μικρότερο)

2x SLI με 4GB κάρτα και 4GB κάρτα = SLI με 4GB

3x SLI με 2GB καρτα και 2GB κάρτα και 2 GB κάρτα = 3πλό SLI με 2GB.

3x SLI με 2GB κάρτα και 4GB κάρτα και 4 GB κάρτα = 3πλό SLI με 2GB (παλι το μικρότερο).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.