Jump to content



Μόνιτορ για gaming 1440p vs 144hz


Recommended Posts

Το γράφω και στον τίτλο. Ποιό θεωρείτε καλύτερο μόνιτορ για gaming κυρίως BF4 . 24" 1080p 144hz ή 27" 1440p ;

edit : Το σύστημα είναι αυτό της υπογραφής μου + μία ακόμα 760 SLI.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Βαλτα ολα στο low, ληστεψε καμια τραπεζα παρε την ROG και τελος.

Και η βεντουζα ολοκληρη και ο server γεματος :hehe:

Θα προτεινα να σκοτωνες της καρτουλες κοντα στα 280-300 και ν α επαιρνες με ελαχιστη χασουρα μια r9 290 στα 330, το mantle θα σου δωσει μπολικα frames ειδικα αμα εχεις αφησει ακλοκαριστο τον i5, επισης ως γνωστον μια gpu > δυο στο smoothness ακομα και οταν η πρωτη βγαζει 20 frames πιο κατω

GPU benchmark review: CrossfireX versus Quad SLI and 3-Way SLI - graphics cards, Test, Quad Crossfire, Quad SLI, 3-Way SLI, HD 4870 X2, GXT 295, GTX 285, test, review, benchmark - PC Games Hardware

ΥΓ : αν ψωνιζεις usp απο το ιδιο λαμογιο που πουλησε το κινεζικο στον μαζιωτη ακυρωσε την ληστεια καλυτερα και παρε την iiyama GB2488HSU στα 260 να τελειωνεις, προσωπικα οταν ειχα προσπαθησει να παιξω σε 30αρα dell (60hz κιολας ewwwww :p ) επρεπε να κατσω πολυυυ πισω για να μπορω να ριχνω κλεφτες ματιες στο minimap χωρις να τρωω σαβουρες ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και απο την απόσταση που κάθεσαι.

Αυτο που θέλω να σου πω ειναι ότι και εγω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσένα, πριν απο 15 μέρες, αλλα κατάλαβα ότι δεν μπορώ να πάω στα 1440p και στα 27" διότι η απόσταση μου απο το μόνιτορ ειναι 70cm.

Οπότε 24" και 144hz. ;)

Link to comment
Share on other sites

144hz και 24 ίντσες είναι ο καλύτερος gaming συνδυασμός. Έχω την benq xl2411z και παίζω μόνο bf4.Απλά μιας και παίξεις σε τέτοια οθόνη δεν μπορείς να γυρίσεις ξανά στις συμβατικές των 60hz και ας είναι 1440p. Με τις κάρτες σου πρόβλημα δεν θα έχεις.θα τραβήξουν το Bf4 sστα 120hz+ νεράκι. Περιμένω την Asus rog Swift για την τελειότητα. 144hz στα 1440p.Μόνο που είναι 27αρα. Εκεί υπάρχει πρόβλημα. Γενικά για gaming οι 24 ίντσες ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.