Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

σωστο και αυτο... βαζεις και ενα καουτσουκ μεσα αν θες να τερματιζει σαν οταν πιανουν τα τακακια. αν μπορεις να βρεις 2 δυναμεων αλλα γιατι να μη βαλεις κ 2 διαφορετικα στη σειρα...!

θελει δοκιμες βεβαια. το αλλο πληρωνεις κ το οαιρνεις ετοιμο. περι ορεξεως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την android εφαρμογή επαυξημένης πραγματικότης trinus vr την εχει δοκιμάσει κανείς.

Δεν εχω ούτε cardboard ούτε κάν πολύ κατάλληλο κινητό (μόνο 4,5") αλλά στο trial που έβαλα με εντυπωσίασε.

Το lag με usb tethering ήταν υποφερτότατο.

Βασικά πιο πολύ input lag εχω απο την DFP μου παρά απο την εικόνα που μου έδειχνε στο κινητό το trinus.

Screenshot_2016-02-03-20-12-47.png

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καποιες μερες ο φιλος και συνεργατης Steinar Pladsen , ιδιοκτητης του site www.prosim.no , μου εστειλε το τιμονι του να του το αναβαθμισω...Σχεδιασα ενα νεο plate για τα κουμπια και αλλαξα το χρωματισμο των ενδειξεων.....Ελπιζω το αποτελεσμα να σας αρεσει...

 

24719631511_1d00704da0_c.jpg

 

 

Aυτο ειναι το προσωπικο μου οπλοστασιο.....και μεγαλωνουμε....

24186289663_41f11a8f9b_c.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καποιες μερες ο φιλος και συνεργατης Steinar Pladsen , ιδιοκτητης του site www.prosim.no , μου εστειλε το τιμονι του να του το αναβαθμισω...Σχεδιασα ενα νεο plate για τα κουμπια και αλλαξα το χρωματισμο των ενδειξεων.....Ελπιζω το αποτελεσμα να σας αρεσει...

 

24719631511_1d00704da0_c.jpg

 

 

Aυτο ειναι το προσωπικο μου οπλοστασιο.....και μεγαλωνουμε....

24186289663_41f11a8f9b_c.jpg

Χάρμα οφθαλμών!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την android εφαρμογή επαυξημένης πραγματικότης trinus vr την εχει δοκιμάσει κανείς.

Δεν εχω ούτε cardboard ούτε κάν πολύ κατάλληλο κινητό (μόνο 4,5") αλλά στο trial που έβαλα με εντυπωσίασε.

Το lag με usb tethering ήταν υποφερτότατο.

Βασικά πιο πολύ input lag εχω απο την DFP μου παρά απο την εικόνα που μου έδειχνε στο κινητό το trinus.

 

Και ενα βιντεάκι.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχα, τον "άρη" κυνηγάς στο βίντεο!

απο replay είναι κάποιος που είχε πάρει την μπεμ βε στα ντου του μου.

 

Μάσκα παράγγειλα απο το bg μια χαρτονένια τον 2 ευρό.

Πήρα και μια ps3 eye με 5 ευρό και θα ξανακάνω μια απόπειρα με freetrack για motion sensor γιατί με το gyro του κινητού θα είναι σιγουρα γτπ.

Εχει και κάποιο είδος pseudo stereoscopic η εφαρμογή και θέλω να δω τι λέει και αν συνδιάζονται όλα αυτά αρμονικά.

 

Να δούμε αν μπορείς να πάρεις έστω και υποτυπωδη μυρωδιά απο vr με κάτω απο 15 ευρό.

 

Να σας πω την αλήθεια ζήλεψα το παλικάρι που έβγαλε το πρόγραμμα και τα παράτησε όλα(δουλειά...) για να αφοσιωθεί σε αυτό που γουστάρει

Δεν αποκλείεται να το αγοράσω το προγραμματάκι του είναι  δεν είναι usable.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, wolves said:

 

Ενθουσιασμένος φαίνεται ο βετεράνος :)

Καλά μέχρι τώρα δε μπορούσε να αντιληφθεί τόσο καλά τις διαφορές στο texture των διαφορετικών επιφανειών..;; χμμμ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, akis_z80 said:

Ενθουσιασμένος φαίνεται ο βετεράνος :)

Καλά μέχρι τώρα δε μπορούσε να αντιληφθεί τόσο καλά τις διαφορές στο texture των διαφορετικών επιφανειών..;; χμμμ

Χεχε, ύποπτο ε!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aris Teidis said:

Χεχε, ύποπτο ε!:rolleyes:

Λίγο περίεργο, αλλά αν κρίνω από τα προηγούμενα βίντεο, ο barry ξέρει τι λέει. Δε νομίζω να έπεσε θύμα hype ή απλά να τα παίρνει.. αν και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για κανέναν!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.