Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Ναι κανονικά.

Αλλά θέλει δουλειά και υπομονή.

Υπάρχουν εδώ στην κοινότητα παιδιά που έχουν κάνει το δικό τους τιμόνι.

Αν θέλουν μπορούν να πουν και αυτοί τις εμπειρίες τους.

Fanatec pedals 359.95€

ClubSport Wheel Base V2 Servo EU 749.95€

ClubSport Steering Wheel BMW M3 GT2 EU 299.95€
 
Σύνολο περίπου 1400€.
 
Το τιμόνι που αναφέρω είναι μόνο τιμόνι.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1300 θα σου βγουν ολα με τα πενταλ μαζι και για τιμονι το P1 αν θες κατι αλλο ανεβαινει. Τα 1200 που λενε τα παιδια ειναι μονο για το τιμονι που λενε τα παιδια αν πεις οτι θα βαλεις και 350 για τα fanatec V3 εισαι στα 1500. Θα εφτιαχνα και εγω ενα αλλα με χαλαει το οτι δεν υπαρχουν ετοιμα τιμονια με τα κουμπια τους και ολα τα σχετικα και πρεπει να φτιαξεις και βαση για να το βαλεις. Αν πας να φτιαξεις τιμονι οπως τα fanatec θα πας σε αλλα επιπεδα τιμης γτ ειναι ολα handmade. Γενικα δεν πρεπει να εχουν παρει γραμμη οι εταιριες τι γινεται γτ αλλιως θα ειχαμε universal connectors που να εβαζες πανω το τιμονι που θες ετοιμο με τα paddles και τα ολα του.

Link to comment
Share on other sites

@mad_dog δεν συμφωνώ με την τακτική σου.

Ίσως είναι εντάξει να πάρεις αρχικά κάποια πράγματα που δεν αλλάζουν, πχ τιμόνι και τον αντάπτορά του, αλλά όσον αφορά τα ηλεκτρονικά, θα πρότεινα πρώτα να μαζέψεις το συνολικό ποσό και μετά να προβείς σε αγορές.

Δεν ξέρεις τι θα ισχύει σε 3-4-5 μήνες που θα έχεις ολοκληρώσει το σύνολο, μπορεί να έχει βγεί κάποιο καινούριο σύστημα καλύτερο ή/και φθηνότερο, μπορεί να εξαντληθεί κάποιο από τα βασικά εξαρτήματα και να χρειαστεί να περιμένεις μηηηνες για να το πάρεις, ενώ θα υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που δεν είναι συμβατή με τα ήδη αγορασμένα εξαρτήματα σου (πχ ARGON vs IONI) και χίλια δυο άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα είναι συβματά. Η αγόρα γίνεται βάση του OpenWhell.

Τον επόμενο μήνα θα γίνει η αγορά του Servo (από Κίνα)

Τον μεθεπόμενο μήνα η αγορά του ARGON Servo Drive.

 

Μετά είναι σαν να τελειώσες. Τα 2 τελευταία είναι και τα ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

Τρελόσκυλο μην βιάζεσαι!

Θα σου στείλω τη Δευτέρα (τα έχω στη δουλειά) κάποια αναλυτικά XLλάκια που έχω με τα υλικά βάζει ο Tomo στα kit του.

Και μάλλον θα ανοίξω ένα νέο νήμα για το OSW - το αξίζει - να μαζέψουμε την εμπειρία μας εκεί!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνετε πότε τα πράγματα σε δόσεις, τα πάντα μπορεί να αλλάξουν και μια αγορά που κάνετε σήμερα να την μετανιώσετε σε δύο μήνες που θα ολοκληρώσετε το project.

Καλύτερα να μπαίνουν τα χρήματα στην άκρη και να αγοράσετε κάτι ολόκληρο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμη με ολες τις λειτουργιες που εχω φτιαξει ως τωρα....

 

Εβαλα σας δοκιμη για τις ενδειξεις στο TELEMETRY τα εξης

 

1.Να δειξει την θερμοκρασια του εμπρος αριστερου ελαστικου οταν περασει τους 27 βαθμους (για το τεστ αυτο) για 5 δευτερολεπτα.

2.Να δειξει την ενδειξη χαμηλων καυσιμων σε 2 σταδια:

    - οταν τα καυσιμα φτασουν στο 30% του maxfuel

    - οταν τα καυσιμα φτασουν στο 10% του maxfuel

 

τα υπολοιπα λειτουργουν κανονικα (laptime, best time , delta κ.τ.λ)......και συνεχιζουμε...
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Maximvs έγραψε:

Δοκιμη με ολες τις λειτουργιες που εχω φτιαξει ως τωρα....

 

Εβαλα σας δοκιμη για τις ενδειξεις στο TELEMETRY τα εξης

 

1.Να δειξει την θερμοκρασια του εμπρος αριστερου ελαστικου οταν περασει τους 27 βαθμους (για το τεστ αυτο) για 5 δευτερολεπτα.

2.Να δειξει την ενδειξη χαμηλων καυσιμων σε 2 σταδια:

    - οταν τα καυσιμα φτασουν στο 30% του maxfuel

    - οταν τα καυσιμα φτασουν στο 10% του maxfuel

 

τα υπολοιπα λειτουργουν κανονικα (laptime, best time , delta κ.τ.λ)......και συνεχιζουμε...
 

 

Με ενδιαφερει αυτο. Μπες μετα το. Αγωνα στο TS που εχουμε να σου πω τι εχω στο μυαλο μου γτ με πμ δεν θα τελιωσουμε ποτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mad_dog said:

Mια ερώτηση να κάνω...

Τα ποσοστά τις εκατό στα tyres τι είναι ???

η φθορα τους. 99,9% σημαινει οτι ειναι ακομα καινουργια.

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Κατάλαβα.

Ο Jimmy να παρουσιαστεί τώρα μπροστά μου, να πέσει και να πάρει 30 κάμψεις και την Δευτέρα αναφορά.

Για αρχη από μένα 30 Φ.

 

Αν αυτό είναι φθορά εγώ είμαι ο πάπας της Ρώμης !!!

Παντού η ίδια φθορά.

Arcade μέχρι Παναγίας !!!

 

Και κάτι ακόμη.

Γιατί από 99.7% ας πούμε μετά πάει 100% (άσε που σε όλα τα λαστιχα έχεις ίδια φθορά) ???

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mad_dog said:

 

 

Κατάλαβα.

Ευχαριστώ.

 

οχι....αν το αφησεις να παιξει καποιους γυρους βλεπεις διαφορετικα νουμερα στα λαστιχα....βεβαια η φθορα ειναι ενα θεμα για ολα τα sims γιατι τα μοντελα φθορας που χρησιμοποιουν δε λενε παντα αληθεια...παιζει ρολο και το mod...η πιστες....ολα...

 

αλλα οκ...στο AC το καταλαβεινεις το αμαξι οταν δεν παταει.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis

 

Άρη για κοίτα εδώ, ο Ollie μόλις ξεκίνησε να προσφέρει ένα Kit για όσους επιλέξουν το simicube για OSW.

 

380 λίρες αγγλίας μαζί με τα μεταφορικά έρχεται κάτι λιγότερο από 500 € !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovas77 said:

@Aris Teidis

 

Άρη για κοίτα εδώ, ο Ollie μόλις ξεκίνησε να προσφέρει ένα Kit για όσους επιλέξουν το simicube για OSW.

 

380 λίρες αγγλίας μαζί με τα μεταφορικά έρχεται κάτι λιγότερο από 500 € !

Μια χαρά ακούγεται, αν υπολογίσεις ΦΠΑ φόρους έξοδα κτλ. τόσο βγαίνει να το φέρεις μόνος σου - εδώ τουλάχιστον δεν μπλέκεις με τελωνεία κτλ.:)

Υ.Γ. Εάν είναι Αγγλία - είναι?

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.