Jump to content



Καρτες γραφικών R9 270 ΚΑΙ GTX 260-216


ikonsgr

Recommended Posts

Πωλούνται οι παρακάτω κάρτες γραφικών:

- XFX AMD RADEON R9 270

Photo

Αγορασμένη... χθές (7/8/2014), δυστηχώς δεν συνεργάζεται με τον βιντεοπροβολέα που έχω.Εννοείται ότι είναι στο κουτί της με όλα τα παρελκόμενα+εγγύηση 3 χρόνια. Την δίνω 150euro.

- e-Vga 260-216

Photo

Η πρώτης γεννιάς από τις "δυνατές" κάρτες της nvidia, με 896Mb Video Ram, και 448bit διαυλο προσφέρει αξιοπρεπείς επιδόσεις ακόμα και στα σημερινά παιχνίδια. Η συγκεκριμένη είναι με τον καινούριο (τότε) πυρήνα στα 55nm για μειωμένη κατανάλωση. Την έχω 5 χρόνια και δουλεψε άψογα. Είναι με το κουτί της και όλα τα εξτρά (2 καλώδια για τροφοδοσία+cd drivers+ manual) .

Σημειώστε ότι η evga δίνει εγγυηση 10 χρόνια για την κάρτα, αν και αυτή ισχύει μόνο αμερική-καναδά είναι ενδεικτικό της ποίοτητας κατασκευής της κάρτας

Τιμή 60euro

Αν είστε από Θεσσαλονίκη, κανονίζουμε και παράδοση "χέρι-χέρι"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και μια διευκρίνηση για την R9 270, γιατί ίσως κάποιους να τους φανεί ακριβή η τιμή:

Η εν λόγω κάρτα είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 3 ΕΤΩΝ!

Αγοράστηκε πριν 1 εβδομάδα και δουλεψε 2-3 ώρες και μετά μπήκε στο κουτί της, οπότε κυριολεκτικά είναι σαν να την αγοράζετε εσεις απ'το e-shop αλλά με... "έκπτωση"! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Την κάρτα την έχω ακόμα, μπορώ να στην κρατήσω για λίγες μέρες αν στο μεταξύ μου τη ζητήσει και κάποιος άλλος.

Οσον αφορά την απόδοση της gtx 260, από την εμπειρία που είχα μέχρι τώρα, σε medium settings παίζει αξιοπρεπώς ακόμα και τα σημερινά παιχνίδια. Βέβαια μην περιμένεις να έχεις 50-60fps αλλά σίγουρα είναι "playable".

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια 9600Gt σε ένα πισάκι, και μπάτζετ .. μηδαμινό σχεδόν. Θέλει να παίζει παιχνίδια όμως, όλων των ειδών, όχι μόνο τα high-end. Δεν είναι ότι θα λιώσει Battlefield4, απλώς παίζει αρκετά games.

Μας νοιάζει να ανέβει ένα ουσιαστικό σκαλί στην απόδοση, μέχρι να πάρει μια καλύτερη κάρτα next summer.

Δύο εξάπινα παίρνει λογικά; (Θέλω να πιστεύω πως δεν θα έχει τπτ θέματα τροφοδοτικού, πρεπει να το δώ το σύστημα λίγο)

Link to comment
Share on other sites

9600gt με gtx 260-216 είναι μέρα με τη νύχτα τι να λέμε τώρα :-)

Ναί θέλει 2 εξάπινα, έχει μετατροπείς και για να πάρεις από κλασσικο 4Pin Molex σκληρού δίσκου, απλά καλό είναι το τροφοδοτικό να είναι τουλάχιστον ένα καλό 450watt γιατί στα "ζόρια" η κάρτα τραβάει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.