Jump to content



LG G3


it.expert

Recommended Posts

Το ότι υπήρξε ενα προβλημα που αφορά συγκεκριμένη παρτίδα καθότι όλα δείχνουν σε ένα τόσο μεγάλο release flagship και η εταιρία 1. μου το αναγνωρίζει ενεργά και το φτιάχνει με update εντός ημερών και 2. Αναγνωρίζει και εκτελεί DOA σε αυτές τις συσκευές παρα τάυτα, κατα κάποιο πολυ περίεργο λόγο εμένα προσωπικά δεν μου φαίνεται χείριστο service. Αλλά μετά ποιος είμαι γω να κρίνω όταν κόσμος χαιρόταν με την Apple που μοίραζε δωρεαν bumpers κατά το Antennagate και το έλεγε και καλό service...

Για τώρα αν το G3 είναι το καλύτερο κινητό της αγοράς ή όχι... Μια αναζήτηση θα σας πείσει.

Και θα ήθελα να ακούσω από τους ενάντιους αυτής της άποψης ποιο κατά τη γνώμη τους είναι το καλύτερο κινητο της αγοράς και όχι απλά "LG SUX LOL" (ελεύθερη απόδοση).

Να δούμε όταν θα διορθωθεί το πρόβλημα τι θα έχουμε να λέμε μετά.

Εγώ ξέρετε τι βλέπω με τα ποστ και των δύο σας... πως σαν ελληνάρες και οι δύο, σας ενδιαφέρει πιο πολύ να υπερασπιστείτε την επιλογή σας, παρά να δώσετε μια σωστή και αντικειμενική απάντηση...

Η σωστή απάντηση αυτή τη στιγμή είναι πως... Το LG G3 θα γίνει το καλύτερο κινητό της αγοράς, όταν λύσουν το μεγάλο πρόβλημα με τα restart. Γιατί δεν μιλάμε για προβληματάκι... Δεν μιλάμε για την κάμερα που σταματάει να δουλεύει ή για το ότι δεν μπαίνει στο internet. Μιλάμε για ένα τηλέφωνο που σβήνει όποτε του καπνίσει. Τι να το κάνω αν η LG το έχει αναγνωρίσει σαν πρόβλημα. Το θέμα είναι να το λύσει.

Επίσης κανείς δεν μίλησε για κακό support. Μιλήσαμε για ένα τηλέφωνο που έχει πρόβλημα από το εργοστάσιο και μου το πασάρετε και οι δύο σαν το καλύτερο τηλέφωνο και το προτείνετε και για αγορά.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά ότι και να ακούσω, ότι και να γράψετε από εδώ και πέρα, δεν αλλάζει το γεγονός πως το τηλέφωνο είναι προβληματικό και δεν θα έπρεπε να περνάει από το μυαλό σας να το προτείνετε σαν επιλογή μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

[MENTION=7401]alexis2044[/MENTION]

Πρόβλημα που αφορά συγκεκριμένη παρτίδα και το πρόβλημα όπως βλέπω το έχει το 50% των ατόμων που αγόρασαν στο myphone. Άρα το κινητό δέχομαι πως είναι το καλύτερο κινητό της αγοράς, αν δεν σου κάνει επανεκκίνηση. Εσύ δηλαδή, μπορείς να προτείνεις σε κάποιον να πάρει το κινητό και αν του κάνει επανεκκινήσεις, δεν πειράζει μωρέ, θα βγει update. Πότε? το ξέρεις αυτό; και αν ο άλλος πάρει κινητό τώρα και το update βγει σε δύο μήνες, τι θα του πεις του αλλουνού; συμβαίνουν αυτά; δεν πειράζει που έχασες και 50 κλήσεις... έχεις το καλύτερο κινητό της αγοράς, όταν δουλεύει...

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Αυτό που έπρεπε να βάλεις σε bold στην πρότασή σου είναι το ΘΑ και όχι το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

1. Η οθονη του περα απο την πανάθλια φωτεινότητα για IPS PANEL (κατω απο 370 nits) και επισης οταν ζεσταθεί υποχωρει και ενα 10% ακομα δηλαδη οριακα στα 330 nits. Το contrast ειναι αρκετα χαμηλο σε σημειο που το e-IPS του Χperia Z να φανταζει amoled σε χρωματική απόδοση.

2. Πανω απο το 50% των συσκευων εχει θεμα με επανεκκινήσεις, σβησίματα...

3. Εχει αισθητο lag το τηλεφωνο λογο του soc και της qhd.

4. Σαφως μικρότερη αυτονομία απο το LG G2.

5. Αρχισανε να μιλανε και για ραγισματα της συσκευης.

Συμπερασμα: LG G2 >>> LG G3

Ααααα ξέχασα οτι έχει το λειζερ το LG G3 οποτε LG G3 >>>>> LG G2 :p

Πρεπει να προσπάθησε παρα πολυ η LG ωστε να βγαλει ενα τηλέφωνο overall χειροτερο απο το περσινο!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος δίπλα

Απενεργοποιωντας το thermal control έχω κλείσει έσιως 48 ώρες χωρίς κλείσιμο. Φτου μην το ματιασο. Αν και άυτο μου λέει ότι τελικά μάλλον είναι hardware πρόβλημα κάποιου αισθητήρα που δείχνει υπερθέρμανση στο κινητό.

Άκυρο τελικά εκλεισε πάλι

εχει σκάσει τα λεφτά του εχει πάθει το εγκεφαλικό του και εδώ οι άλλοι ... LG OEOOOO

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε :dance3:

Όποιος θέλει πατάει διπλό κλικ για να τις δει σε full size.

Το κουτί σε μία πρώτη ματιά.

Nzp2FVDl.jpg

Ανοίγοντάς το τα παρελκόμενα που έχει.

Οι πρώτες εκδόσεις δεν περιείχαν ακουστικά, βλέπουμε να το έχει αλλάξει η LG και έχει μαζί τα QuadBeat 2(απίστευτο ήχο έχουνε).

CiFkDQcl.jpg

Μερικές φωτογραφίες του κινητού καθώς και σύγκριση με το Samsung s4 που είχα.

DpSXd0Dl.jpg

dP2oaJhl.jpg

2rlOFjtl.jpg

eHy2zPvl.jpg

egT8ArMl.jpg

ymIJLWcl.jpg

elolJ4bl.jpg

YvkG7obl.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πώς σου φαινεται να πηγαινει;

Ναι μεν τα review λενε πολυ μικρη διαρκεια σε ιντερνετ και αναπαραγωγη βιντεο αλλα νομιζω μια προσωπικη εμπειρια ειναι πιο αντιπροσωπευτικη

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πώς σου φαινεται να πηγαινει;

Ναι μεν τα review λενε πολυ μικρη διαρκεια σε ιντερνετ και αναπαραγωγη βιντεο αλλα νομιζω μια προσωπικη εμπειρια ειναι πιο αντιπροσωπευτικη

Από μπαταρία μου βγάζει κατά μέσω όρο 4 ώρες οθόνη, μου έχει βγάλει και 5 ώρες όμως.:happy2:

post-10425-1416078727,8994_thumb.png

Αυτό που μου έκανε περιέργεια είναι το πόσο αργή είναι η κατανάλωση της μπαταρίας όταν δεν το χρησιμοποιείς.

Ένα παράδειγμα το είχα φορτίσει 100% και μετά από 3 ώρες έπεσε στο 99% :banging: με ανοιχτό WIFI,συγχρονισμό και GPS.

Είναι η τρίτη μέρα που το έχω, σε θέματα επανεκκινήσεων ακόμα δεν έχει γίνει κάτι περίεργο.

Επίσης μπορείς να αλλάξεις από Dalvin σε ART, θα το δοκιμάσω και θα σας πω διαφορές.

Έγινε επεξεργασία από thanoolhs
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά από Δευτέρα μιλάω και το πάω για Doa.

Εκτός από το σημάδι που έχει το κινητό, πριν λίγο έκανα test pixel και βρήκα πάνω αριστερά ένα καμμενο. :angry:

Ελπίζω να το καλύπτει το Doa και να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα μου έδωσε ένα χαρτί για το DOA, αλλά κάτι δεν μου πάει καλά.

Επιτρέπεται να το ανεβάσω να το δείτε?

Edit το αναφέρει και στο site.

Κάτι δεν μου πάει καλά στην περίπτωση 3, δηλαδή δεν με καλύπτει το DOA?

Το phonegallery προστατεύει τις αγορές σας: Αγοράζοντας από το phonegallery οποιοδήποτε προϊόν, πέρα από την επίσημη εγγύηση του κατασκευαστή, σας παρέχουμε επιπρόσθετα εγγύηση άμεσης αντικατάστασης του σε περίπτωση DOA (εξαρχής ελαττωματικό προϊόν). Η εγγύηση DOA παρέχεται για έως 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:

1.Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάτημά μας εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του

2.Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ.

3.Το DOA καλύπτει μια συσκευή μόνο στην περίπτωση που θα φτάσει στον πελάτη χωρίς να λειτουργεί. Σε περίπτωση που δεν λειτουργεί μέρος αυτής καλύπτει τη συσκευή η εγγύηση και όχι το DOA

4.Το προϊόν θα αποσταλεί στο service της εκάστοτε εταιρείας για έλεγχο και αντικατάσταση με νέο εφόσον εμπίπτει στην κατηγορία DOA.

5.Τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν το phonegallery με την προϋπόθεση ότι η ίδια και μόνο θα έχει επιλέξει τον τρόπο και εταιρεία μεταφοράς. Εάν το προϊόν δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα θα επιστρέφεται πίσω και ο πελάτης θα επιβαρύνεται με τα έξοδα παραλαβής και αποστολής της συσκευής.

- See more at: http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=pages.view&page_id=36#sthash.hx8CbM0h.dpuf

Έγινε επεξεργασία από thanoolhs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.