Jump to content



ArcheAge 16 σεπτεμβριου


kpetros

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7uYtipph5ho]Archeage Questions Answered - YouTube[/ame]

το ψηνει κανεις για αυτο το ΜΜΟ ? βαριεμαι απιστευτα πολυ να παιζω μονος μου :whistle2:

φαινεται να εχει ΠΟΛΥ πραμα , απο φαρμες μεχρι πειρατες και ειναι ηδη δοκιμασμενο στην κορεατικη εκδοση του , οποτε δεν φερνουν γουρουνι στο σακι .

Link to comment
Share on other sites

Ναυαγησε τοσο πολυ στην κορεα που πηγε F2P υπερβολικα γρηγορα οσο αφορα το "release stin korea" αλλα αυτο εγινε γιατι απο οσο ξερω το εχουν γυρισει τοσο ΜOBA και F2P προς τα εκει που αρνουνται να πληρωσουν για MMO εκτος αν ειναι καποια απο τα standard WoW/Lineage/Aion.

Δεν ειναι κακο game , επαιξα beta μεχρι 10 level ,γενικα εχει ωραια concept οπως,

Παρε το μωρο λιονταροειδες ταισε το να γινει mount.

Κανε την farm σου τυπου farmville housing, που ειναι ενα απο τα "strong point" και παρομοια πραγματα (πλοια) που τρωνε απειρο χρονο αλλα δεν ειναι για "σοβαρο" gameplay σαβαρο εννοω το gear chase/raiding/PvP κτλ..Εχει πολλα μικροπραγματα ομως.

Η επιλογη ταλεντς οτι θελεις, ξερω εγω αρχιζεις σαν Mage στο level 1 kai στο 5 level σε αφηνει να παρεις και αλλο class και στο 10 αλλο ενα..Τυπου Mage/Healer/Warlock ή Mage/Protection Tank/Bard και παει λεγοντας, εχει καμια 10αρια class.

Ειναι sandbox game type δεν ειναι για ολους αυτο και δεν ειναι τοσο καλο οσο ακουγεται, απλα εχει ωραια concept και γενικα ειναι GW2 τυπου, δηλαδη το παιζεις, φτανεις σε ενα σημειο που δεν ξερεις τι να κανεις γιατι δεν θελεις να ασχοληθεις με κατι αλλο, γυρνας στο κλασσικο game σου, και που και που παιζεις και archeage.

Απο οσο ξερω το raiding concept ηταν world bosses τυπου Azuregos/Kazzak στο vanilla wow μερικοι παλευουν με το boss και μερικοι κανουν PvP να μην τους την πεσουν αλλοι, απο οτι φαινεται βαλαν και ενα 10αρι Dungeon, μαλλον γιατι δεν γινεται Western MMO χωρις raids.

Παντως οποιος θελει να το παιξει τελειως F2P ενα μηνα πριν ειχε το προβλημα οτι δεν σε αφηνουν να παιξεις σοβαρα/οσο θελεις..

Σου δινουν daily crafting points , καπως ετσι τελως παντων, που ολα γινονται με αυτα, οταν τελειωσουν, sorry gg wp οποτε λιγο πολυ αν θες να παιξεις σοβαρα θα σκασεις κατι.. Παντως ετσι ηταν 30 july που το checkara και βριζαν ολοι σε forums/general για αυτο το θεμα.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

ow

δηλαδη ακυρο ? εμενα ενας φιλος μου , μου το ειπε το game και ομολογω πως μου εκανε εντυπωση τοσο πολυ υλικο να υπαρχει σε ενα ΜΜΟ .

δυστυχος ολοι μας ξερουμε πως τα free2play ειναι κατα βαση pay2win . Αλλα για καποιον που θελει απλα ενα guild να κανει την πλακα του τις 2-3-4 ωρες που παιζει καθε μερα ισως να ειναι αξιολογη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

ow

δηλαδη ακυρο ? εμενα ενας φιλος μου , μου το ειπε το game και ομολογω πως μου εκανε εντυπωση τοσο πολυ υλικο να υπαρχει σε ενα ΜΜΟ .

δυστυχος ολοι μας ξερουμε πως τα free2play ειναι κατα βαση pay2win . Αλλα για καποιον που θελει απλα ενα guild να κανει την πλακα του τις 2-3-4 ωρες που παιζει καθε μερα ισως να ειναι αξιολογη επιλογη

Απλα μην περιμενεις πολλα απο ενα game που βγηκε P2P και πηγε F2P, δεν ειναι P2W απο οσο ξερω απλα εχει limitations το free οπως καθε MMO.

Απλα δεν πιστευω οτι μπορεις να το δεις σαν "σοβαρο" game , θα παιξεις κανα μηνα, θα πας max level θα κανεις κανα PvP και λιγο πολυ αυτο.

Γενικα οπως ειπα, ειναι ειδος παιχνιδιου που θα παιξεις πολυ στην αρχη και μετα καθολου εως λιγο γιατι ειναι αυτου του τυπου casual/sandbox type το ξεκοκκαλιζεις νωρις και μετα απλα οταν βαριεσαι να μπεις παλι στο κλασσικο WoW/Dota/LoL/Diablo/CoD γενικα στο main game σου, παιζεις και τετοιο ;D

Αυτο που μου αρεσε παντως ειναι το engine 500 ατομα ειχα γυρω μου, με τα περισσοτερα ultra/Shadows off και ειχα 60 fps ανετος.

Link to comment
Share on other sites

ενδεχομενος ...

εχω παει αρκετα περα στο ΤΕΡΑ για να το παρατησω ετσι απλα :p

ΛοΛ ειμαι 30 και μπαινω για κανα match τα βραδυα

παντος αμα καποιος ενδιαφερεται , ας κανουμε μια clan εκει για να το βιωσουμε μαζι !!!!

το internet κανει αναφορα πως χρησημοποιει cryEngine 3 , οποτε οπτικα θα ειναι μαλαμα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

double post YEAAAAAAAAAA

4.34 το πρωι , επιτελους τελειωσε η υποθεση

2 φωτο απο το character custom . και ειμαι σε queue για 13 λεπτα

image.jpg

image.jpg

οι επιλογες ειναι αρκετα ικανοποιητικες σε θεμα custom , βεβαια ειδα πως τα elfs males δεν περνουν μουσακια ... ξενερα γιατι ηθελα να φτιαξω κατι ασχημα αθλιο , οποτε συμβιβαστηκα με την elf γκομενιτσα σε shadowplay tactics , (λενε πως αλλαζεις ανα πασα στιγμη ingame )

2ρο skill list απο το level5!

επισης ο daggerας μπορει να φοραει εκτος απο dagger-dagger , αλλα και sword-dagger

για αγνωστο λογο , μετα απο Χ ωρα παιχνιδιου , κολαει ολο το PC

βλεπω μια ΚΟΚΚΙΝΗ οθονη και απλα κανει restart απο μονο του

δεν ξερω το γιατι , και ουτε εχω ορεξη τετοια ωρα να το ψαξω

image.jpg

image.jpg

εκει που βλεπετε language ..... μαθαινεις γλωσσες παιχνιδιου .... σαφος ο δικος μου ξερει 100% elfιστηκα απο την γεννα του

εχει πολυ ζουμι απο οτι φαινεται ...

server Kyrios

το παιχνιδακι παιζει με την GPU , ο 4670 δεν ξεπερασε το 50% , με fb ανοιχτο στο background . η καρτα μου τα σηκωσε ολα στο full χωρις να πει το παραμικρο (100% - 60βαθμους )

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για ενα διαδικτυακο σπιτι στο Archeage με καλη παρεα και πολυ χαβαλε, οι Valar Morghulis δεχομαστε νεα μελη για την επερχομενη εξορμηση μας στο παιχνιδι!

Θα ειμαστε στον server Eanna - West faction (Nuians/Elves)!

Περαστε απο το website για να γνωριστουμε και να τα πουμε στο TS!

VMGR

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για ενα διαδικτυακο σπιτι στο Archeage με καλη παρεα και πολυ χαβαλε, οι Valar Morghulis δεχομαστε νεα μελη για την επερχομενη εξορμηση μας στο παιχνιδι!

Θα ειμαστε στον server Eanna - West faction (Nuians/Elves)!

Περαστε απο το website για να γνωριστουμε και να τα πουμε στο TS!

VMGR

ελληνικο guild ?

lol , τοση ωρα επαιζα στον αμερικανικο

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

ειναι καμια φορα κατι games που η σου καθονται και τα ερωτευεσαι με την πρωτη ή ασχολεισαι μερικες ωριτσες και τα βαριεσαι και τα παρατας.

Λοιπον το δοκιμασα, και ...οκ δε λεω, ωραιο παιχνιδι δειχνει, ουτε καταλαβα τι με χαλασε αφου δεν ανεβασα κι ιδιετερα το χαρακτηραγια να εχω αποψη, αλλα μετα απο μερικες ωρες χωρις να ξερω καν το γιατι το βρηκα εξαιρετικα βαρετο...

Τι προβλημα εχει το game? μαλλον κανενα, και τα γραφικα του μια χαρα ειναι και ολα του, απλα δε μου εκατσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκίνησα σήμερα στον Orchinard.

Αρκετός κόσμος στις αρχικές περιοχές.Όλα full + 4x AA 60+ fps.Battlerage με δεύτερο defence με τρίτο μάλλον το occultist.Αρκετούς περιορισμούς σαν f2p (αναγκάστηκα 2 φορές να περιμένω να ξαναγεμίσω Labour points) για να ανοίξω κάποια drops απο mobs.

Φυσικά δεν το συζητάω καν για ανέβασμα professions,gathering σαν f2p.1 iron ore = -10 labour points = αρκετή ώρα στο περίμενε να ξαναγεμίσουν.

Γραφικά cry engine.DX9 και DX11 modes available.Αρκετές επιλογές στο tweaking,δεν το έριξα όλα στο Low να δω πως φαίνεται.Γενικά σαν sandbox φαίνεται να έχει αρκετά πράγματα να κάνεις αν και απο ότι βλέπω έχει προβληματικό launch μέχρι στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιχνιδαρα,αλλα μονο για αργοσχολους,αν δεν βαρας 16ωρο καθημερινως προκοπη δεν βλεπεις,korean mmo με το grinding στο μεγαλειο του,προσεγμενα τα παντα απο farming -crafting-housing,προσωπικα εμενα με αφησε ευχαριστημενο,για οσους δεν βιαζονται σε ενα τριμηνο να τα κανουν ολα και εχουν υπομονη συνισταται ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.