Jump to content



Προβολη των εικονιδιων σε λιστα, στο ubuntu


Cipioner

Recommended Posts

Θελω να εμφανισω τα εικονιδια σε λιστα, στο ubuntu 14.04, παω προβολη, επιλεγω λιστα και μολις κλεινω τον φακελλο και τον ξαναανοιγω μου τα εμφανιζει παλι στην αρχικη του μορφη, σε πλεγμα.

Γνωριζει καποιος πως μπορω να το λυσω, υπαρχει καποιος αλλος τροπος αποθηκευσης? Ευχαριστω

post-31781-1416078749,3212_thumb.png

post-31781-1416078749,3855_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανιζει γραναζι, δεν ξερω γιατι, σε μια εγκατασταση σε vmware, (που ειχα παλαιοτερα), πρεπει να μου το εμφανιζε, εδω δεν ξερω γιατι, εκτος κι αν το εχει σε καποιο αλλο σημειο.

post-31781-1416078753,571_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανιζει γραναζι, δεν ξερω γιατι, σε μια εγκατασταση σε vmware, (που ειχα παλαιοτερα), πρεπει να μου το εμφανιζε, εδω δεν ξερω γιατι, εκτος κι αν το εχει σε καποιο αλλο σημειο.

το unity έχεις για DE?

για δες πάνω στη γραμμή αν σου λέει εκεί τίποτα αντίστοιχο εκεί τα έχουν αντίστοιχα θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν και περασα το mate desktop σαν δευτερο, στην συνεχεια προσπαθησα να το διαγραψω, γιατι κατα την εκκινηση μου εμφανιζε ubuntumate και οχι το κλασσικο λογοτυπο του ubuntu, δεν ξερω αν εκει εγινε κατι, γιατι τωρα (μετα την διαγραφη του mate desktop), κατα την επανεκκινηση με παει κατευθειαν στο περιβαλλον εργασιας, χωρις καν να μου εμφανισει το λογοτυπο του ubuntu, οπως συνηθως.

Επισης πανω στην γραμμη δεν υπαρχει τιποτα, μονο τα σηματα με πλεγμα και λιστα.

post-31781-1416078755,5286_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από Cipioner
Link to comment
Share on other sites

1)Ανοίγεις τον φάκελο με διπλό κλικ

2) Πας το ποντίκι στην πάνω taskbar για να σου εμφανιστεί το menu (file // edit // view κτλ)

3) επιλέγεις edit --> preferences --> views --> list view

Από 'δω και πέρα θα βλέπεις default list view

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε de (desktop environment) έχει τη δικιά του φιλοσοφία. Το ubuntu έχει το unity. Αν του έβαζες το de που χρησιμοποιούν το opensuse και το manjaro, θα είχες την ίδια συμπεριφορά.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.