Jump to content



Ασύρματο gamepad για PC


Recommended Posts

ναι απλα ... δε ξερω αν πουλανε και σκετα χωρις receiver οταν ειναι να το παρεις να κοιταξεις αν ειναι μαζι με τον receiver

και εδω εχει ενα βλεπω.

Microsoft XBOX360 Wir/ess Controller Windows black - PC περιφερειακά - plaisio.gr

https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html?keyphrase=xbox+360+wireless+controller+windows

εγω εχω αυτο με το καλωδιο...δε θα μπορουσα να φορτιζω/αλλαζω μπαταριες ολη την ωρα :p παντως σαν gamepad ειναι το καλυτερο. απο θεμα συμβατοτητας/games/steam etc etc

καλωδιο βλεπω εχει ενα 30αρι...οποτε στα 40 λογικα θα ειναι με receiver το ασυρματο... απλα δες το πρωτα να εισαι σιγουρος.

Έγινε επεξεργασία από overclocked
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ασύρματο

έρχεται με πολύ μακρύ καλώδιο μαζι και οταν μείνεις απο μπαταρία (10ωρες +++)

το φορτίζεις ενώ παίζεις ταυτόχρονα

Αυτο?

Receiver κομπλε μεσα στη συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

controller απο το xbox με χιλια

αν παρεις ασυρματο , βρες το κουτακι που λεει for windows , εχει μεσα και το reciever . επιδης μην παρεις την επαναφορτιζομενη μπαταρια το xbox , παρε καλυτερα 4 επαναφορτιζομενες μπαταριες με πολλα Mah

Link to comment
Share on other sites

(Επειδη δεν εχω ιδεα απο gamepads)

Βλεπω unboxing στο youtube και αυτο που γραφει for Windows εχει μεσα receiver και 2 επαναφορτιζομενες μπαταριες. Ομορφα! Αλλα πως φορτιζουν οι μπαταριες, ενω ειναι πανω στο gamepad? Θελει κατι extra?

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION] μηπως εχεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

(Επειδη δεν εχω ιδεα απο gamepads)

Βλεπω unboxing στο youtube και αυτο που γραφει for Windows εχει μεσα receiver και 2 επαναφορτιζομενες μπαταριες. Ομορφα! Αλλα πως φορτιζουν οι μπαταριες, ενω ειναι πανω στο gamepad? Θελει κατι extra?

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION] μηπως εχεις αυτο?

ναι αυτο εχω

πανε χρονια βεβαια που το εχω

η μπαταρια κραταει αρκετα παντος και οταν δεν παιζεις μπαινει σε sleep mode μονο του

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] Και εχε υποψη σου οτι υπαρχει και δυνατότητα να βάλεις και οτι μπαταρία θέλεις (2χΑΑ δλδ) και να μην χρησιμοποιησεις την δικιά του επαναφορτιζομενη

η αν σου χαλασει ξερω γω η μπαταρια παιζεις με καλωδιο μεχρι να πάρεις αλλη

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Οποτε αυτο που προτεινεις ειναι να παρω επαναφορτιζομενες μπαταριες με πολλα mah και οταν τελειωνουν, να τις φορτιζω σε εξωτερικο φορτιστη?

ακριβος

Link to comment
Share on other sites

XBOX360 BLACK WIRELESS CONTROLLER WITH PLAY AND CHARGE KIT - ACCESSORIES -

πάντως αυτο δεν βλεπω να εχει τον receiver μεσα

πριν το πάρεις σιγουρέψου 100%

ειδικα αν ειναι να το παρεις απο το συγκεκριμένο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου χρειάζεται 100% ασύρματο πάρε το ενσύρματο έχει τεράστιο καλώδιο.

+δε μπλέκεις με μπαταρίες

+φτηνότερο

+καλύτερη λαβή(το εξόγκομα εκεί πίσω δε με βολεύει)

Αλλιώς ότι είπαν τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

2014 εχουμε, ποιο 360 controller ρε παιδια ? ειχα αγορασει στο παρελθον 2 ενσυρματα και 2 ασυρματα, το X1 ειναι καλυτερο σε ολα ( το ευχαριστιεμαι ταμαλα σε sonic all star racing + dead space ) και παιζει γυρω στα 45. δυστηχως δεν ειναι ασυρματο οποτε παρε και ενα μεγαλο micro usb :p

εγω εκανα την μεταβαση γιατι ειχα χασει τον receiver, το 1 ενσυρματο το εχω δανεισει και το αλλο κατι επαθε στο καλωδιο με αποτελεσμα να τρωει reconect ενω παιζω, τρομερες σκανδαλες και αρκετα καλυτερο feel στα κουμπια και μοχλους !

Link to comment
Share on other sites

2014 εχουμε, ποιο 360 controller ρε παιδια ? ειχα αγορασει στο παρελθον 2 ενσυρματα και 2 ασυρματα, το X1 ειναι καλυτερο σε ολα ( το ευχαριστιεμαι ταμαλα σε sonic all star racing + dead space ) και παιζει γυρω στα 45. δυστηχως δεν ειναι ασυρματο οποτε παρε και ενα μεγαλο micro usb :p

εγω εκανα την μεταβαση γιατι ειχα χασει τον receiver, το 1 ενσυρματο το εχω δανεισει και το αλλο κατι επαθε στο καλωδιο με αποτελεσμα να τρωει reconect ενω παιζω, τρομερες σκανδαλες και αρκετα καλυτερο feel στα κουμπια και μοχλους !

μαστορα

το X1 controller ειναι κομπλε στο pc ?

ρωταω επιδη εχω διαβασει πως ακομα η MS δεν του εχει βγαλει δικους του drivers με αποτελεσμα το pc να το βλεπει απλα ως 360controller

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά πότε δε με βόλεψε η ανάποδη διάταξη του μοχλού-dpad στο χειριστήριο, οπότε θα προτείνω το Logitech F710 ή το 310 σε ενσύρματο. Στο ασύρματο το έχω κάτι μήνες με 2-3 ωρες σχεδόν κάθε μέρα και οι μπαταρίες είναι ακόμα αυτές που είχε το κουτί. Άνετο στο πιάσιμο, έχει και xbox mode για συμβατότητα με τα πάντα, κομπλέ ανταπόκριση και απόσταση, κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31456]kpetros[/MENTION] απλα κατεβασα τους drivers απο δω -> PC Drivers for the Xbox One Controller Now Available - Xbox Live's Major Nelson σε οτι game εχω παιξει ειναι μια χαρα, εκτος ισως απο το splitscreen στο sonic που ειναι συνδεδεμενα αλλα 2 dual shock τα οποια οταν δονουνται δονειται αυτοματα και το δικο μου :p

Link to comment
Share on other sites

2014 εχουμε, ποιο 360 controller ρε παιδια ? ειχα αγορασει στο παρελθον 2 ενσυρματα και 2 ασυρματα, το X1 ειναι καλυτερο σε ολα ( το ευχαριστιεμαι ταμαλα σε sonic all star racing + dead space ) και παιζει γυρω στα 45. δυστηχως δεν ειναι ασυρματο οποτε παρε και ενα μεγαλο micro usb :p

εγω εκανα την μεταβαση γιατι ειχα χασει τον receiver, το 1 ενσυρματο το εχω δανεισει και το αλλο κατι επαθε στο καλωδιο με αποτελεσμα να τρωει reconect ενω παιζω, τρομερες σκανδαλες και αρκετα καλυτερο feel στα κουμπια και μοχλους !

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]

Ποιο ειναι καλε το x1 που ειναι τοσο καλυτερο του 360;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.