Jump to content



Που θα βρω τα παρακατω τροφοδοτικα στην καλυτερη τιμη? (και ποια ειναι αυτη?)


AMDroid

Recommended Posts

Λοιπον, ετοιμαζω ενα δυνατο συστηματακι με Α64FX, nforce4 SLI και διπλες 6800 Ultra EE, και ψαχνομαι για καλο τροφοδοτικο.

Μετα απο αρκετο ψαξιμο online εχω καταληξει σε καποιο απο τα 3 παρακατω :

Fortron FSP550 (550Watt)

OCZ Powerstream 520 (520W)

Enermax Noisetaker 701 (600W)

Δεν εχω αποφασισει ακομα πιο απο τα 3 θα προτιμησω, αλλα σε αυτο θα παιξει ρολο και η τιμη στην οποια μπορω να τα βρω...

Οποτε οποιος ξερει για οποιοδηποτε απο τα 3, σε τι τιμη μπορω να το βρω σε Αθηναικο καταστημα, ας μου πει....και οποιος γουσταρει ας γραψει και τη γνωμη του για το πιο ειναι καλυτερο απο τα 3, αλλα χωρις αυτο να ειναι απαραιτητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο φόρουμ.Εκ πείρας (χωρίς να κατακρίνω βέβαια τα άλλα 2 επειδή ακριβώς δέν τα έχω δοκιμάσει) θα ΄ΞΑΝΑαγόραζα Enermax.Για το συγκεκριμένο που λές δέν εχω υπ' όψιν μου για Ελλάδα και για τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα θα κανει παρτυ ο Nos-Dio μολις δει το nick σου... :D

170 Το φερνουν αρκετα μαγαζια. (το μονο που μου ερχεται ομως ειναι το smartshop)

180 πρωην 160) (καποιο μαγαζιπου να εχει νταραβερια με την αντιπροσωπεια της OCZ) Δοκιμασε μηπως και μπορει να στο φερει το eshop.

ΔΞ/ΔΑ Δεν το εχω δει αν κυκλοφορει. Αν ομως κυκλοφορει, λογικα θα το φερνουν αρκετα μαγαζια.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, let me rephrase:

"Θελω να δωσω 800 για επεξεργαστη, 250-300 για μητρικη, τουλαχιστον 300 για μνημες, και τουλαχιστον 1000 για δυο καρτουλες. Μπορειτε να μου πειτε ποιο τροφοδοτικο απο αυτα να παρω, θα παιξει ρολο η τιμη στην οποια θα το βρω, γιατι αλλο να δωσω 150 κι αλλο 190..."

Πως το βλεπετε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

σε ενα μηνα απο τωρα ερχεται και στη ελλαδα

το powerstream 620...

αν θες κανε λιγο υπομονη

επισης αν φανταζομαι τι αλλο 8α εχει το μπλιμπλικι σου επανω ισως λεω ισως να χρειαστεις και 2ο Psu...

Link to comment
Share on other sites

Πως κ θα παρεις τετοιο συστημα?Φανατικος gamer??η για να τραβας bench???

Απο μνημες τι θα παρεις??

Εδω που τα λεμε ο chosen εχει δικιο...ολα αυτα τα διαλεξες κ κολλησες στο psu???κουφο φαινεται....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 20:36]

Παντως εκει που δεν πρεπει να τσιγκουνευτεις καθολου,ειναι στο τροφοδοτικο.

Θα ειναι σαν να παιρνεις μηχανη με 200 αλογα και με λαστιχα ποδηλατου.:p

LOOOOOOOOL

εμενα παντως μου θυμιζει top fuel dragster με βενζινη απο πρατηριο της Dracoil.....:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.